Adana Pazarı’na Çağrı

Festivaller

Adana Pazarı, 16 – 21 Eylül tarihleri arasında 20. Festival’e paralel olarak düzenlenecek ve davetli uluslararası satış acente temsilcileri, dağıtımcılar, festival direktör ve / veya programcıları ile müze vb. kurumların film küratörlerine açık olacak. Geçen yıl olduğu gibi Adana Pazarı konuklarının ağırlandığı ve görsel malzemeleri izlediği Hilton Adana’da, Türkiye’den katılımcılarla buluşabilecekleri bir toplantı odası bulunacak.

Altın Koza Film Festivali

Uzun metrajlı kurmaca filmlerle sınırlı kalmayıp kısa film, belgesel, deneysel, canlandırma dallarında, yapım ve yapım sonrası aşamalarında her proje Adana Pazarı’na katılabilir. Katılımcılar projelerinin tamamını, diledikleri uzunlukta bir bölümünü DVD ya da Vimeo linki ve şifresiyle sunmayı tercih edebilir.

Yılda yaklaşık 70 film üretilmeye başlanan, 100 film üretilmesi hedeflenen, her yıl birçok genç sinemacının kayda değer projelerle piyasaya çıktığı Türkiye sinemasının en önemli sorunlarından biri tanıtım ve pazarlamadır. Uluslararası film sektörü hakkında bilgisizlik, deneyimsizlik, yöntemsizlik ve finansal sıkıntılar sinemamızın dışa açılımının, dünya çapında bir sektör haline gelmesinin, hatta büyük bir Türkiyeli nüfusunu barındıran Avrupa’daki sinema sektörüne entegre olmasının önünde aşılması güç bir engel teşkil eder.

Yapımcı ve yönetmenler, filmlerin bu yıl, Sinema Eseri Yapımcıları Meslek Birliği (Se-Yap), Adana Pazarı kapsamında happy hour organizasyonu gerçekleştirmeyi planlamaktadır. Bu etkinlikte proje sahibi yapımcılar ve yurt dışından gelecek konuklar, televizyon temsilcileri, dağıtımcılar ve satış acentaları yetkilileriyle tanışarak iletişim kurmaları amaçlanmaktadır.in uluslararası festivallere seçilebilmesi, yurt dışında dağıtımı, televizyonlara, müze vb. kurum arşivlerine satışı için herhangi bir destek olmaksızın kendi olanaklarıyla mücadele eder. Altın Koza sinemacılarımıza olanakları ve birikimi çerçevesinde destek vermek amacıyla Adana Pazarı’nı kurdu.

Adana Pazarı’na katılmak isteyenlerin, ekteki formu doldurarak 25 Ağustos 2013 tarihine kadar

Türkocağı Mahallesi Ulus Caddesi Tarihi Kız Lisesi Binası – Seyhan/Adana

Tel: +90 (322) 352 47 13 (4 Hat)

bazaar.goldenboll@gmail.com

adresine başvuru formu ve varsa DVD’lerini göndermeleri gerekmektedir.

Vimeo linki ve şifreleri 16 – 21 Eylül 2013 tarihleri arasında kullanılır durumda olmalı ve en geç 14 Eylül 2013 tarihine dek bazaar.goldenboll@gmail.com adresine bildirilmelidir.

Adana Pazarı katılımcıları dilerlerse basılı malzemelerini (afiş, broşür, kartvizit, DVD) 14 Eylül 2013 tarihine kadar Adana Altın Koza Uluslararası Film Festivali’ne kargo ile gönderebilir. Pazar, bu malzemelerin dağıtımını yapacaktır.

Adana Pazarı konuk listesi festival başlangıcında açıklanacaktır. Dileyen katılımcılar açılış tarihinden itibaren bazaar.goldenboll@gmail.com adresinden konuk listesini öğrenebilir.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up