Açlık Oyunları:Ateşi Yakalamak ile 950 Milyon Dolarlık Hasılat Bekliyor

Dünya

hunger-games-catching-fire1

Ülkemizde 22 Kasım 2013 tarihinde vizyona girecek olan “Açlık Oyunları:Ateşi Yakalamak” filmi şimdiden ismini bir çok yerde duyurmuş halde.  Açlık Oyunları (The Hunger Games) 100 milyon dolarlık bütçesi ile 533,629,253 dolarlık bir hasılat yakalamıştı. Yeni film ile bu hasılatın yurt içi  375 milyon dolar, uluslararası hasılatının ise 575 milyon dolara kadar ulaşması bekleniyor.

Jennifer Lawrance’nin oynadığı filmin konusu ise devam niteliğinde. Yarışmayı kazanan Katnis ve Peeta evlerine dönüp bölgeler arası Zafer Turunu yapacaklarını beklemektedirler fakat President Snow sadece 25 yılda bir yapılan ve eski Açlık Oyunları kazananlarının yer aldığı “Quarter Quell” yarışını bu yıl gerçekleştireceğini duyurur. Serinin ikinci filminde kadroda karşımıza Liam Hemsworth, Josh Hutcherson ve Woody Harrelson çıkıyor. Yönetmen koltuğunda ise Francis Lawrance oturuyor.

2013 yılının hasılat rekoru 1.2 milyar dolar ile Iron Man 3 olurken, Çılgın Hırsız 2 835 milyon dolar ile hasılatı takip ediyor.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up