Acı (Pieta), TV’de İlk Kez D-Smart’ta!

TV'de Sinema

Acı (Pieta)

Sinemanın ustalarından Güney Koreli yönetmen Kim Ki-Duk’un, zalim bir adamın beklenmedik bir insan yüzünden kendini sorgulamaya başlamasını anlatan son filmi “Acı” (Pieta), TV’de ilk kez bu akşam saat 21.30’da D-Smart 3. kanal Smart SineFest’te izleyiciyle buluşacak.

Zalim bir adam, seneler sonra ortaya çıkan annesi…

Güney Koreli yönetmen Kim-ki Duk’un son filmi kimsesiz büyüyen ve hayata karşı acıması olmayan bir adamın hayatını konu alıyor. Tefeciler için çalışan ve “tahsilata giden her yol mubahtır” ilkesiyle davranan Gang Do’nun kaybedecek hiçbir şeyi yoktur; bu yüzden de zalimliğinin zirvesindedir. Fakat bir gün annesi olduğunu söyleyen bir kadın karşısına çıkacak ve yaşamını yeniden sorgulamasına neden olacaktır. Kim Ki-Duk’un bütün filmlerinde olduğu gibi “Acı” da kurgusu ve oyuncularının üstün performansı ile dikkat çekiyor.

Bol ödüllü bir film“Acı”, ilk gösterimini 2012 Venedik Film Festivali’nde yapmış ve burada “Altın Ayı” kazanmıştı. Filmekimi 2012’de de yer alan “Acı”, katıldığı diğer bir çok festivalden de ödülle döndü.

“Pieta” (Acı) – Künye

Yönetmen: Kim Ki-duk

Oyuncular: Min- Soo Jo,  Jeong-jin Lee, Ki-Hong Woo

Yapım Yılı: 2012

Tür: Drama

Ülke: Kore

Dil: Korece

Konu: Tefeciler için çalışan, “tahsilata giden her yol mubahtır” ilkesiyle davranan ve hayatında merhamete yer açmayan Gang Do’nun yolu, annesi olduğunu iddia eden bir kadınla kesişir. Gang Do’nun yaşamı kalıcı olarak değişmek üzeredir..

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up