Açık Denizlere Açılan Festival Başlıyor

Festivaller Manşet

D-Marin Deniz Filmleri Festivali 5-9 Eylül tarihleri arasında D-Marin Turgutreis Cinemarine açık hava sinemasında film severleri bekliyor.

D-Marin Turgutreis Cinemarine Açık Hava Sineması’nda bu yıl da denizlerde yaşamı konu alan 5 film gösterilecek. Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan festival, Naviga dergisiyle birlikte hayata geçiriliyor. Ülkemizin açık hava sinemasına sahip tek marinası olan D-Marin Turgutreis’te denize, denizde yaşama ve insana dair tüm duyguların yer aldığı filmleri sinemaseverler ücretsiz izleyebilecekler.

deniz filmleri festivali

D-Marin Turgutreis; macera, aksiyon, fantastik kurgu, korku, gerilim, dramdan oluşan ilgi çekici filmlerle bu yıl da deniz ve sinemaseverleri beyazperdenin büyülü dünyasıyla buluşturuyor.

“D-Marin Deniz Filmleri Festivali” denizden ilham alan filmleri deniz tutkunlarıyla buluşturmak için 5 – 9 Eylül tarihleri arasında saat 21.00’den itibaren tekne sahipleriyle birlikte bölge halkına da açık olarak gerçekleştirilecek.

Faaliyet gösterdiği sektör ve bulunduğu bölgedeki sosyal yaşama da değer katma amacıyla hareket eden D-Marin’in, festival için seçtiği açılış filmi Karayip Korsanları’nın ilk filmi olan “Siyah İncinin Laneti”. 4 filmlik bir seriden oluşan ve vizyona girdiği 2003 yılında gişe rekorları kıran film, Karayipler’de bir metal işçisinin çırağı olan Will Turner ve kaptan Jack Sparrow’un Elizabeth’i kurtarma mücadelesini sürükleyici bir biçimde işliyor. Film çılgın korsan Jack Sparrow’u henüz seyretmemiş olanlar ya da yeniden seyretmek isteyenler için gösterimde.
Norveç yapımı gerilim filmi “Öncü” ise 1980’lerin başında Norveç’in bugünkü zenginliğinin kaynağı olan devasa petrol rezervlerinin bulunduğu Kuzey Denizi’nin dibine boruları yerleştirme görevi için gönüllü olan dalgıç Petter ve abisi Knut’un trajik hikayesini konu ediyor.

Son dönemlerde dünya ülkelerinin ortak gündemi olan mülteci sorununa ışık tutan İtalyan yapımı film “Memleket” ise insan hakları” konusunu çok çarpıcı bir biçimde ele alarak seyirciyi düşünmeye ve gördüklerini sorgulamaya davet ediyor.

Chasing Mavericks

Chasing Mavericks’ten bir kare…

Efsanevi sörfçü Jay Moriarty’nin gerçek yaşam öyküsünden esinlenilmiş “Dalgaların Peşinde” iki efsane sörfçünün dünyanın en büyük dalgalarından biri olan Mavericks’te sörf yapmak ve imkansızı başarmak üzerine kurulu arkadaşlıkları konu alan film izleyiciyle buluşuyor.
Korku-gerilim türündeki bir diğer film ise ABD yapımı “Karanlık Sular”. Film, kimsenin olmadığı bir sahilde sörf yapan Nancy’nin beyaz köpekbalığı tarafından yaralanarak denizin ortasında bir kayada mahsur kalmasını anlatıyor.

5 Eylül 2016, Pazartesi Siyah İncinin Laneti
6 Eylül 2016, Salı Öncü
7 Eylül 2016, Çarşamba Memleket
8 Eylül 2016, Perşembe Dalgaların Peşinde
9 Eylül 2016, Cuma Karanlık Sular

Bilgi için burayı tıklayın.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up