NISI MASA’dan Abu Dabi’de Film Gazeteciliği Eğitimi

Festivaller Manşet

Nisi Masa ve ADFF(Abu Dabi Film Festivali), Nisimazine Abu Dhabi Film Gazeteciliği Atölyesi’nin ikincisini düzenlemek için bir araya geliyor.

Nisi Masa, atölyede yer almak üzere yedi genç film eleştirmeni ve bir fotoğrafçı arıyor. Katılımcılar, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki Abu Dabi Film Festivali’ne davet edilecek. Dördü Arap, dördü de Avrupa ülkelerinden seçilecek olan 18-35 yaş arası katılımcılar, uluslararası editoryal bir takımda yer alacak ve festivaldeki film gösterimlerini, haberleri ve diğer gelişmeleri kapsayan İngilizce ve Arapça yayınlanacak olan günlük bir gazete çıkaracaklar.

 

İkinci Nisimazine Abu Dhabi, deneyimli eğitmenler eşliğinde hem genç gazetecilere uluslararası bir platformda yeteneklerini geliştirme ve sergileme fırsatı sunacak hem de Nisi Masa’nın sinemaya ilgi duyan gençler için oluşturduğu ağın rolünü bir kez daha ortaya koyacak. Daha önce Cannes, Uluslararası Rio de Janeiro Film Festivali, Amsterdam Uluslararası Belgesel Film Festivali ve İran Uluslararası Belgesel Film Festivali gibi festivallerde, dünyanın dört bir yanından gelen 100’den fazla genç eleştirmen Nisi Masa’nın atölyelerinden yararlanmıştı.

13-22 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan atölyeye son başvuru tarihi 15 Ağustos.

Detaylı bilgi için: http://www.nisimasa.com/?q=node/412

[Sinefesto Haber Merkezi]

Haber: Zeynep Merve Uygun – Çeviri: Nurhayat Kocaşahan

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up