Abdulah Sidran Zeytinburnu’nda

Etkinlikler Türkiye
Senarist ve edebiyatçı Abdulah Sidran, Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde sanatseverlerle buluşacak.

Bosna’nın yakın tarihine dair büyük tanıklıklara sahip bir senarist ve edebiyatçı olan; aynı zamanda Boşnakların varlık mücadelesinde Aliya İzzetbegoviç’in en yakınlarında bulunan Abdulah Sidran Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezinde Türk halkıyla buluşuyor.

Balkan edebiyat ve sinemasının da efsanevî figürlerinden biri olan Abdulah Sidran’ın çeşitli dünya dillerine çevrilmiş Şahbaz, Kemik ve Et ve Saraybosna Tabutu gibi kitaplarının yanında, dünya sinemasında kayda değer karşılıklar bulmuş Dolly Bell’i Hatırlıyor musun? ve Babam İş Gezisinde gibi filmlerin altında da imzası bulunmaktadır.

8 Ekim Salı günü Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde, saat 19:00’da gerçekleşecek olan “Denizi Biçmek: Abdulah Sidran – Sinema, Savaş ve Bosna” programımızda, yaşayan en büyük Altın Zambak Abdulah Sidran, sinema, edebiyat ve savaş ile dolu tecrübe sandığını Türk halkına açıyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up