ABD Gişesi Son 20 Yılın En Düşük Seviyesine Ulaştı

Hollywood
Sinema sektörünü derinden etkileyen koronavirüs salgını, ABD gişelerinde bu hafta büyük düşüşe neden oldu.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve birçok sektörü derinden etkileyen koronavirüs salgını yüzünden neredeyse tüm dizi ve film çekimlerine ara verildi. Sosyal yaşamın durma noktasına geldiği bu zamanda, sinema gişelerinde de büyük bir düşüş yaşandı.

Kuzey Amerika’da bu hafta bilet satışları son 20 yılın en düşük seviyesine ulaştı. Yaklaşık 55,3 milyon dolar gelirin elde edildiği hafta sonu, 2000 yılının 15-17 Eylül tarihleri arasında yaşanan 54.5 milyon dolarlık düşüşün de altında kalarak son 20 yılın en kötü hasılatına ulaştı.

Biletler geçtiğimiz hafta sonuna kıyasla %45 düşüş yaşarken, Disney-Pixar’ın Onward filmi büyük bir düşüşle 10 milyon gişe yaptı.

Lionsgate ve Kingdom Story Company ortak yapımı I Still Believe, 9.5 milyon dolar, Vin Diesel’in oynadığı süper kahraman gerilim filmi Bloodshot ise 9.3 milyon dolar hasılat elde etti.

İtalya, Çin, Polonya, Hindistan gibi salgının merkezinde yer alan bölgelerdeki sinema salonları kapatılırken, Amerika’nın New York, San Francisco, Seattle gibi şehirlerinde birçok bağımsız sinema salonu kapatıldı.

Kaynak: Variety

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up