Aamir Khan’ın Ülkesiyle Başı Dertte

Dünya Manşet

Aamir Khan’ın başı bir röportajındaki sözleri nedeniyle dertte. 

ramnath-goenka-awards-aamir-khan

Haber: Sümeyye Topkara- Serkan Fatih Orakçı

Aamir Khan katıldığı 8. Ramnath Goenka Gazetecilik Ödülleri programında bir röportaj vermiş, son 7­-8 aydır kendilerine karşı büyük bir hoşgörüsüzlük olduğunu, eşinin ve kendisinin ülkede artmakta olan dini ayrımcılıktan rahatsız olduklarını, bu durumun eşini tedirgin ettiğini ve eşinin ilk defa ‘Acaba Hindistan’dan taşınsak mı?’ dediğini söylemişti.

Bu sözler üzerine protestocular aktörün Mumbai’deki evinin önünde gösteri düzenleyip, Khan’ın posterlerini siyah mürekkeple kirletti.

aamir-khan-protest-2

Online bir alışveriş sitesi olan ve Khan’ın desteklediği Snapdeal, negatif yorum yapan kullanıcıların istilasına uğradı. Kullanıcılar, Khan’ı marka yüzü olarak kullanmaya devam ettiği sürece siteyi boykot edeceklerini söyledi.

Bollywood’un en büyük yıldızlarından biri olan Khan’a sosyal medyada da çok büyük tepki yükseldi. Sosyal medya kullanıcıları aktörü milliyetçi olmamakla suçlarken, yeni filmlerini de boykot edeceklerini yazdılar.

aamir-khan-protest

Sözlerinin yanlış anlaşıldığını ve çarpıtıldığını belirten ünlü aktör, kendisine yöneltilen eleştirilere cevaben bir mektup yayımladı.

Aamir Khan’ın Mektubu

Öncelikle kesin olarak belirtmek isterim ki ne benim ne de eşim Kiran’ın ülkeden ayrılmak gibi bir niyeti yoktur. Geçmişte ayrılmadık ve gelecek için de böyle bir niyetimiz yok. Bunun aksini ima eden ya röportajımı okumamıştır ya da kasten söylediklerimi çarpıtmaya çalışıyordur. Ben Hindistanlıyım. Ülkemi seviyorum ve burada doğduğum için kendimi şanslı hissediyorum.

İkinci olarak röportajda söylediğim her şeyin arkasındayım.

Beni Hindistan karşıtı olarak nitelendiren herkese, Hindistanlı olmaktan gurur duyduğumu ve bunun için kimsenin iznine ve onayına ihtiyaç duymadığımı söylemek isterim.

Yanımda olan herkese teşekkür ederim.

Güzel ve eşsiz ülkemizi hep beraber korumalıyız.

Ülkemizin bütünlüğünü, çeşitliliğini, kapsayıcılığını, tarihini, kültürünü, çok dilliliğini korumalıyız.

—————————-

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up