Bizimle İletişime Geçin

Film

A Quiet Place 3 Filminin Gösterim Tarihi Açıklandı

Serinin yönetmeni de değişti.

Yayınlandı

tarihinde

Paramount ilgiyle takip edilen gerilim-korku serisi “A Quiet Place”in üçüncü filminin vizyon tarihini 31 Mart 2023 olarak duyurdu.

İkinci filmi uzun süredir merakla beklenen A Quiet Place‘in sinemalarda seyriciyle buluşmasının ardından Paramount, ilgiyle takip edilen gerilim-korku serisinin üçüncü filminin vizyon tarihini 31 Mart 2023 olarak duyurdu.

Emily Blunt ve Millicent Simonds‘ın başrollerini paylaştığı serinin ilk iki filmini yöneten John Krasinski koltuğunu üçüncü filmde Mud filmiyle tanınan Jeff Nichols‘a bırakacak. Filmin yapımcıları arasında ise Michael Bay, Andrew Form, Brad Fuller ve Krasinski bulunurken, yönetici yapımcılığı Allyson Seeger üstlenecek.

Serinin konusu: 2 çocuklu bir aile, izole bir kırsalda sakin bir yaşam sürmektedir. Henüz büyüme çağlarında olan çocuklar da, ebeveynleri de hiçbir şekilde konuşmamakta, işaret diliyle anlaşmaktadır. Ancak bunun sebebi konuşamıyor olmaları değildir. Aile gıcırtı çıkaracak her türlü adımdan, ses yapacak her türlü hareketten uzak durmaktadır. Ancak günün birinde bu sakin hayat, küçük çocukların oyun oynarken bir lambayı devirmeleri ile tepetaklak olur. Durgun sessizliğin içinde çıkan bu ses, ailenin peşindeki varlığın dikkatini hemen çekecek ve aile sessizliklerini bozmanın bedelini ağır ödeyecektir.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Festivaller

“Köprüde Buluşmalar” Almanya – Türkiye Ortak Yapım Geliştirme Fonu Başvuruları Başlıyor

Son başvuru tarihi 1 Eylül Çarşamba!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Medienboard Berlin-Brandenburg, Hamburg Schleswig-Holstein Film Fonu ve Köprüde Buluşmalar işbirliğinde oluşturulan Almanya-Türkiye Ortak Yapım Geliştirme Fonu’na son başvuru tarihi 1 Eylül Çarşamba.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, Anadolu Efes’in desteğiyle İstanbul Film Festivali kapsamında düzenlenen Köprüde Buluşmalar Medienboard Berlin-Brandenburg ve Hamburg Schleswig-Holstein Film Fonları işbirliği ile iki ülke arasındaki uzun metraj ortak yapım projelerini desteklemeyi amaçlayan Almanya-Türkiye Ortak Yapım Geliştirme Fonu 2011 yılında başladı. Bu yıl 11. kez geliştirme aşamasındaki projelere destek verecek olan fonun son başvuru tarihi 1 Eylül Çarşamba.

Fon tarafından desteklenen 56 film arasında dünya prömiyerini Berlinale Ana Yarışma’da yapan Kız Kardeşler (Emin Alper), Cannes Film Festivali Eleştirmenler Haftası’nda yapan Albüm (Mehmetcan Mertoğlu), Berlinale Panorama’da yapan Ansızın (Aslı Özge), Forum’da yapan Nefesim Kesilene Kadar (Emine Emel Balcı), Generation’da yapan Mavi Bisiklet (Ümit Köreken), Sesime Gel (Hüseyin Karabey) ve Karlovy Vary Film Festivali Ana Yarışma’da yapan Babamın Kanatları (Kıvanç Sezer), Karlovy Vary Film Festivali Ana Yarışma’da yapan Kardeşler (Ömür Atay) bulunuyor. Ayrıca dünya prömiyerini geçtiğimiz yıl Talinn Black Nights Film Festivali’nde yapan ve büyük ödülü kazanan Bir Nefes Daha (Nisan Dağ) ile dünya prömiyerini 2021 Visions du Reel’de yaparak Jüri Özel Ödülü alan Yaramaz Çocuklar (Ahmet Necdet Çupur) da Almanya-Türkiye Ortak Yapım Geliştirme Fonu’ndan yararlanan filmler arasında bulunuyor.

Destek alan projelerden Zuhal (Nazlı Elif Durlu), Ela ile Hilmi ve Ali (Ziya Demirel), Kar ve Ayı (Selcen Ergun) çekimleri tamamlandı. Geçtiğimiz yıl destek alan projelerden Bir Seri Katil Hakkında Yazmaya Karar Veren Yazarın Sığ Hikayesi (Tolga Karaçelik) ve İki Gözlüler (Ziya Demirel) henüz geliştirme aşamasında. Bugüne kadar bu fon tarafından Türkiye – Almanya ortak yapımı filmlere sağlanan destek toplam 913,500 Euro’dur.

Çekimine henüz başlanmamış tüm uzun metraj Almanya- Türkiye ortak yapımları 1 Eylül Çarşamba gününe kadar fon başvurusu yapabilir. Başvuruların her üç kuruma e-mail ile eş zamanlı yapılması gerekmektedir. Desteklenen projelerin duyurusu Ekim ayında yapılacaktır.

Okumaya Devam Et

Film

The Beatles: Get Back Belgeselinden Yeni Detaylar

Filmi Peter Jackson yönetti.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Peter Jackson’ın yönetmen koltuğuna oturduğu “The Beatles: Get Back” belgeselinden yeni detaylar duyuruldu.

Dünyaca ünlü usta yönetmen Peter Jackson‘ın uzun süredir üzerine çalıştığı Beatles belgeseli “The Beatles: Get Back”ten yeni detaylar meraklısıyla paylaşıldı. Disney Plus‘ta ikişer saatlik üç bölümden oluşan belgesel serisi 25, 26 ve 27 Kasım tarihlerinde seyirciyle buluşacak.

60’lı yılların popüler müzik grubu The Beatles‘ı konu alan belgeselin yapımcılığını Clare Olssen ve Jonathan Clyde, yönetici yapımcılığını ise Ken Kamins ve Apple Corps’tan Jeff Jones üstleniyor. Daha önce Michael Lindsay-Hogg‘un 1970’de The Beatles için yaptığı Let It Be filmden izler taşıyacak olan ama daha eğlenceli ve mutlu günlere ışık tutacak The Beatles: Get Back, birçok uzun kaydın restore edilmesi ile seyirci karşısına çıkacak.

Okumaya Devam Et

Film

“Dune” Dünya Prömiyerini Yapmaya Hazırlanıyor

Filmin yönetmen koltuğuna Denis Villeneuve oturuyor.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Uzun süredir merakla beklenen Denis Villeneuve filmi “Dune” dünya prömiyerini 78. Venedik Film Festivali’nde yapmaya hazırlanıyor.

Oscar Ödüllü yönetmen Bong Joon Ho‘nun jüri başkanı olacağı 78. Venedik Film Festivali bu yılda birçok filmin dünya prömiyerine ev sahipliği yapacak. COVID-19 gereği bir türlü vizyona giremeyen Denis Villeneuve filmi Dune da bunlardan biri. Film, festivalin hem yarışma bölümünde yer alacak hem de dünya prömiyerini gerçekleştirecek. Merakla beklenen film, festivalin ardından 1 Ekim‘de Warner Bros. üzerinden sinemalarla eş zamanlı olarak HBO Max‘te ekranlara gelecek.

Bu sene 1-11 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek Venedik Film Festivali‘nde dünya prömiyerini gerçekleştirecek olan filmin başrollerinde Timothée Chalamet ve Zendaya bulunuyor. Yıldız isimlerin bir araya toplandığı filmde ikiliye Rebecca Ferguson, Oscar Isaac ve Jason Momoa gibi isimler de eşlik ediyor.

Frank Herbert‘in 1965 yılında yazdığı Dune romanından ekranlara uyarlanan filmin konusu: Uzak bir gelecekte geçen “Dune”, ailesi çöl gezegeni Arrakis’in kontrolüne sahip olan Paul Atreides’in hikayesini anlatıyor. Galaksinin farklı noktalarındaki gezegenler, rakip feodal aileler tarafından yönetilmektedir. Çok değerli bir kaynağın tek üreticisi olan çöl gezegeni Arrakis’in kontrolü asil aileler arasında son derece talep görmektedir. “Baharat” adı verilen bu kaynak, yüksek bilinç ve uzun bir yaşam süresi sunarken, beraberinde çok ciddi yan etkileri de getirmektedir. Ayrıca yıldızlararası yollarda gezinmeye yardımcı olan kaynak da bu “baharat”tır. Bu kaynağı elde etmek isteyen feodal rakiplerden Harkonen ailesi tarafından Paul ve ailesine tuzak kurulur. Bu tuzağın sonucunda Paul’un ailesi darmadağın olarak firari hale gelir. Paul, ailesinin Arrakis kontrolünü yeniden kazanması için bir isyan başlatırken, tüm evrenin seyrini değiştirebilme ihtimalini yakalayacaktır.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler