93. Oscar Ödülleri ertelendi

Günün Haberi Hollywood
Her yıl Şubat ayında düzenlenen Oscar ödülleri koronavirüs salgını nedeniyle 2 ay ertelendi.

Önümüzdeki yıl 93. kez gerçekleştirilecek Akademi Ödülleri‘nde önemli değişiklikler yapıldı. Koronavirüs salgını nedeniyle birçok önemli festivalin online olarak düzenlenmesinin yanı sıra sinema tarihinin en prestijli ödül töreni olan Oscar, Akademi’nin kararıyla Şubat ayından 25 Nisan 2021 tarihine alındı.

Bununla birlikte, 1 Ocak 2020 – 28 Şubat 2021 tarihleri arasında gösterimini yapan filmler başvuru yapabilecek. Animasyon, belgesel, kısa film kategorilerinde son başvuru tarihi 1 Aralık 2020 iken ana kategorilerde bu tarih 15 Ocak 2021.

Ayrıca Akademi, vizyon tarihleri önceden belirlenmiş ancak gösterime giremeyen ve dijital olarak yayınlanan yapımları aday olarak kabul edecek.

En İyi Ses Miksajı ve En İyi Ses Kurgusu kategorilerinin tek bir ödülde birleştirileceğini ve böylelikle toplam kategori sayısının 23’e düşürüleceğini geçtiğimiz aylarda açıklanmıştı.

Kaynak: The New York Times

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up