Bizimle İletişime Geçin

Ödüller

93. Oscar Ödülleri Adayları Açıklandı

Kazananlar 25 Nisan’da belli olacak!

Yayınlandı

tarihinde

93. Oscar Ödülleri adayları Priyanka Chopra Jonas ve Nick Jonas’ın sunuculuğunda belli oldu.

Sinema dünyasının en prestijli ödülleri olan Akademi Ödülleri ya da daha çok kullanılan adıyla Oscar Ödülleri bu yıl 93. kez sahiplerini bulacak.

Merakla beklenen Oscar Ödül Töreni, 25 Nisan 2021 tarihinde seyirci katılımıyla yapılacak.

Film

  • The Father
  • Judas and the Black Messiah
  • Mank
  • Minari
  • Nomadland
  • Promising Young Woman
  • Sound of Metal
  • The Trial of the Chicago 7

Yönetmen

  • Another Round (Thomas Vinterberg)
  • Mank (David Fincher)
  • Minari (Lee Isaac Chung)
  • Nomadland (Chloé Zhao)
  • Promising Young Woman (Emerald Fennell)

Kadın Oyuncu

  • Viola Davis (Ma Rainey’s Black Bottom)
  • Andra Day (The United States vs. Billie Holiday)
  • Vanessa Kirby (Pieces of a Woman)
  • Frances McDormand (Nomadland)
  • Carey Mulligan (Promising Young Woman)

Erkek Oyuncu

  • Riz Ahmed (Sound of Metal)
  • Chadwick Boseman (Ma Rainey’s Black Bottom)
  • Anthony Hopkins (The Father)
  • Gary Oldman (Mank)
  • Steven Yeun (Minari)

Özgün Müzik

  • Da 5 Bloods (Terence Blanchard)
  • Mank (Trent Reznor and Atticus Ross)
  • Minari (Emile Mosseri)
  • News of the World (James Newton Howard)

Makyaj ve Saç Tasarımı 

  • Emma (Marese Langan, Laura Allen…)
  • Hillbilly Elegy (Eryn Krueger Mekash…)
  • Ma Rainey’s Black Bottom (Sergio Lopez-Rivera…)
  • Mank (Gigi Williams, Kimberley Spiteri…)
  • Pinocchio (Mark Coulier, Dalia Colli…)

Animasyon Film

  • Onward (Dan Scanlon)
  • Over the Moon (Glen Keane)
  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon (Will Becher, Richard Phelan)
  • Soul (Pete Docter)
  • Wolfwalkers (Tomm Moore, Ross Stewart)

Görsel Efekt

  • Love and Monsters (Matt Sloan, Genevieve Camilleri…)
  • The Midnight Sky (Matthew Kasmir, Christopher Lawrence…)
  • Mulan (Sean Faden, Langlands…)
  • The One and Only Ivan (Nick Davis, Greg Fisher…)
  • Tenet (Jackson, David Lee…)

Görüntü Yönetimi

  • Judas and the Black Messiah (Sean Bobbitt)
  • Mank (Erik Messerschmidt)
  • News of the World (Dariusz Wolski)
  • Nomadland (Joshua James Richards)
  • The Trial of the Chicago 7 (Phedon Papamichael)

Ses

  • Greyhound (Warren Shaw, Michael Minkler…)
  • Mank (Ren Klyce, Jeremy Molod…)
  • News of the World (Oliver Tarney, Mike Prestwood Smith…)
  • Soul (Ren Klyce, Coya Elliott ve David Parker)
  • Sound of Metal (Nicolas Becker, Jaime Baksh…)

Kurgu

  • The Father
  • Nomadland
  • Promising Young Woman
  • Sound of Metal
  • The Trial of the Chicago 7

Uluslararası Film

  • Another Round (Danimarka)
  • Better Days (Hong Kong)
  • Collective (Romanya)
  • The Man Who Sold His Skin (Tunus)
  • Qua Vadis, Aida? (Bosna Hersek)

Yapım Tasarımı

  • The Father
  • Ma Rainey’s Black Bottom
  • Mank
  • News of the World
  • TENET

Kısa Belgesel

  • Colette (Giacchino ve Alice Doyard)
  • A Concerto is a Conversation (Ben Proudfoot ve Bowers)
  • Do Not Split (Anders Hammer ve Charlotte Cook)
  • Hunger Ward (Fitzgerald ve Scheuerman)
  • A Love Song for Latasha (Sophia Allison ve Duncan)

Belgesel

  • Collective
  • Crip Camp
  • The Mole Agent
  • My Octopus Teacher
  • Time

Yardımcı Erkek Oyuncu

  • Sacha Baron Cohen (The Trial of the Chicago 7)
  • Daniel Kaluuya (Judas and the Black Messiah)
  • Leslie Odom, Jr. (One Night in Miami…)
  • Paul Raci (Sound of Metal)
  • Lakeith Stanfield (Judas and the Black Messiah)

Kısa Animasyon 

  • Burrow
  • Genius Loci
  • If Anything Happens I Love You
  • Opera
  • Yes-People

Orijinal Senaryo

  • Judas and the Black Messiah
  • Minari
  • Promising Young Woman
  • Sound of Metal
  • The Trial of the Chicago

Uyarlama Senaryo

  • Borat Subsequent Moviefilm (Sacha Baron Cohen, Anthony Hines, Dan Swimer, Peter Baynham…)
  • The Father (Christopher Hampton ve Florian Zeller)
  • Nomadland (Chloé Zhao)
  • One Night in Miami… (Kemp Powers)

Orijinal Şarkı

  • Fight For You (Judas and the Black Messiah)
  • Hear My Voice (The Trial of Chicago 7)
  • Husavik (Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga)
  • Io Si (Seen) (The Life Ahead)
  • Speak Now (One Night In Miami)

Yardımcı Kadın Oyuncu

  • Maria Bakalova (Borat Subsequent Moviefilm)
  • Glenn Close (Hillbilly Elegy)
  • Olivia Colman (The Father)
  • Amanda Seyfried (Mank)
  • Yoon Yeo-jeong (Minari)

Kostüm Tasarımı

  • Emma (Alexandra Byrne)
  • Ma Rainey’s Black Bottom (Ann Roth)
  • Mank (Trish Summerville)
  • Mulan (Bina Daigeler)
  • Pinocchio

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ödüller

93. Oscar Sunucuları Açıklandı

Joaquin Phoenix, Zendaya, Brad Pitt ve daha fazlası.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

93. Oscar Sunucuları Açıklandı

25 Nisan tarihinde düzenlenecek olan 93. Oscar Ödül töreninin sunucuları belli oldu.

Tüm dünyanın merakla beklediği, sinema dünyasının en prestijli ödülü olan Oscar Ödül töreni geri sayımına başladı. 25 Nisan 2021 tarihinde seyirci katılımıyla düzenlenecek olan 93. Oscar Ödül töreninin sunucuları belli oldu. Dolby Tiyatrosu‘nun yanında Los Angeles şehir merkezindeki Union istasyonu dahil olmak üzere iki farklı lokasyonda düzenleneceği duyurulan tören, ilk defa iki yıl önce başlayan birden fazla sunulcu geleneğine 93. Oscar Ödül töreninde de devam edecek.

Oscar Ödülleri’nde kazananları açıklayacak olan isimler arasında Harrison Ford, Brad Pitt, Halle Berry, Reese Witherspoon, Don Cheadle, Renee Zellweger, Regina King, Joaquin Phoenix, Rita Moreno, Laura Dern, Zendaya, Angela Bassett, Bryan Cranston ve Marlee Matlin bulunuyor.

Okumaya Devam Et

Ödüller

74. BAFTA Ödülleri Sahiplerini Buldu

Törenin parlayan yapımı Nomadland oldu!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

74. BAFTA Ödülleri Sahiplerini Buldu

Oscar’ın habercisi, İngiliz Sinema ve Televizyon Sanatları Akademisi (BAFTA) tarafından dağıtılan 74. BAFTA Ödülleri’nin sahipleri belli oldu.

İngiliz Sinema ve Televizyon Sanatları Akademisi (BAFTA) tarafından dağıtılan 74. BAFTA Ödülleri, çevrimiçi şekilde iki geceye bölünüp gerçekleşti. Royal Albert Hall’da salgın kurallarına uyularak gerçekleştirilen ödül törenine adaylar çevrimiçi katıldı.

Oscar’ın en büyük favorisi hâline gelen Nomadland, 74. BAFTA Ödülleri’ne damgasını vurdu. Nomadland, aralarında En İyi Film kategorisi dahil olmak üzere dört farklı ödüle layık görüldü.

EN İYİ FİLM

Nomadland

EN İYİ BRİTANYA FİLMİ

Promising Young Woman

EN İYİ KADIN OYUNCU

Frances McDormand (Nomadland)

EN İYİ ERKEK OYUNCU

Sir Anthony Hopkins (The Father)

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNUNCU

Yuh-Jung Youn (Minari)

EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNUNCU

Daniel Kaluuya (Judas and the Black Messiah)

EN İYİ YÖNETMEN

Chloe Zhao (Nomadland)

EN İYİ ÖZGÜN SENARYO

Promising Young Woman (Emerald Fennell)

EN İYİ UYARLAMA SENARYO

The Father (Christopher Hampton, Florian Zeller)

YABANCI DİLDE EN İYİ FİLM

Another Round

EN İYİ ANİMASYON

Soul

EN İYİ BELGESEL

My Octopus Teacher

Okumaya Devam Et

Ödüller

73. Amerikan Yönetmenler Birliği Ödülleri Sahiplerini Buldu

Ödüller çevrimiçi törenle sahiplerini buldu.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

73. Amerikan Yönetmenler Birliği Ödülleri Sahiplerini Buldu

73. Amerikan Yönetmenler Birliği Ödülleri çevrimiçi tören ile sahiplerini buldu.

Bu sene 73. sü düzenlenen 2021 Amerikan Yönetmenler Birliği Ödülleri (DGA) sahiplerini buldu. Festival ve ödül sezonunun çok konuşulan yapımlarından olan Chloé Zhao imzalı Nomadland, En İyi Yönetmen ödülüne layık görüldü. Zoom üzerinden çevrimiçi düzenlenen 73. Amerikan Yönetmenler Birliği Ödülleri kazanlarının tamamı şu şekilde:

En İyi Yönetmen
Chloé Zhao / Nomadland

İlk Filmini Çekmiş En İyi Yönetmen
Darius Marder / Sound of Metal

En İyi Belgesel Yönetmeni
Michael Dweck ve Gregory Kershaw / The Truffle Hunters

En İyi Drama Yönetmeni
Lesli Linka Glatter ve Homeland / Prisoners of War

En İyi Komedi Yönetmeni
Susanna Fogel / The Flight Attendant – “In Case of Emergency”

En İyi Dizi Yönetmeni
Scott Frank / The Queen’s Gambit

En İyi Talk Show Yönetmeni
Thomas Schlamme / A West Wing Special to Benefit When We All Vote

En İyi Çocuk Programı Yönetmeni
Amy Schatz / We Are the Dream: The Kids of the Oakland MLK Oratorical Fest

Okumaya Devam Et

Popüler