9. Malatya Uluslararası Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu

Festivaller Manşet Türkiye
9.Malatya Uluslararası Film Festivali ödül töreniyle sona erdi.

Bu yıl dokuzuncusu gerçekleştirilen Malatya Uluslararası Film Festivali, düzenlenen ödül töreniyle sona erdi. 

Malatya Valiliği, Malatya Büyükşehir Belediyesi, Battalgazi ve Yeşilyurt Belediyeleri’nin işbirliğiyle, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla gerçekleştirilen 9.Malatya Uluslararası Film Festivali, Malatya Kongre ve Kültü Merkezinde gerçekleştirilen ödül töreniyle tamamlandı. 

Ödül törenine Alican Yücesoy ve Başak Özcan’ın rol aldığı “Küçük Şeyler” Filmi aldığı üç ödülle damga vurdu.

Festivalde jüri tarafından ‘Jüri Özel Ödülü’ takdim edildi. Jüri Özel Ödülü ‘İyi Yemek Öldürür’ filmine verildi. Ulusal metraj kısa film yarışmasında birincilik ödülünü ‘Taş’ alırken, ‘Yağmur Olup Şehre Düşüyorum’ filmi ikinciliği aldı. Ulusal metraj kısa film yarışmasında üçüncülük ödülüne ise ‘Fraktal’ layık görüldü. 9.Malatya Uluslararası Film Festivali’nde ‘Vefa Ödülü’ geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz ünlü oyuncu Tarık Ünlüoğlu anısına eşi Gülenay Kalkan Ünlüoğlu’na verildi. 

Festivalde, ‘Küçük Şeyler’ filmi SİYAD ödülüne layık görüldü. 9.Malatya Uluslararası Film Festivali’nde, ‘YÖNBİR Ödülü’ ise ‘Kovan’ filminin yönetmeni Eylem Kaftan ile “Küçük Şeyler” filminin yönetmeni Kıvanç Sezer’e takdim edildi. Jüri tarafından “Türk Sinemasına Katkı Ödülü“ne ise ‘Aidiyet’ filmi layık görüldü. Festivalde, “Fahri Kayhan En İyi Müzik Ödülü“ne “Kapan” filminin müziğini yapan Ali Saran layık görülürken, “En İyi Görüntü Yönetmeni” ödülü ise “Dilsiz” filminden Andreas Sinanos’a takdim edildi. 

9.Malatya Uluslararası Film Festivali’nde “En İyi Erkek Oyuncu Ödülünü“, “Küçük Şeyler” filmindeki performansıyla Alican Yücesoy,En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü ise yine “Küçük Şeyler” filmindeki performansıyla Başak Özcan aldı. Festivalde, “En İyi Senaryo Ödülü“, “Omar ve Biz’” filminin senaristi Mehmet Bahadır Er, “Jüri Özel Uzun Ödülü“nü ise “Dilsiz” filmi aldı. “Kemal Sunal Halk Ödülü“ne, “Omar ve Biz” layık görülürken, “Ulvi Saran Özel Ödülü” ise “Kimsesizler Oteli” filmine verildi. “En İyi Yönetmen Ödülü“, “Kapan” filminin yönetmeni Seyid Çolak’a takdim edildi. 9.Malatya Uluslararası Film Festivali’nde “En İyi Film Ödülü“, “Küçük Şeyler” filmine gitti.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up