Suç ve Ceza Film Festivali’nde Jüri Belirlendi

Festivaller

Film festivalleri kategorisinde seçkileri ve akademik içeriği ile farklılaşan “6. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali” Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması için jüri üyeleri belirlendi.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından her yıl düzenlenen “Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali”nin altıncısı 29 Eylül 2016 Perşembe günü İstanbul Cemal Reşit Rey’de gerçekleşecek açılış galası ile kapılarını izleyenlerine açıyor.

Seçkileri ve akademik içeriğinde her yıl “Hak ve Adalet” olgusunu ön plana çıkaran festivalin Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması jürisinde meslek alanlarında zirve yapmış saygın isimler yer alıyor.

Başkanlığını, Arnavut yönetmen Isa Qosja yapacağı bu yılın jüri heyetinde; oyuncu Füsun Demirel, yönetmen İsmail Güneş, oyuncu Mert Fırat ve İstanbul Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Selman Dursun görev yapacaklar.

İstanbul Beyoğlu Atlas ve Feriye Sinemaları’nda; 30 Eylül-06 Ekim 2016 tarihleri arasında gösterimi yapılacak 10 film uzun metraj film kategorisinde ödülü arayacak. Altın Terazi Uzun Metraj Film kategorisinde; Türkiye, Güney Kore, İspanya, İrlanda, İngiltere, Hollanda, Japonya, Gürcistan, Avusturya ve Peru’dan filmler izleyici ile buluşacak.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up