850 Kopyayla Vizyona Girecek Olan Başbakan Hikayesi

Manşet Türkiye

13 Şubat’ta sinemaseverler ile buluşacak olan Kod Adı K.O.Z filminde dönemin Başbakanını Recep Tayyip Erdoğan’ı canlandıran usta oyuncu Cem Kurtoğlu Filmstudio’ya konuştu.

Cumhurbaşkanını televizyonda izleyerek rolüne hazırlandığını anlatan Kurtoğlu: “Ülkemizin yaşayan Cumhurbaşkanının Başbakanlık dönemini canlandırdığım için gurur duyuyorum” dedi.

cem kurtoğlu
Röportaj: Nihan İnal
Fotoğraf: Tolga Yalçın

Önce İngiliz Ajanı sonra Başbakan Oldu

Kod Adı K.O.Z filmi teklifi size nasıl geldi? O süreci biraz anlatır mısınız?

Filmin Genel Koordinatörü eski arkadaşım. Kendisi aradı beni ve filmde İngiliz Ajanı rolünü oynamamı istediklerini söyledi. Ben de kabul ettim. Bir müddet sonra filmin Yapımcısı Uğur Yalçınkaya telefon açtı ve “Başbakan rolünü sizin oynamanızı istiyorum” dedi. Ben de, “benim için şereftir” diyerek kabul ettim.

Hakan Ural VE Hazım Körmükçü De KOD ADI K.O.Z.’da

Filmde başka kimler rol alıyor?

Hakan Ural, Günay Musayeva, Tolga Karel, Hazım Körmükçü, İskender Bağcılar, Yeşim Alıç, Yılmaz Gruda, Turgay Tanülkü, Murat Onuk, Seçil Şahin, Mehmet Çepiç, Remzi Evren ve kalabalık bir oyuncu kadrosu yer alıyor.

Başbakanı Canlandırmanın Ağırlığını Hissettim

Başbakan rolüne nasıl hazırlandınız?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı televizyonda izledim. Tavrını, el hareketlerini, yürüyüşünü, konuşmasını hepsini tek tek inceledim. Başbakanı canlandırmanın ağırlığı ve sorumluluğu ile oynadım.

KOD ADI K.O.Z Çok Sert Bir Film

Biraz da filmden bahsedelim. Çekimler ne kadar sürdü, filmde neleri göreceğiz?

Çekimlerimiz İstanbul ve İzmit illerinde 6 hafta içerisinde bitti. Kod Adı K.O.Z filmi yumuşak gözükse de çok sert bir film. Ben çok ses getireceğine eminim. Son bir yıl içerisinde dış güçlerin Türkiye içindeki etkisi ve Türkiye’de yaşanan olaylar işleniyor. Ayrıca senaryo çok yönlü, filmin içinde aşkta var, aile dramı da var. Kod Adı K.O.Z, seyircilerin izlerken ağlayacağı bir film oldu.

Başbakanı Sıfır Makyajla Oynadım

Başbakan’a benzemeniz için çok uğraşıldı mı?

Kesinlikle hayır. Neredeyse sıfır makyaj ile oynadım diyebilirim. Sadece pudra sürüldü. Bıyıklarımın şekli değiştirildi ve göz rengimiz uysun diye lens takıldı.

KOD ADI K.O.Z Türkiye’deki Her Sinemada

Film Türkiye’de hangi sinemalarda gösterime girecek, filmin yurtdışı ayağı da olacak mı?

Filmimiz 850 kopyayla gösterime girecek. Türkiye’nin her sinemasında olacak.

Avrupa’nın 6 Şehrinde Galası Yapılacak

Film vizyona girmeden önce İstanbul’da yapılacak galanın akabinde Şubat ayının 20’sinden sonra da aralarında Berlin, Amsterdam, Brüksel, Bakü olmak üzere Avrupa’da 6 şehirde galamız yapılacak.

Sayın Cumhurbaşkanı’nın Filmi Beğenmesi Önemli

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan galaya gelir mi ya da filmi izler mi?

Galaya gelip bize onur verir mi bilmiyorum ama izleyeceğini düşünüyorum. Kendisinin izledikten sonra beğenip beğenmemesi benim için çok önemli. İnşaallah beğenir.

Erdoğan’ı Canlandırdığım İçin Tepki Aldım

Başbakan rolünü oynadığınız için farklı kesimlerden tepki aldınız mı?

Evet aldım. Ama ben sanatçıyım; vatanıma, milletime, bayrağıma, şerefime ve aileme zarar vermeyecek her türlü rolü oynarım. Kaldı ki Başbakan rolüne hayat vermek onurdur, şereftir benim için.

Oğlumla Oynadığım İlk Proje

Filmde ufak bir rolü oğlum Mert Kurtoğlu canlandırıyor. Aileden gelen bir oyunculuk kökenimiz var. Babam Haluk Kurtoğlu da Türkiye’deki önemli oyunculardandı. Oğlum da oyunculuk eğitimi alıyor ve bizim yolumuzdan ilerliyor. Oğlumla oynadığım ilk proje olmasının tadı da bir başka benim için.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up