8. Uluslararası Çayda Çıra Film Festivali Başlıyor

Festivaller Türkiye

Çayda Çıra

Elazığ’da bu yıl 12-16 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek festival, perdelerini açmaya hazırlanıyor.

8. Uluslararası Çayda Çıra Film Festivali’yle ilgili açıklamalarda bulunan Elazığ Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Serdar Kara, “Elazığ’a yakışır bir festival yapacağız. Festivalin Elazığ’ın tanıtımı konusunda büyük rol oynadığı gibi layıkıyla Elazığ’ı en iyi şekilde tanıtacağız. Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılda Elazığ’da festival dolu dolu ve coşkuyla geçecek. Bu kapsamda Elazığ’da çeşitli film gösterimleri, çeşitli sohbet programları ve çok sayıda etkinlik yapacağız” dedi.

Elazığ’da ilk defa Cadde Sineması kuracaklarını ve tüm Elazığlılara caddede sinema izleme keyfini yaşatacak olmanın mutluluğu içinde olduklarını belirten Kara, “Türk sinemasının ünlü yıldızlarını Elazığ’a getirerek, Elazığlılarla buluşturmanın gururu içinde olacağız. Açılış galasında işitme engelli kardeşlerimizin çaydaçıra oyunuyla geceye start vereceğiz. Bu bizim için ve toplumumuz için çok önemli bir görevdir. Engelli kardeşlerimiz festival için tüm azimleriyle bu geceye hazırlanıyorlar. Türk Sinemasına emek vermiş Ediz Hun, Nuri Alço, Bahar Öztan gibi duayenleri ve birçok ünlü sinema sanatçılarımızı Elazığlılarla buluşturacağız. Elazığlıları büyük sürprizler bekliyor” şeklinde konuştu.

Kara, festivale tüm Elazığlıları davet ettiklerini sözlerine ekledi.

Bilgi için: www.caydacirafilmfest.org

8. Uluslararası Çayda Çıra Film Festivali

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up