8 Şubat 2013 Haftası Vizyon Filmleri

Manşet

8 Şubat 2013 haftasında 1’i yerli olmak üzere 5 yeni film vizyona girdi…

Yılın en iyi filmlerinden Tepelerin Ardında, Steven Spielberg’in yönettiği ‘Lincoln’, oyuncu kadrosuyla ilgi çeken yerli komedi ‘Mutlu Aile Defteri’, Usame bin Ladin’in yakalanmasını anlatan Zero Dark Thirty ve animasyon ‘Penguen Kral’ vizyonda.

——————————————

TEPELERİN ARDINDA

tepelerin-ardnda
”4 Ay, 3 Hafta, 2 Gün” filmiyle büyük yankı uyandıran ve tanınan, Altın Palmiye ve daha birçok ödül kazanan Cristian Mungiu”nun filmi ”Tepelerin Ardında”, 2012”de Cannes Film Festivali”nde Altın Palmiye”ye aday gösterildi.

Devotee Voichita ve Aline aynı yetimhanede birlikte büyümüş, burada cinsel taciz gibi zorlu durumları birlikte atlatmış iki yakın arkadaştır. Yetimhaneden sonra yolları ayrılan iki kadından Voichita Almanya”ya göçmüş ve orada yaşamış; Alina ise Romanya”ya yerleşip oradaki bir manastıra sığınmıştır. Voichita depresyon ve yalnızlıktan müstarip olduğu Almanya”dan Romanya”ya eski arkadaşını ziyarete gider. Planlarına göre Romanya”dan Alina”yı da alıp yeni bir hayata başlayacaktır. Ancak Alina”yı yaşadığı manastırda bulduğunda beklemediği bir durumla karşılaşır.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız!

———————————————————————-

LINCOLN

Lincoln

Yönetmenliğini Steven Spielberg’ın yaptığı ”Lincoln” filminin senaryosunu John Logan ile Tony Kushner yazdı.

Tommy Lee Jones, Sally Field ve Daniel Day-Lewis’ın rol aldığı biyografi filminde, 1861-1865 arasında yaşanan iç savaşa öncülük eden ABD’nin 16. Başkanı Abraham Lincoln’un yaşadıkları ve bu savaşı sonlandırma isteği konu ediliyor.

Kasvetli ve Karanlık Bir Hikaye

Daniel Day Lewis’in Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Lincoln’ü canlandırdığı filmde savaş tüm ulusu ikiye ayırmıştır ve sert değişim rüzgârları esmektedir. Lincoln savaşı sona erdirmek, ülkeyi birleştirmek ve köleliğe son vermek için bir hareket plânı tasarlar. Medeni cesareti ve başarmaya dair şiddetli azmi sayesinde, bu kritik zamanlardaki seçimleriyle gelecek nesillerin kaderini değiştirecektir.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız!

———————————————————————-

MUTLU AİLE DEFTERİ

Mutlu-Aile-Defteri

Haftanın yerli yapımı ”Mutlu Aile Defteri” filminin yönetmen koltuğunda Nihat Durak oturuyor.

Senaryosunu Ali Demirel, Volkan Sümbül ve Emre Özdür’un yazdığı filmde, Binnur Kaya, Büşra Pekin, Tuncel Kurtiz, İlker Aksum ve Öner Erkan izleyicilerin karşısına çıkacak.

Komedi ve dram türündeki filmin konusu şöyle: ”Sert ve otoriter bir mizaca sahip emekli Albay Yıldırım Taşyumruk, günün birinde damdan düşer. Bu olay, yıllar önce kendisinden koşa koşa kaçan evlatlarını yeniden aynı çatı altında buluşturur. Yıldırım Bey artık daha güçlü, daha hızlı ve daha öfkelidir ve çocuklarının sakladığı sırları ortaya çıkarmakta kararlıdır. Çocukları ise yalanlarını sürdürmeye çalışırken her geçen gün daha da köşeye sıkışmaktadır. Kafası gittikçe karışan Yıldırım Bey, yalanların kime ait olduğunu bir süre sonra ayırt edemez olur. Aslında önemli olan ise en sonunda bu 5 benzemez insanın tekrar aile olmayı başarıp Mutlu Aile Defteri’nde yer alıp alamayacaklarıdır…”

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız!

———————————————————————-

ZERO DARK THIRTY

zero-dark-thirty

11 Eylül saldırısı Amerika halkında yeni bir korku ve nefret psikolojisi yarattı. Gerçekleştirdiği bu saldırıyla tüm dünyada tanınan İslami terör örgütü El Kaide ve örgütün lideri Bin Ladin hedef haline geldi.

Oscar ödüllü yönetmen Kathryn Bigelow (The Hurt Locker) 11 Eylül”den Bin Laden”in öldürülmesine kadar yaşanan zamanın kronolojik olarak altını çizdiği filmi ”Bin Ladin”i Öldürmek / Zero Dark Thirty” ile çok konuşulacak bir yapıma imza atıyor.

Başrollerini Joel Edgerton, Jessica Chastain, Chris Pratt ve Jennifer Ehler’in paylaştığı film, 11 Eylül saldırıları sonrası El Kaide lideri Usame bin Ladin’in yakalanması için düzenlenen askeri operasyonu ve diğer gelişmeleri konu ediniyor.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız!

———————————————————————-

PENGUEN KRAL

penguen-kral

Yapımcılığını Anthony Geffen ve Sias Wilson’ın üstlendiği ”Penguen Kral” isimli animasyon filminde, genç ve sevimli bir penguenin zaferlerle dolu epik hikayesi beyazperdeye taşındı.

Kendine eş bulabilmek için rakipleriyle yarışan, buzullar, karlar ve ölümcül dalgalar arasında havadan, karadan ve sudan gelen tehlikelere karşı mücadele etmek zorunda kalan sevimli kahraman, asıl zorlu görev geldiğinde kendisine sonuna kadar güvenen ailesi tarafından yalnız bırakılması sonucu yaşadıkları anlatılıyor.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız!

———————————————————————-

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up