8. Özgür Film Festivali

Festivaller

Her yıl Osmaniye’de, Anadolu Halk Bilimleri ve Kültür Derneği’nin düzenlediği kültür ve sanat bayramı bu yıl 7-8-9 Haziran 2013 tarihleri arasında 8. kez düzenleniyor.

özgür

Festival yarışmalı ve özgür filmler şenliği olmak üzere iki bölümden oluşuyor.

8. Özgür Film Festivali her yıl olduğu gibi bu yıl da, özgürlüğe sahip çıkan amaçlar peşinde!

Festival yönetimi bu amaçları şöyle açıklıyor:

•       Özgür Film Festivali’nde anlayışlar, davranışlar, uygulamalar ve hayattan filmlerimize, filmlerimiz üzerinden de hayata bakışlar özgürce olacaktır.

•       Özgür Film Festivali sinema sanatını halkla, özellikler gençler ve kadınlarla buluşturmayı; kültür kurumlarının dikkatini sinema sanatı üzerinde odaklamayı amaçlar.

•       Özgür Film Festivali sadece filmleri değil, filmlerin geri planında yer alan araştırmacılık, bilimsellik, tasarımcılık ve sanatsal yaratıcılık gibi toplumsal ilerlemenin ve özgürleşmenin dinamiklerini de destekler.

Yarışmalı bölüm:

Özgür Film Festivali’nin yarışmalı bölümünde iki kategori var:

1 – Ulusal Belgesel Film Yarışması

2 – Ulusal Kısa Film Yarışması

8. Özgür Film Festivali bu yıl yeni bir uygulama gerçekleştiriyor ve yarışmalara katılmayan filmleri de seyirciyle buluşturuyor.

Sinefesto | Yağmur Ceylan

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up