8. Malatya Film Festivali’nde Yarışacak Filmler Açıklandı

Festivaller Manşet

8. Malatya Uluslararası Film Festivali’nde bu yıl ulusal ve uluslararası yarışmaya hak kazanan filmler, ulusal ve uluslararası jüri üyeleri açıklandı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından, T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve Malatya Valiliği’nin katkılarıyla 9 – 15 Kasım 2018 tarihinde düzenlenecek.

10 Ekim Çarşamba günü The Marmara Hotel İstanbul’da geniş bir gazeteci katılımıyla yapılan basın toplantısında, festivalde bu yıl ulusal ve uluslararası yarışmaya hak kazanan filmler, ulusal ve uluslararası jüri üyeleri, Malatya Film Platformu’nda finale kalan 13 proje, festival programında yer alacak film ve etkinlikler ile sinemaseverleri bekleyen sürprizler anlatıldı.

Anons- The Announcement – Mahmut Fazıl Coşkun

ULUSAL UZUN METRAJ YARIŞMA FİLMLERİ

1-Borç – Debt – Vuslat Saraçoğlu

2-Aydede- Road To The Moon – Abdurrahman Öner

3-Son Çıkış – Siren’s Call – Ramin Matin

4-İçerdekiler- Insiders – Hüseyin Karabey

5-Halef-Halef – Murat Düzgünoğlu

6-Güvercin- The Pigeon – Banu Sıvacı

7-Meleklerin Koruyucusu-Guardian of Angels – Ensar Altay

8-Dört Köşeli Üçgen- Four Cornered Triangle – Mehmet Güreli

9-Kardeşler- Brothers – Ömür Atay

10-Anons- The Announcement – Mahmut Fazıl Coşkun

11-Sükut Evi-House of Serenity – Cafer Özgül

12-Çınar-Plane Tree – Mustafa Karadeniz

13-Güvercin Hırsızları- The Pigeon Thieves – Osman Nail Doğan

ULUSAL KISA METRAJ YARIŞMA FİLMLERİ

1- Kimse Elimi Tutmasın – Cenk Ertürk – Kurmaca

2- Pantolon – Tahsin Özmen – Kurmaca

3- Her Şey Yolunda – Metehan Şerefoğlu – Kurmaca

4- İlkbahar, Yaz, Sonbahar, Kış… ve İlkbahar – Hamza Uysal – Animasyon

5- Balık Kraker – Yiğit Evgar – Kurmaca

6- Hikayeci – Anıl Gündoğan – Kurmaca

7- Boşluk – Elif Eda – Kurmaca

8- Görüşme – Vehbi Bozdağ – Kurmaca

9- Sonsuz – Murat Çetinkaya – Kurmaca

10- Sen Adam Mısın – Alihan Erbaş, Harun Köybaşı – Belgesel

Suleiman Mountain (Süleyman Dağı) – Elizaveta Stishova – Kırgızistan

ULUSLARARASI UZUN METRAJ YARIŞMA FİLMLERİ

1- AGA – Milko Lazarov – Bulgaritan/Almanya

2- AN IMPOSSIBLY SMALL OBJECT (Aşırı Küçük bir Nesne ) – David Verbeek – Tayvan/Hollanda/Hırvatistan

3- HAPPY BIRTHDAY (Doğum Günün Kutlu Olsun) – Christos Georgiou – Yunanistan/Almanya/Fransa

4- IN SİLENCE (Sessizlikte) – Ardak Amirkulov – Kazakistan

5- LAST CHİLD (Son Çocuk) – Shin Dong-Seok – Güney Kore

6- SULEİMAN MOUNTAİN (Süleyman Dağı) – Elizaveta Stishova – Kırgızistan

7- ORANGE DAYS (Turunç Günleri) – Arash Lahooti – İran

8- VOLCANO (Volkan) – Roman Bundachuk – Ukrayna/Almanya

9- SUMMER SURVİVORS (Yazdan Kalanlar) – Marija Kavtaradze – Litvanya

10- THE LOAD (Yük) – Ognjen Glavonic – Sırbistan/Fransa/Hırvatistan

11- ANONS (The Announcement) – Mahmut Fazıl Coşkun – Türkiye/Bulgaristan

12- MELEKLERİN KORUYUCUSU – Ensar Altay – Türkiye

ULUSLARARASI KISA METRAJ YARIŞMA FİLMLERİ

1-  Red Velvet – Mahmoud Samir/ Youssef Mahmoud – Mısır – Kurmaca

2-  The Teacher – Maxim Elagin – Rusya – Kurmaca

3-  Sallakh – İspanya – Rasoul Iranzaf Aghamırlu – İran – Kurmaca

4-  Zacarias – Violeta Trincado – İspanya

5-  Short – Ruslan Aghazadeh – Azerbaycan

 

TRT ÖN ALIM DESTEĞİ FİNALİSTELERİ

1-  Anadolu Leoparı – Yön: Emre Kayiş – Yap: Olena Yershova Yıldız

2-  Bir Düş Gördüm – Yön/Yap: Murat Çeri

3-  Çok Süper Bi Şey – Yön: Sinan Sertel – Yap: Turgay Şahin

4-  İstanbul’un Kayıp Rüya’sı – Yön/Yap: Cengis Asiltürk

5-  Maskeler – Yön/Yap: Nuri Cihan Özdoğan

6-  Yedinci Ocak – Yön: Haydar Şişman – Yap: Ümran Safter

ERTEM EĞİLMEZ AİLE FİLMLERİ FİNALİSTLERİ 

1-  Ali’nin Tabiatı – Yön: Levent Çetin – Yap: Canol Balkaya

2-  Aralık – Yön: Selman Nacar – Yap: Burak Çevik

3-  Havuz – Yön/Yap: Aydın Orak

4-  Kusur – Yön: Özkan Çelik – Yap: Neslihan Bilgin Çelik

5-  Melek – Yön/Yap: Mesut Ceylan

6-  Umut – Yön: Orhan İnce – Yap: Burak Kanısıcak

7-  Üç Arkadaş – Yön: Nursen Çetin Köreken – Yap: Ümit Köreken

TRT KISA FİLM YAPIM DESTEĞİ FİNALE KALAN PROJELER

1-  Kar, Kış, Kıyamet – Ali Kışlar

2-  Ayna – Alican Durbaş / Murat Öngel

3-  Düğün Fotoğrafı – Cemalettin Baş

4-  Masalların Hikayesi – Mahsum Taşkın / İrfan Türfent

5-  Fıstıkçı Şahap – Kürşat Güngör Sağlam

6-  Tapınak – Büke Akşehirli / Murat Uğurlu

7-  Gece Babamızı Ararken – Alkım Özmen

8-  Cinayet – Mehmet Mahsum Akyel / Ferhat Gezenler

9-  Zemberek – Recep Çavdar

10- Kendini Gömen Adam – Enes Erbay / Nergiz Erbay

11- Dima – Celal Yücel Tombul

12- Yavru Karınca – Onur Yağız / Derya Uğurlar

ULUSAL UZUN METRAJ PANORAMA

1- Suç Unsuru – Süleyman Arda Eminçe

2- Beyaz Hüzün: Sarıkamış – Kenan Korkmaz

3- Arada – Mu Tunç

4- Bırakın Çocuk Oynasın – Atalay Taşdiken

5- Fındıktan sonra – Ercan Kesal

6- Karadeniz’in Yalnız Nineleri – Kaan Atilla Taşkın

7- Annemin Sinemaları –Cansel Karacan

8- Osmanlı’dan Günümüze Hamallar – Aydın Bağardı

9- Ukde Muhammet Benek-Erol Onur/Filmoran

ULUSAL KISA METRAJ PANORAMA

1- Naftalin – Muhammed Furkan Daşbilek – Kurmaca

2- Karton Kutu – Merve Çirişoğlu – Animasyon

3- Aya – Saif Hamad – Kurmaca

4- Misafir – Orhan Dede – Belgesel

5- İlmek – Süheyla Arıkan – Kurmaca

6- İstasyon – Serdar Çotuk – Animasyon

7- Farah – Oktay Alkan – Kurmaca

ULUSLARARASI PANORAMA

1- A Road (Yol)– Kalvira Akchalova – Kırgızistan – Kurmaca

2- Dark Night (Karanlık Gece)– Ivan Plechev – Rusya – Kurmaca

3- Labor (Doğum Sancısı)– Cecilia Albertini – İtalya/Amerika – Kurmaca

4- Heyvan (Hayvan)– Behram Ark – İran – Kurmaca

5- Melodi – Michael Kam – Singapur – Kurmaca

6- Space Mountain (Uzay Dağı)– Victor Nores – İspanya – Kurmaca

ULUSAL UZUN METRAJ YARIŞMASI JÜRİ ÜYELERİ

  • Reis Çelik (Jüri Başkanı)
  • Şerif Sezer
  • Gökhan Tiryaki
  • Ali Aga
  • Haluk Piyes

ULUSAL KISA METRAJ YARIŞMASI JÜRİ ÜYELERİ

  • Emre Konuk – Yönetmen- Görüntü Yönetmeni
  • Ömer Sevimli – Sinema Programcısı
  • Tuba Özden Deniz – Sinema Yazarı
  • Natali Yeres – Sanat Yönetmeni
  • Neslihan Atagül Doğulu – Oyuncu

ULUSALARARASI UZUN METRAJ YARIŞMASI JÜRİ ÜYELERİ

  • Nuri Bilge Ceylan – Türkiye – Yönetmen (Jüri Başkanı)
  • Vernice Klier –Fransa/ABD – Oyuncu Koçu/Akademisyen
  • Giulia Achilli – İtalya – Yapımcı/Yönetmen
  • Ivana Roscic – Hırvatistan – Oyuncu/Yönetmen

ULUSLARARASI KISA METRAJ YARIŞMASI JÜRİ ÜYELERİ

  • Amir Masoud Soheli – Festival Direktörü/Yapımcı
  • Mehmet Bahadır Er – Yönetmen
  • Lina Bokhary – Filistin Kültür Bakanlığı Sinema Departman Direktörü

TRT ÖN ALIM DESTEĞİ VE ERTEM EĞİLMEZ AİLE FİLMLERİ JÜRİSİ

  • Faruk Güven – TRT Ortak ve Dış Yapımlar Müdürü
  • İpek Tuzcuoğlu – Oyuncu
  • Murat Saraçoğlu – Yönetmen
  • Öktem Başol – Senaryo Danışmanı / Akademisyen
  • Sermin Çakmak Afşin – Yapımcı / Danışman

TRT KISA FİLM YAPIM DESTEĞİ JÜRİSİ

  • Ahmet Okur – Yapımcı/Yönetmen
  • Faruk Güven – TRT Ortak ve Dış Yapımlar Müdürü
  • Şükrü Sim – Akedemisyen 

ULUSLARARASI PLATFORM JÜRİSİ

  • Mesut Uçakan – Türkiye/Senarist/Yönetmen
  • Mohammad Attebai – İran –Yapımcı
  • Orxan Fikretoglu – Azerbaycan – Yazar/Senarist/Yönetmen

FİLM YÖN JÜRİSİ

  • Mehmet Eryılmaz
  • Nisan Akman
  • Aydın Sayman

SİYAD Jürisi:

  • Metin Gönen
  • Okan Arpaç
  • Barış Saydam

FESTİVAL ONUR ÖDÜLLERi

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından, Malatya Valiliği’nin katkılarıyla, 9-15 Kasım 2018 tarihleri arasında 8.’si düzenlenecek Malatya Uluslararası Film Festivali’nin “Onur Ödülleri” bu yıl usta oyuncular Şener Şen ve Perran Kutman ile usta yönetmen Osman Sınav’a verilirken, “Sinema Emek Ödülü” makyaj sanatçısı Derya Ergün’e, Türk Sinemasına Katkı Ödülleri ise Malatya Yeşil Sinemaları sahibi Hüseyin Yeşil ile Fono Film Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Okan’a verilecek.

 

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up