8. Boğaziçi Film Festivali’nin Uluslararası Uzun Metraj Yarışması Jürisi Açıklandı

Festivaller

Bu yıl 8. si düzenlenecek olan Boğaziçi Film Festivali’nin “Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması” jürisi belli oldu.

Boğaziçi Kültür Sanat Vakfı tarafından bu yıl 23 – 30 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan 8. Boğaziçi Film Festivali‘nin Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması jürisi açıklandı.

Türkiye’nin en prestijli festivallerinden biri olan Boğaziçi Film Festivali‘nin Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması‘nın jüri başkanlığı koltuğuna Nikifor, Plac Zbawiciela, Papusza ve Birds Are Singing in Kigali gibi filmlerin Polonyalı yönetmeni Joanna Kos-Krauze oturacak. Heyecanla beklenen yarışmanın jüri üyeleri arasında; dünya prömiyerini San Sebastián Film Festivali’nde yapan  “Cold November”  filmi ile 6. Boğaziçi Film Festivali’nde En İyi Erkek Oyuncu ödülünün sahibi olan yönetmen Ismet Sijarina, Cannes Film Festivali’nin Belirli Bir Bakış bölümünde dünya prömiyerini yapan “Homeward” ile 7. Boğaziçi Film Festivali’nde En İyi Film ve En İyi Erkek Oyuncu ödüllerini kazanan Ukraynalı yönetmen Nariman Aliyev, Locarno Film Festivali, Toronto Uluslararası Film Festivali ve Busan Uluslararası Film Festivali gibi prestijli film festivallerinde gösterilen “Mariam” filminin yapımcısı, Kazakistan Sinema Merkezi Uluslararası İlişkiler Başdanışmanı Anna Katchko ile Hırvat Film Eleştirmenleri Derneği Başkanı, FIPRESCI Üyesi ve Pula Film Festivali Artistik Direktörü Zlatko Vidackovic yer alıyor.

3 – 30 Ekim‘de İstanbul’da yapılacak olan festival kapsamında gerçekleşecek yarışmada; 50.000 TL’lik “En İyi Uluslararası Uzun Metraj Film” ödülünün yanı sıra “En İyi Yönetmen”, “En İyi Kadın Oyuncu”, “En İyi Erkek Oyuncu” ve “Jüri Özel Ödülü” olmak üzere toplam 5 kategoride 95.000 TL’lik ödül dağıtılacak.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up