78. Altın Küre Ödülleri’nin Adayları Belli Oldu

Hollywood Manşet

Bu sene 78. si düzenlenecek olan Altın Küre Ödülleri’nin adaylar belli oldu.

Merakla beklenen 2021 Altın Küre Ödülleri‘nin adayları belli oldu. Hollywood Yabancı Basın Birliği tarafından takdim edilen Altın Küre Ödülleri’nde bu yıl yine Netflix yapımları ön plana çıktı.

Sinema kategorisinde David Fincher‘ın yönetmen koltuğuna oturduğu Mank, altı adaylığı ile öne çıkan film oldu. Netflix’in sevilen dizisi The Crown ise altı adaylığı ile dizisi kategorisinde en fazla adalığı yakalayan dizi oldu.

Heyecanla beklenen 78. Golden Globes Ödül Töreni, 28 Şubat tarihinde düzenlenecek.

Sinema

En İyi Film (Drama)

  • The Father
  • Mank
  • Nomadland
  • Promising Young Woman
  • The Trial of the Chicago 7

En İyi Film (Komedi/Müzikal)

  • Borat Subsquent Moviefilm
  • Hamilton
  • Music
  • Palm Springs
  • The Prom

En İyi Yönetmen

  • Emerald Fennell (Promising Young Woman)
  • David Fincher (Mank)  
  • Regina King (One Night in Miami)
  • Aaron Sorkin (The Trial of the Chicago 7)  
  • Chloé Zhao (Nomadland) 

En İyi Kadın Oyuncu (Drama)

  • Viola Davis (Ma Rainey’s Black Bottom)  
  • Andra Day (The United States vs. Billie Holiday)  
  • Vanessa Kirby (Pieces of a Woman)  
  • Frances McDormand (Nomadland)  
  • Carey Mulligan (Promising Young Woman) 

En İyi Kadın Oyuncu (Komedi/Müzikal)

  • Maria Bakalova (Borat Subsequent Moviefilm)  
  • Kate Hudson (Music)
  • Michelle Pfeiffer (French Exit)  
  • Rosamund Pike (I Care a Lot)
  • Anya Taylor-Joy (Emma) 

En İyi Erkek Oyuncu (Drama)

  • Riz Ahmed (Sound of Metal)  
  • Chadwick Boseman (Ma Rainey’s Black Bottom)  
  • Anthony Hopkins (The Father)  
  • Gary Oldman (Mank)  
  • Tahar Rahim (The Mauritanian)

En İyi Erkek Oyuncu (Komedi/Müzikal)

  • Sacha Baron Cohen (Borat Subsequent Moviefilm)  
  • James Corden (The Prom)
  • Lin-Manuel Miranda (Hamilton)  
  • Dev Patel (The Personal History of David Copperfield)  
  • Andy Samberg (Palm Springs)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

  • Glenn Close (Hillbilly Elegy)  
  • Olivia Colman (The Father)  
  • Jodie Foster (The Mauritanian)
  • Amanda Seyfried (Mank)  
  • Helena Zengel (News of the World)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

  • Sacha Baron Cohen (The Trial of the Chicago 7)  
  • Daniel Kaluuya (Judas and the Black Messiah)  
  • Jared Leto (The Little Things)
  • Bill Murray (On the Rocks)  
  • Leslie Odom, Jr. (One Night in Miami) 

En İyi Senaryo

  • Promising Young Woman 
  • Mank
  • The Trial of the Chicago 7
  • The Father
  • Nomadland 

En İyi Özgün Müzik

  • Alexandre Desplat (The Midnight Sky)
  • Ludwig Göransson (Tenet)
  • James Newton Howard (News of the World) 
  • Trent Reznor, Atticus Ross (Mank)
  • Trent Reznor, Atticus Ross, Jon Batiste (Soul)

En İyi Animasyon Film

  • The Croods: A New Age
  • Onward
  • Over the Moon”
  • Soul
  • Wolfwalkers

Yabancı Dilde En İyi Film

  • Another Round  
  • La Llorona
  • The Life Ahead
  • Minari
  • Two of Us

En İyi Özgün Şarkı

  • Fight for You (Judas and the Black Messiah)
  • Hear My Voice (The Trial of the Chicago 7)
  • Io Si (Seen) (The Life Ahead)
  • Speak Now (One Night in Miami)
  • Tigress & Tweed (The United States vs. Billie Holliday)

Televizyon

En İyi Dizi (Drama)  

  • The Crown
  • The Mandalorian
  • Ozark
  • Lovecraft Country
  • Ratched

En İyi Kadın Oyuncu (Drama)

  • Olivia Colman (The Crown)
  • Jodie Comer (Killing Eve)
  • Sarah Paulson (Ratched)
  • Emma Corrin (The Crown)
  • Laura Linney (Ozark)

En İyi Erkek Oyuncu (Drama)  

  • Jason Bateman (Ozark)
  • Josh O’Connor (The Crown)
  • Bob Odenkirk (Better Call Saul)
  • Matthew Rhys (Perry Mason)
  • Al Pacino (Hunters)

En İyi Dizi (Komedi-Müzikal)

  • Emily in Paris
  • Ted Lasso
  • The Flight Attendant
  • Schitt’s Creek
  • The Great

En İyi Kadın Oyuncu (Komedi-Müzikal)

  • Lily Collins (Emily in Paris)
  • Kaley Cuoco (The Flight Attendant)
  • Elle Fanning (The Great)
  • Catherine O’Hara (Schitt’s Creek)
  • Jane Levy (Zoey’s Extraordinary Playlist)

En İyi Erkek Oyuncu (Komedi-Müzikal)

  • Don Cheadle (Black Monday)
  • Nicholas Hault (The Great)
  • Eugene Levy (Schitt’s Creek)
  • Jason Sudeikis (Ted Lasso)
  • Ramy Youssef (Ramy)

En İyi Mini Dizi/TV Filmi

  • Normal People
  • The Queen’s Gambit
  • The Undoing
  • Small Axe
  • Unorthodox

En İyi Kadın Oyuncu (Mini Dizi/TV Filmi)

  • Anya Taylor-Joy (The Queen’s Gambit)
  • Shira Haas (Unorthodox)
  • Nicole Kidman (The Undoing)
  • Cate Blanchett (Mrs. America)
  • Daisy Edgar-Jones (Normal People)

En İyi Erkek Oyuncu (Mini Dizi/TV Filmi)

  • Bryan Cranston (Your Honor)
  • Jeff Daniels (The Comey Rule)
  • Ethan Hawke (The Good Lord Bird)
  • Hugh Grant (The Undoing)
  • Mark Ruffalo (I Know This Much Is True)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Dizi, Mini Dizi, TV Filmi)

  • Gillian Anderson (The Crown)
  • Helene Bonham Carter (The Crown)
  • Julia Garner (Ozark)
  • Annie Murphy (Schitt’s Creek)
  • Cynthia Nixon (Ratched)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Dizi, Mini Dizi, TV Filmi)

  • John Boyega (Small Axe)
  • Brendan Gleeson (The Comey Rule)
  • Dan Levy (Schitt’s Creek)
  • Jim Parsons (Hollywood)
  • Donald Sutherland (The Undoing)

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up