77. Venedik Film Festivali’nin Jüri Başkanı Cate Blanchett Oldu

Manşet
2- 12 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek Venedik Film Festivali’nin jüri başkanlığını Cate Blanchett üstlenecek.

Venedik Film Festivali Direktörü Alberto Barbera, bu yıl festivalin jüri başkanlığını Cate Blanchett’ın üstleneceğini açıkladı.

Blanchett, 77. Venedik Film Festivali’nin filmlerini değerlendiren jürinin başında bulunacak ve Altın Aslan ödüllerinin kimlere verileceğini seçecek.

Carol, Blue Jasmine ve The Aviator gibi filmleriyle tanınan Blanchett festivalle ilgili düşüncelerini şu sözlerle ifade etti: “Venedik’in seçkisin her yıl umutla bekliyorum ve her yıl şaşırtıcı ve farklı oluyor. Venedik, sinemanın tüm formları eşliğinde kışkırtıcı ve ilham verici şekilde kutlanmasıyla dünyadaki en atmosferik film festivallerinden biri. Bu yıl jüri başkanı olmak benim için bir ayrıcalık ve zevk.”

Geçtiğimiz yıl Venedik Film Festivali’nin jüri başkanlığı görevini Zama’nın Arjantinli yönetmeni Lucrecia Martel üstlenmişti. Ayrıca En İyi Film ödülünü, bu yıl Akademi’ye aday gösterilen Joker kazanmıştı.

77. Venedik Film Festivali, bu yıl 2 – 12 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up