Bizimle İletişime Geçin

Avrupa Sineması

76. Venedik Uluslararası Film Festivali’nin Programı Belli Oldu

Venedik Film Festivali’nde yarışacak filmler açıklandı.

Yayınlandı

tarihinde

Bu yıl 28 Ağustos – 7 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan 76. Venedik Uluslararası Film Festivali’nin programı açıklandı.

Geçtiğimiz günlerde 44. Toronto Uluslararası Film Festivali’nin açıklanan programının ardından 76. Venedik Film Festivali’nin de seçkisi açıklandı. Programda Toronto’da da yer alacak olan Joker filmi dikkat çekerken, Brad Pitt’in başrolünü üstlendiği Ad Astra, Marriage Story, Ema ve The Laundromat gibi filmler de festivale seçildi.

Hirokazu Koreeda imzalı The Truth ile açılış yapacak olan festivalin kapanışını ise Claes Bang, Elizabeth Debicki ve Mick Jagger’ın başrollerini üstlendiği The Burnt Orange Heresy filmi yapacak.

Kristen Stewart’ın Jean Seberg’e hayat verdiği Seberg filmi, Costa-Gavras imzalı Adults in the Room, David Michôd’un Timothée Chalamet, Robert Pattinson ve Ben Mendelsohn gibi isimleri bir araya getiren yeni filmi The King ve usta oyuncu Tim Robbins’in yönettiği 45 Seconds of Laughter gibi yapımlar da yarışma dışı bölümlerde yer alacak.

76. Venedik Film Festivali’nde Altın Aslan için yarışacak filmleri değerlendirecek jürinin başkanlığını La Ciénaga ve Zama gibi filmlerle tanınan Arjantinli yönetmen Lucrecia Martel yapacak.

76. Venedik Film Festivali’nin Programında Yer Alacak Filmler

Açılış Filmi

The Truth – Hirokazu Koreeda

Kapanış Filmi (Yarışma Dışı)

The Burnt Orange Heresy – Giuseppe Capotondi

Ana Yarışma

The Perfect Candidate – Haifaa Al-Mansour
About Endlessness – Roy Andersson
Wasp Network – Olivier Assayas
Marriage Story – Noah Baumbach
Guest of Honor – Atom Egoyan
Ad Astra – James Gray
A Herdade – Tiago Guedes
Gloria Mundi – Robert Guediguian
Waiting for the Barbarians – Cio Guerra
Ema – Pablo Larraín
Saturday Fiction – Lou Ye
Martin Eden – Pietro Marcello
The Mafia Is No Longer What It Used to Be – Franco Maresco
The Painted Bird – Vaclav Marhoul
The Mayor of the Rione Sanità – Mario Martone
Babyteeth – Shannon Murphy
Joker – Todd Phillips
An Officer and a Spy – Roman Polanski
The Laundromat – Steven Soderbergh
No. 7 Cherry Lane – Yonfan

Yarışma Dışı – Özel Gösterimler

No One left Behind – Guillermo Arriaga
Il Pianeta in Mare – Andrea Segre
Electric Swan – Konstantina Kotzamani
Irreversible – Gaspar Noe
Zerozerozero – Stefano Sollima
The New Pope – Paolo Sorrentino
Never Just a Dream: Stanley Kubrick and Eyes Wide Shut – Matt Wells
Eyes Wide Shut – Stanley Kubrick

Yarışma Dışı – Kurmaca

Seberg – Benedict Andrews
Vivere – Francesca Archibugi
Mosul – Matthew Michael Carnahan
Adults in the Room – Costa-Gavras
The King – David Michôd
Tutto Il Mio Folle Amore – Gabriele Salvatores

Yarışma Dışı – Kurmaca Olmayan

Woman – Yann Arthus-Bertrand, Anastasia Mikova
Roger Waters Us + Them – Sean Evans, Roger Waters
I Diari Di Angela – Noi Due Cineasti. Capitolo Secondo – Yervant Gianikian
Citizen K – Alex Gibney
Citizen Rosi – Didi Gnocchi, Carolina Rosi
The Kingmaker – Lauren Greenfield
State Funeral – Sergei Loznitsa
Collective – Alexander Nanau
45 Seconds of Laughter – Tim Robbins

Venedik Klasikleri

The Incredible Shrinking Man – Jack Arnold (1957)
The Grim Reaper – Bernardo Bertolucci (1962)
The Spider’s Stratagem – Bernardo Bertolucci (1970)
The Criminal Life of Archibaldo del la Cruz – Luis Buñuel (1955(
The Crossing of the Rhine – Andre Cayatte (1960)
Maria Zef – Vittorio Cottafavi (1981)
Crash – David Cronenberg (1996)
Francesca – Manoel de Oliveira (1981)
The House is Black – Forough Farrokhzad (1962)
The White Sheik – Federico Fellini (1952)
Current – Istvan Gaal (1963)
The Hills of Marlik – Ebrahim Golestan (1964)
Death of a Bureaucrat – Tomas Gutierrez Alea (1966)
Out of the Blue – Dennis Hopper (1980)
Ecstacy – Gustav Machaty (1932)
Mauri – Merata Mita (1988)
Pigeon Shoot – Giuliano Montaldo (1961)
New York, New York – Martin Scorsese (1977)
The Red Snowball Tree – Vasiliy Shukshin (1973)
Way of a Gaucho – Jacques Tourneur (1952)

Özel Etkinlik

Goodbye, Dragon Inn – Tsai Ming-Liang

Venedik Günleri

Seules Les Bêtes – Dominik Moll
La llorona – Jayro Bustamante
They Say Nothing Stays the Same – Joe Odagiri
Un Monde Plus Grand – Fabienne Berthaud
Corpus Christi – Jan Komasa
Beware Of Children – Dag Johan Haugerud
Un Divan à Tunis – Manele Labidi
The Long Walk – Mattie Do
Lingua Franca – Isabel Sandoval
5 è Il Numero Perfetto – Igort
Les Chevaux Voyageurs – Bartabas
Mio Fratello Rincorre I Dinosauri – Stefano Cipani

Venedik Üniversite Sineması

The End of Love – Keren Ben Rafael
Lessons of Love – Chiara Campara
This is Not a Burial, It’s a Resurrection – Jeremiah Lemonhang Mosese

Sconfini

Unposted – Elisa Amoruso
The Scarecrows – Nouri Bouzid
Once More Unto the Breach – Federico Ferrone, Michele Manzolini
Effetto Domino, Alessandro Rossetto

Horizons

Zumiriki – Osker Alegria
Blanco En Blanco – Theo Court
Mes Jours De Gloire – Antoine De Bary
Pelican Blood – Katrin Gebbe
Un Fils – Mehdi M Barsaouli
Nevia – Nunzia De Stefano
Moffie – Oliver Hermanus
Hava, Maryam, Ayesha – Sahraa Karimi
Rialto – Peter Mackie Burns
The Criminal Man – Dmitry Mamuliya
Revenir – Jessica Palud
Giants Being Lonely – Grear Patterson
Verdict – Raymund Ribay Gutierrez
Balloon – Pema Tseden
Just 6.5 – Saeed Roustaee
Shadow of Water – Sasidharan Sanal Kumar
Sole – Carlo Sironi
Madre – Rodrigo Sorogoyen
Atlantis – Valentyn Vasyanovych

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Avrupa Sineması

35. Goya Ödülleri’nin Sahipleri Açıklandı

En İyi Film, Pilar Palomero imzalı The Girls oldu.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

35. Goya Ödülleri'nde ödül kazanan The Girls

Bu yıl 35. si düzenlenen Goya Ödülleri’nin sahipleri belli oldu.

İspanya’nın en önemli uluslararası film ödüllerinden biri olan Goya Ödülleri bu sene 35. kez düzenlendi. Adayları İspanya Sinema Akademisi tarafından belirlenen Goya Ödülleri’nin sahipleri de geçtiğimiz günlerde belli oldu. Malaga’daki Soho CaixaBank Tiyatrosu’nda gerçekleştirilen ödül töreninin sunuculuğunu, İspanyol oyuncu Antonio Banderas ve gazeteci Maria Casado üstlendi.

En İyi Film

The Girls

En İyi Yönetmen

Salvador Calvo (Adú)

En İyi Yeni Yönetmen 

Pilar Palomero (The Girls)

En İyi Orijinal Senaryo

Pilar Palomero (The Girls) 

35. Goya Ödülleri'nde ödül kazanan Patricia López Arnaiz  (Ane is Missing)

En İyi Kadın Oyuncu

Patricia López Arnaiz  (Ane is Missing) 

En İyi Erkek Oyuncu

Mario Casas (Cross the Line) 

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Nathalie Poza (La boda de Rosa)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Alberto San Juan (Sentimental)

En İyi Yeni Kadın Oyuncu

Jone Laspiur (Ane)

35. Goya Ödülleri'nde ödül kazanan Adam Nourou (Adú)

En İyi Yeni Erkek Oyuncu

Adam Nourou (Adú)

En İyi Uyarlama Senaryo

David Pérez Sañudo, Marina Parés Pulido (Ane)

En İyi Prodüksiyon Tasarımı

Ana Parra, Luis Fernández Lago (Adú)

En İyi Görüntü Yönetimi

Daniela Cajías (The Girls)

En İyi Kurgu

Sergio Jiménez (The Year of the Discovery)

35. Goya Ödülleri'nde ödül kazanan Akelarre

En İyi Sanat Yönetimi

Mikel Serrano (Akelarre)

En İyi Kostüm Tasarımı

Nerea Torrijos (Akelarre)

En İyi Saç & Makyaj Tasarımı

Beata Wotjowicz, Ricardo Molina (Akelarre)

En İyi Görsel Efekt

Mariano García Marty, Ana Rubio (Akelarre)

En İyi Ses

Eduardo Esquide, Jamaica Ruíz García, Juan Ferro, Nicolas de Poulpiquet (Adú)

35. Goya Ödülleri'nde ödül kazanan Turu, the Wacky Hen (Eduardo Gondell, Víctor Monigote)

En İyi Animasyon 

Turu, the Wacky Hen (Eduardo Gondell, Víctor Monigote)

En İyi Orijinal Müzik

Aránzazu CallejaMaite Arroitajauregi (Akelarre)

En İyi Orijinal Şarkı

“Que no, que no,” (María Rozalén for Rosa’s Wedding)

En İyi Belgesel

The Year of the Discovery (Luis López Carrasco)

En İyi İbero-Amerikan Filmi

Forgotten We’ll Be (Fernando Trueba, Colombia)

En İyi Avrupa Filmi

The Father (Florian Zeller, U.K., France)

En İyi Kısa Film

A la cara (Javier Marco)

En İyi Kısa Belgesel

Biography of a Woman’s Corpse (Mabel Lozano)

En İyi Kısa Animasyon

Blue & Malone: Casos imposibles (Abraham López Guerrero)

Onur Ödülü

Angela Molina

Okumaya Devam Et

Avrupa Sineması

Monica Bellucci’li Siccita’nın Çekimleri Başladı

Film, Paolo Virzì tarafından çekiliyor.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Yıldız oyuncu Monica Bellucci’nin başrolünde yer aldığı merakla beklenen kıyamet sonrası draması “Siccita”nın çekimleri Roma’da başladı.

Avrupa’nın önde gelen yönetmenlerinden Paolo Virzì tarafından sinemaya aktarılan yeni kıyamet sonrası draması Siccita’nın çekimleri Roma’da başladı. Merakla beklenen filmin başrolünde Malèna filmi ile hafızalara kazınan Monica Bellucci yer alıyor.

İtalya’da yaşanan uzun süreli kuraklığa ışık tutacak olan filmin senaryosu Francesca Archibugi, Francesco Piccolo, Giordano ve Virzì tarafından kaleme alındı.

Filmde Monica Bellucci‘ye Valerio MastandreaElena LiettiClaudia Pandolfi ve Tommaso Ragno eşlik edecek.

Okumaya Devam Et

Avrupa Sineması

2021 Uluslararası Rotterdam Film Festivali’nin Kazananları Açıklandı

Büyük ödül Pebbles filmine gitti.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Her yıl düzenli olarak ocak ayı sonunda düzenlenen “Uluslararası Rotterdam Film Festivali”nin ödülleri sahiplerini buldu.

Merakla beklenen 2021 Uluslararası Rotterdam Film Festivali Ödülleri geçtiğimiz günlerde sahiplerini buldu. Her yıl ocak ayı sonunda Hollanda’nın Rotterdam şehrinde gerçekleşen festivalde ödüle layık görülen yapımların tamamı şu şekilde:

Tiger Ödülü

Pebbles
Yönetmen: Vinothraj P.S.

Tiger Jüri Özel Ödülü

I Comete – A Corsican Summer
Yönetmen: Pascal Tagnati

Venera Arayışı
Yönetmen: Norika Sefa

VPRO Big Screen Ödülü

The Dog Who Wouldn’t Be Quiet
Yönetmen: Ana Katz

BankGiro Loterij Seyirci Ödülü

Q uo Vadis, Aida?
Yönetmen: Jasmila Žbanić

Fipresci Ödülü

The Edge Of Daybreak
Yönetmen: Taiki Sakpisit

Gençlik Jürisi Ödülü

Night of The Kings 

Yönetmen: Philippe Lacôte

Robby Muller Ödülü 

Kelly Reichardt

Ammodo Tiger Kısa Film Ödülü

Günbatımı, Günlük
Yönetmen: Basir Mahmood

Terranova
Yönetmenler: Alejandro Pérez Serrano, Alejandro Alonso Estrella

Maat Kara
Yönetmen: Fox Maxy

KNF ödülü 

Manifesto
Dor Ane Hjort Guttu


Okumaya Devam Et

Popüler