Bizimle İletişime Geçin

Avrupa Sineması

73. Cannes Film Festivali’nin film seçkisi açıklandı

73. Cannes Film Festivali’nin seçkisinde yer alacak filmler açıklandı.

Yayınlandı

tarihinde

Salgın nedeniyle bu yıl iptal edilen Cannes Film Festivali’nin film seçkisi açıklandı.

Mart ayında ertelenmesine karar verilen Cannes Film Festivali‘nin bu yıl düzenlenmeyeceği, festival seçkisinden bazı filmlerin “Cannes 2020” etiketiyle Toronto, Deauville, Angoulême, San Sebastian, New York, Busan ve Venedik gibi festivallerinde gösterileceği geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı.

Bu yıl toplamda 2 bin 607 başvurunun yapıldığı festivalin film seçkisi de belli oldu. 56 filmin yer aldığı seçkide 15’i ilk film iken, 16’sı ise kadın yönetmenlere ait.

Açıklanan filmler; Ana Yarışma, Belirli Bir Bakış, Yarışma Dışı, Gece Yarısı Gösterimleri ve Özel Galalar gibi bölümlere ayrılmadan sıralanarak paylaşıldı.

Listede Wes Anderson‘ın merakla beklenen The French Dispatch filmi yer alırken, Steve McQueen, Francois Ozon, Thomas Vinterberg gibi isimlerin de yeni filmleri seyirciyle buluşturulacak.

“Cannes 2020” etiketiyle birçok festivalde gösterilmesi beklenen filmlerin listesi şu şekilde:

The French Dispatch,” Wes Anderson

Summer 85,” François Ozon

True Mothers,” Naomi Kawase

Lovers Rock,” Steve McQueen

Mangrove,” Steve McQueen

Another Round,” Thomas Vinterberg

“ADN” (“DNA”), Maïwenn

Last Words,” Jonathan Nossiter

Heaven: To The Land of Happiness,” Im Sang-Soo

Forgotten we’ll be,” Fernando Trueba

“Peninsula,” Yeon Sang-Ho

“In The Dusk,” Sharunas Bartas

“Home Front,” Lucas Belvaux

“The Real Thing,” Kôji Fukada

“Passion Simple,” Danielle Arbid

“A Good Man,” Marie Castille Mention-Schaar

“Les choses qu’on dit, les choses qu’on fait,” Emmanuel Mouret

“Squad,” Ayten Amin

“Limbo,” Ben Sharrock

“Red Soil,” Farid Bentoumi

“Sweat,” Magnus Von Horn

“Teddy,” Ludovic et Zoran Boukherma

“February,” Kamen Kalev

“Ammonite,” Francis Lee

“Un Médecin de Nuit,” Elie Wajeman

“Enfant Terrible,” Oskar Roehler

“Nadia, Butterfly,” Pascal Plante

“Here We Are,” Nir Bergman

“Septet: The Story of Hong Kong,” Ann Hui

“Failing,” Viggo Mortensen

“Pleasure,” Ninja Thyberg

“Slalom,” Charlène Favier

“Memory House,” Joao Paulo Miranda Maria

“Broken Keys,” Jimmy Keyrouz

“Ibrahim,” Samir Guesmi

“Beginning,” Déa Kulumbegashvili

“Gagarine,” Fanny Liatard and Jérémy Trouilh

“16 Printemps,” Suzanne Lindon

“Vaurien,” Peter Dourountzis

“Garcon Chiffon,” Nicolas Maury

“Should the Wind Fall,” Nora Martirosyan

“John and The Hole,” Pascual Sisto

“Striding Into The Wind,” Wei Shujun

“The Death of Cinema And My Father Too,” Dani Rosenberg

“The Billion Road,” Dieudo Hamadi

“The Truffle Hunters,” Michael Dweck ve Gregory Kershaw

“9 Jours à Raqqa,” Xavier de Lauzanne

“Antoinette Dans Les Cévennes,” Caroline Vignal

“Les Deux Alfred,” Bruno Podalydès

“The Big Hit,” Emmanuel Courcol

“L’origine du monde,” Laurent Lafitte

“Le discours,” Laurent Tirard

“Earwig and the Witch,” Gorô Miyazaki

“Flee,” Jonas Poher Rasmussen

“Josep,” Aurel
Sales: Doc & Film International

“Soul,” Pete Docter

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Avrupa Sineması

35. Goya Ödülleri’nin Sahipleri Açıklandı

En İyi Film, Pilar Palomero imzalı The Girls oldu.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

35. Goya Ödülleri'nde ödül kazanan The Girls

Bu yıl 35. si düzenlenen Goya Ödülleri’nin sahipleri belli oldu.

İspanya’nın en önemli uluslararası film ödüllerinden biri olan Goya Ödülleri bu sene 35. kez düzenlendi. Adayları İspanya Sinema Akademisi tarafından belirlenen Goya Ödülleri’nin sahipleri de geçtiğimiz günlerde belli oldu. Malaga’daki Soho CaixaBank Tiyatrosu’nda gerçekleştirilen ödül töreninin sunuculuğunu, İspanyol oyuncu Antonio Banderas ve gazeteci Maria Casado üstlendi.

En İyi Film

The Girls

En İyi Yönetmen

Salvador Calvo (Adú)

En İyi Yeni Yönetmen 

Pilar Palomero (The Girls)

En İyi Orijinal Senaryo

Pilar Palomero (The Girls) 

35. Goya Ödülleri'nde ödül kazanan Patricia López Arnaiz  (Ane is Missing)

En İyi Kadın Oyuncu

Patricia López Arnaiz  (Ane is Missing) 

En İyi Erkek Oyuncu

Mario Casas (Cross the Line) 

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Nathalie Poza (La boda de Rosa)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Alberto San Juan (Sentimental)

En İyi Yeni Kadın Oyuncu

Jone Laspiur (Ane)

35. Goya Ödülleri'nde ödül kazanan Adam Nourou (Adú)

En İyi Yeni Erkek Oyuncu

Adam Nourou (Adú)

En İyi Uyarlama Senaryo

David Pérez Sañudo, Marina Parés Pulido (Ane)

En İyi Prodüksiyon Tasarımı

Ana Parra, Luis Fernández Lago (Adú)

En İyi Görüntü Yönetimi

Daniela Cajías (The Girls)

En İyi Kurgu

Sergio Jiménez (The Year of the Discovery)

35. Goya Ödülleri'nde ödül kazanan Akelarre

En İyi Sanat Yönetimi

Mikel Serrano (Akelarre)

En İyi Kostüm Tasarımı

Nerea Torrijos (Akelarre)

En İyi Saç & Makyaj Tasarımı

Beata Wotjowicz, Ricardo Molina (Akelarre)

En İyi Görsel Efekt

Mariano García Marty, Ana Rubio (Akelarre)

En İyi Ses

Eduardo Esquide, Jamaica Ruíz García, Juan Ferro, Nicolas de Poulpiquet (Adú)

35. Goya Ödülleri'nde ödül kazanan Turu, the Wacky Hen (Eduardo Gondell, Víctor Monigote)

En İyi Animasyon 

Turu, the Wacky Hen (Eduardo Gondell, Víctor Monigote)

En İyi Orijinal Müzik

Aránzazu CallejaMaite Arroitajauregi (Akelarre)

En İyi Orijinal Şarkı

“Que no, que no,” (María Rozalén for Rosa’s Wedding)

En İyi Belgesel

The Year of the Discovery (Luis López Carrasco)

En İyi İbero-Amerikan Filmi

Forgotten We’ll Be (Fernando Trueba, Colombia)

En İyi Avrupa Filmi

The Father (Florian Zeller, U.K., France)

En İyi Kısa Film

A la cara (Javier Marco)

En İyi Kısa Belgesel

Biography of a Woman’s Corpse (Mabel Lozano)

En İyi Kısa Animasyon

Blue & Malone: Casos imposibles (Abraham López Guerrero)

Onur Ödülü

Angela Molina

Okumaya Devam Et

Avrupa Sineması

Monica Bellucci’li Siccita’nın Çekimleri Başladı

Film, Paolo Virzì tarafından çekiliyor.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Yıldız oyuncu Monica Bellucci’nin başrolünde yer aldığı merakla beklenen kıyamet sonrası draması “Siccita”nın çekimleri Roma’da başladı.

Avrupa’nın önde gelen yönetmenlerinden Paolo Virzì tarafından sinemaya aktarılan yeni kıyamet sonrası draması Siccita’nın çekimleri Roma’da başladı. Merakla beklenen filmin başrolünde Malèna filmi ile hafızalara kazınan Monica Bellucci yer alıyor.

İtalya’da yaşanan uzun süreli kuraklığa ışık tutacak olan filmin senaryosu Francesca Archibugi, Francesco Piccolo, Giordano ve Virzì tarafından kaleme alındı.

Filmde Monica Bellucci‘ye Valerio MastandreaElena LiettiClaudia Pandolfi ve Tommaso Ragno eşlik edecek.

Okumaya Devam Et

Avrupa Sineması

2021 Uluslararası Rotterdam Film Festivali’nin Kazananları Açıklandı

Büyük ödül Pebbles filmine gitti.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Her yıl düzenli olarak ocak ayı sonunda düzenlenen “Uluslararası Rotterdam Film Festivali”nin ödülleri sahiplerini buldu.

Merakla beklenen 2021 Uluslararası Rotterdam Film Festivali Ödülleri geçtiğimiz günlerde sahiplerini buldu. Her yıl ocak ayı sonunda Hollanda’nın Rotterdam şehrinde gerçekleşen festivalde ödüle layık görülen yapımların tamamı şu şekilde:

Tiger Ödülü

Pebbles
Yönetmen: Vinothraj P.S.

Tiger Jüri Özel Ödülü

I Comete – A Corsican Summer
Yönetmen: Pascal Tagnati

Venera Arayışı
Yönetmen: Norika Sefa

VPRO Big Screen Ödülü

The Dog Who Wouldn’t Be Quiet
Yönetmen: Ana Katz

BankGiro Loterij Seyirci Ödülü

Q uo Vadis, Aida?
Yönetmen: Jasmila Žbanić

Fipresci Ödülü

The Edge Of Daybreak
Yönetmen: Taiki Sakpisit

Gençlik Jürisi Ödülü

Night of The Kings 

Yönetmen: Philippe Lacôte

Robby Muller Ödülü 

Kelly Reichardt

Ammodo Tiger Kısa Film Ödülü

Günbatımı, Günlük
Yönetmen: Basir Mahmood

Terranova
Yönetmenler: Alejandro Pérez Serrano, Alejandro Alonso Estrella

Maat Kara
Yönetmen: Fox Maxy

KNF ödülü 

Manifesto
Dor Ane Hjort Guttu


Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler