72. Cannes Film Festivali’nin Yönetmenlerin 15 Günü Seçkisi Belli Oldu

Avrupa Sineması Festivaller

72. Cannes Film Festivali’nin Yönetmenlerin 15 Günü seçkisinde yer alacak filmler açıklandı.

Her yıl 72. Cannes Film Festivali’ne paralel olarak düzenlenen “Yönetmenlerin 15 Günü” seçkisinde yer alacak filmler belli oldu.

Bu yıl 14 – 25 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek 72. Cannes Film Festivali’nin Yönetmenlerin 15 Günü bölümünde yer alacak filmler arasında Robert Eggers’ın Robert Pattinson ve Willem Dafoe’lu yeni filmi The Lighthouse, Takashi Miike imzalı First Love ve Luca Guadagnino’nun kısa filmi The Staggering Girl var.

The Witch ile sinema dünyasına etkileyici bir giriş yapan Robert Eggers‘ın yeni filmi The Lighthouse, 1920’li ve 1940’lı yılların ekipmanlarını kullanarak 35 mm kamerayla siyah beyaz olarak çekildi. Filmin başrollerinde ise başarılı oyuncu Robert Patttinson ve Willem Dafoe yer alıyor.

Yakın dönem Japonya sinemasının önemli isimlerinden Takashi Miike‘nin yeni filmi First Love ve Luca Guadagnino‘nun Valentino markasını merkezine alan, Julianne Moore’lu kısa filmi The Staggering Girl de seçkide yer alacak. Guadagnino’nun 35 dakikalık yeni filmi seçkinin özel gösterimler bölümünde sinemaseverler ile buluşacak.

72. Cannes Film Festivali’nin Yönetmenlerin 15 Günü Seçkisi’nde yer alacak filmler:

Uzun Metraj Filmler

Alice and the Mayor – Nicolas Pariser
And Then We Danced – Levan Akin
The Halt – Lav Diaz
Song Without a Name – Melina León
Deerskin – Quentin Dupieux
Ghost Tropic – Bas Devos
Give Me Liberty – Kirill Mikhanovsky
First Love – Takashi Miike
To Live to Sing – Johnny Ma
Dogs Don’t Wear Pants – Jukka-Pekka Valkeapää
The Lighthouse – Robert Eggers
Lillian – Andreas Horwath
Oļeg – Juris Kursietis
Blow it to Bits – Lech Kowalski
Les Particules – Blaise Harrison
The Orphanage – Shahrbanoo Sadat
Perdrix – Erwan Le Duc
For the Money – Alejo Moguillansky
Sick Sick Sick – Alice Furtado
Tlamess – Ala Eddine Slim
An Easy Girl – Rebecca Zlotowski
Wounds – Babak Anvari
Yves – Benoît Forgeard
Zombi Child – Bertrand Bonello

Özel Gösterimler

Red 11 ve Masterclass – Robert Rodriguez
The Staggering Girl – Luca Guadagnino

Kısa Metraj Filmler

Two Sisters Who Are Not Sisters – Beatrice Gibson
The Marvelous Misadventures of the Stone Lady – Gabriel Abrantes
Grand Bouquet – Nao Yoshigai
Stay Awake, Be Ready – An Pham Thien
Je te tiens – Sergio Caballero
Movements – Dahee Jeong
Olla – Ariane Labed
Piece of Meat – Jerrold Chong & Huang Junxiang
Ghost Pleasure – Morgan Simon
That Which Is to Come Is Just a Promise – Flatform

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up