70. Berlin Film Festivali’nde Türk Filmleri

Avrupa Sineması Festivaller Türkiye
20 Şubat-1 Mart tarihleri arasında düzenlenecek 70. Berlin Film Festivali bu akşam başlıyor. Prestijli gecede Türk filmlerinin de gösterimi yapılacak.

70. Berlin Film Festivali’nin yarışma jürilerinde yer alacak isimler açıklandı. Ana Yarışma jürisinde Jeremy Irons’a Kenneth LonerganBérénice BejoKleber Mendonça FilhoLuca Marinelli, Bettina Brokemper ve Annemarie Jacir eşlik edecek.

Festival kapsamında düzenlenen European Film Market’te Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Boğaziçi Kültür Sanat Vakfı iş birliğinde hazırlanan Türkiye standı, dünyanın dört bir yanından sektör profesyonellerini ağırlayacak. Ortak yapımlar için en önemli platformlardan biri olan festivalde yeni projelerin hayata geçirilebilmesi amacıyla çalışmalar gerçekleştirilecek.

Berlin Film Festivali‘ne yeni yetenekler keşfeden program, Türkiye’den oyuncu Ece Yüksel, kurgucu Selda Taşkın, yönetmen ve yapımcı Emine Yıldırım’ı Berlinale Talents bölümüne seçti.

Prestijli Festivalde Türkiye’den de Fatih Özcan’ın Mavzer, Faysal Soysal’ın Ceviz Ağacı ve Ercan Kesal’ın Rotterdam Film Festivali’nde galası yapılan Nasipse Adayız filmlerinin gösterimi yapılacak.

Festivalin Producers Hub bölümünde ise TRT Co-Productions Fund Presentation&Networking Reception adı altında TRT 12 Punto Senaryo Günleri‘nin sunumu gerçekleştirilecek. Festival 1 Mart’ta sona erecek.


Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up