7 Mart 2014 Haftası Vizyon Filmleri

Manşet Türkiye

7 Mart 2014 Haftasında 7 yeni film gösterime giriyor. Haftanın yerli yapımları Bizum Hoca, Mavi Dalga ve Silsile. İşte haftanın filmleri…

Bizum Hoca

Bizum Hoca

 

Yönetmenliğini Serkan Acar İle Yılmaz Okumuş’un üstlendiği, yine senayosunun Yılmaz Okumuş’a ait olduğu Karadeniz komedisi ”Bizum Hoca” sinemaseverlerle buluşuyor.

Cezmi Baskın ve Levent Ülgen’in başrollerini paylaştıkları filmin oyuncu kadrosunda Serhat Özcan, Sabriye Kara, Erdem Baş, Seymen Aydın, Mehmet Usta, Şamil kafkas Adem Yılmaz, Özge Gürel, Semih Habiboğulları, Volkan Girgin, İsrafil Köse, Tahsin Taşkın, Alay Cihan, Pınar Şenol yer alıyor.

Filmde Sanatçı Hülya Polat ile Trabzonsporlu oyuncular Flourent Malouda ve Jose Bosingwa nın yanı sıra ülkemizde Mersin İdmanyurdu ve Trabzonspor formalarını giyen İbrahim Yattara da bulunuyor.

Filmin Konusu:

Trabzon’un bir köyüne tayini çıkan resmi imamın gelmesi gecikince, köylüler camide namaz kıldıracak olan bir imam arayışını girerler. Yoğun tartışmalar sonucunda, köy halkının sevdiği ama resmi olarak imam olmayan “Bizum Hoca”nın köyün imamı olmasına karar verilir.

“Bizum Hoca” imamlığı kabul etmiştir ki, köyün ortasından geçen dereye bir HES inşaatı yapılacağı haberi köyün gündemine bomba gibi düşer. Köylü bu inşaatın yapılmasına karşıdır ve mücadele başlar. Köylülerin başlattığı bu eylemin başına ise “Bizum Hoca” geçer. Kısa bir süre sonra gerçek imam gelince işler iyice karışır ve ne olursa bundan sonra olur…

Fragmanı İzlemek için Tıklayın! 

Kuşlar Şehrinde Macera

Kuşlar Şehrinde Macera

 

Wayne Thornley, ilk yönetmenlik denemesi üç boyutlu animasyon filmi ”Kuşlar Şehrinde Macera” ile beyazperdede izleyicilerin karşısına çıkacak.

Filmin Konusu:

Naif olduğu kadar hareketli de bir kartal olan Kai, şansını Zambezia isimli ünlü ve eğlenceli kuşlar şehrinde denemeye karar verir ve babasını bırakıp buraya doğru yola çıkar. Burada hem kökenlerine gerçeği bulmak hem de şehri savunurken topluluğun bir parçası olmak ister.

Sert bir adam olan babası Tendai ile uzaklarda ve yalnız yaşayan Kai, Zambezia’dan ilginç bir Leylek olan Gogo ve onun co-pilotu olan sevimli çulha kuşu Tini hayatına girince orada daha canlı bir hayat olduğunu düşünmeye başlar.

Kai onlardan Zambezia isimli kuş şehrini duyar ve orada kendisi gibi yetenekli bir uçucu için heyecan verici fırsatların olduğunu. Babasıyla girdiği bir tartışmada, babasının Zambezia hakkında zaten birçok şey bildiğini ama kendisine hiç bahsetmediğini anlar. Babasının bu ihanetinden incinen ve öfkelenen Kai, yaşadıkları şehir Katundu’dan ayrılıp nehrin aşağı kısmına doğru yola koyulur.

Fragmanı İzlemek için Tıklayın! 

Mavi Dalga

Mavi Dalga

 

50’nci Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde En iyi ilk  film, En iyi Senaryo ve En iyi kurgu ödülünü kazanan ”Mavi Dalga” haftanın yerli yapımları arasında.

Merve Kayan ile Zeynep Dadak’ın yönetmenlik koltuğunda oturduğu ve senaryosunu kaleme aldığı filmin oyuncu kadrosunda Ayris Alptekin, Onur Saylak, Barış Hacıhan, Albina Özden, Nazlı Bulum, Begüm Akkaya, Sefa Tokgöz, Fehime Seven, Derya Durmaz, Cüneyt Yalaz, Sude Aslantaş gibi isimler bulunuyor.             

Filmin Konusu:

Yaz boyunca görüşemeyen Deniz ve arkadaşlarının birbirlerine anlatacakları çok şey vardır.

Son sınıftaki erkeklerin boyu ansızın uzamış, yeni albümler piyasaya çıkmış, Balıkesir’e doğalgaz gelmiştir. Ama aynı zamanda hiçbir şey değişmemiştir sanki. Anne babaları iş güç derdindeyken, Deniz ve arkadaşlarının üniversite tercihi konusunda kafaları hâlâ karışıktır. Günlük hayatın rutin telaşı içinde bir yandan gelecek planları yapar bir yandan da ergenliklerinin en çetrefil dönemini yaşarlar. Kaya’yla yakınlaşıyor olsa da Deniz’in aklı hâlâ rehberlik hocası Fırat’tadır. Arkadaşlarına bunun “her zamanki gibi bir şey” olmadığını kanıtlamak ister. Hem arkadaşlarının gelecek tasarılarından, hem de anne babasının mevcut durumlarından farklı bir hayatı arzular Deniz. Kimsenin bilmediği bir şarkı, umutsuz bir aşk, yalnızlık… İstanbul yerine Ankara, fen yerine sosyal bilimler… Başka bir dünya ama neresi?

Fragmanı İzlemek için Tıklayın! 

Sınırsızlar Kulübü

Sınırsızlar Kulübü

 

Teksas’lı bir elektrikçi olan Ron Woodroof’un gerçek yaşam öyküsünün anlatıldığı film, 1986 yılında AIDS hastası olduğunu öğrenen ve 6 ay ömür biçilen Woodroof alternatif tedavi yöntemleri deneyerek 6 yıl daha yaşama mücadelesini konu ediniyor.

Filmin Konusu:

Teksas’lı elektrikçi Ron Woodroof’un hikayesini anlatan filmde Ron’un kendisine 1986’da HIV- pozitif teşhisi konulduktan sonra, tıbbi kurumlarla ve ilaç şirketleriyle mücadelesi ve alternatif tedavileri arayışı anlatılıyor. Ron Woodroof’a 1986 yılında AIDS yüzünden 30 günlük ömür biçilir.

Teşhiş sonrası FDA kurumundan yasal onaylı olarak kullanabileceği tek ilaç olan AZT’yi almaya başlayan Ron hızla ölümün eşiğine doğru sürüklendiğini fark eder. Çareyi ABD’de yasal olmayan ama dünyanın dört bir yanında bulunan, doğal ilaçlara başvurmakta bulur.

Fragmanı İzlemek için Tıklayın! 

Silsile

Silsile

 

Ozan Açıktan’ın yönetmenliğini yaptığı, senaryosunu ise yine Ozan Açıktan, Cem Akaş ve Faruk Özerten’in kaleme aldığı filmin başrollerini Nehir Erdoğan, Tardu Flordun, İlker Kaleli paylaşıyor.

Filmin Konusu:

Sıcak bir yaz gecesi Ece Amerika’dan yeni dönmüş olan Cenk’in kaldığı eve gider ve eskide kalmış bir aşk alevlenir. Yakın bir dost aldatılmak üzeredir. Ve eve Faruk gelir. Olaylar birbirinin içine geçerek gelişir ve karmaşık şehirli ilişkilerin, derin yaraların ve hayatın kırgınlığının sorgulandığı, üç insanın yaşamlarını sonsuza kadar değiştirecek olaylar silsilesi başlar.

Fragmanı İzlemek için Tıklayın! 

Ömer

Ömer

 

Vaat Edilen Cennet filmiyle Oscar’a aday olan ve dünya çapında büyük beğeni toplayan Filistinli yönetmen Hany Abu-Assad’ın son filmi Ömer, noir tarzında psikolojik bir polisiye ve aynı zamanda trajik bir aşk hikayesi.

2013 yılında düzenlenen Cannes Film festivali’nde gösterimi yapılan, 86.Oscar ödüllerinin yabancı dilde en iyi film dalında seçilen ilk 9 filmden biri olan filmin oyuncu kadrosunda Adam Bakri, Leem Lubani, Eyad Hourani, Samer Bisharat, Waleed Zuaiter yer alıyor.

Filmin Konusu:

Ömer utangaç ve duyarlı bir fırıncıdır. Fakat iç düynasına, kendi doğasına aykırı bir şekilde, bir kedi fare oyununun içinde İsrail güvenlik güçleriyle oyun oynayarak duvarın arkasında yaşayan biricik aşkı Nadya’yı görmeye çalışmaktadır. İnandığı ve bildiği herşey bir anda güvenlik güçleri tarafından İsrail’e karşı büyük bir saldırı hazırlığında olmaktan şüpheli bulunarak göz altına alınmasıyla yerle bir olacaktır…

Fragmanı İzlemek için Tıklayın! 

R3_V10F_72613_CO3_PULLS_01rl_0082.tif

300: Bir İmparatorluğun Yükselişi

 

Frank Miller´in grafik romanı Xerxes’ten esinlenen “300 Spartalı” filminin devamı olan filmde mücadele deniz üzerine taşınıyor.

Filmin Konusu:

Kral Leonidas ve koruması Thermopylae’nin dar kanyonlarında büyük bir Pers ordusunu uzaklaştırmayı başarmış, aynı zamanda general Themistocles de Persleri püskürtmek için askerlerini bir araya toplamaya çalışmaktadır.Xerxes, Yunan başkenti Atina’yı ele geçirir.Kanlı bir savaşa giren Themistocles bu arada çok özel bir düşmanla karşı karşıyadır: Artemisia. Artemisia, acımasız ve entrikacı bir Pers ordusu lideridir.Yunanlılara olan öfkesi onu daha bile tehlikeli hale getirmektedir.Themistocles’in bu savaşı kazanmak için eski rakipleriyle bir araya gelmek zorunda kalmaktadır.O rakipler de Spartalı savaşçılardan başkaları değildir.

Fragmanı İzlemek için Tıklayın! 

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up