7. Koğuştaki Mucize, Tüm Zamanların En Çok İzlenen 10 Filmi Arasına Girdi

Türkiye
7. Koğuştaki Mucize, tüm zamanların en çok izlenen 10 filmi listesine adını yazdırdı.

Geçen haftalarda toplamda 4 milyon seyirciyi aşarak 2019 yılı içerisinde bunu başarabilen ilk film olan 7. Koğuştaki Mucize, gişe başarılarına bir yenisini daha ekledi. Yurt dışında da seyirciden ilgi gören film, gösterimdeki altıncı hafta sonunda 190 bin 489 seyirci tarafından izlenerek toplamda 4 milyon 381 bin 369 seyirciye ulaştı. Film böylelikle 1989 yılından beri verilerin yer aldığı tüm zamanların en çok izlenen Türk filmleri arasına girdi.

1983 yılında bir Ege kasabasında sıkıyönetim komutanının kızının ölümü üzerine küçük kızı ve babaannesiyle yaşayan Memo idam cezasına çarptırılır. Herkes adalet peşindeyken Memo ve kızı Ova’nın tek isteği birbirlerine kavuşmaktır. Adaletin gerçekleşmesi için ise bir mucize gerekmektedir.

Mehmet Ada Öztekin’in yönettiği 7. Koğuştaki Mucize, 1983 yılında sıkıyönetim altındaki bir Ege kasabasında yaşayan ve haksız yere hapse atılan Memo ile yedi yaşındaki kızı Ova’nın tekrar birbirlerine kavuşmaya çalışmalarını anlatıyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up