“Uluslararası Politika ve Film: Mekân, Vizyon, Güç”

Sinema Kitapları Türkiye

İyidüşün Yayınları’ndan sinema kitaplığına yeni bir katkı: Uluslararası Politika ve Film: Mekân, Vizyon, Güç kitabı yayınlandı!

Ekran Resmi 2015-11-14 13.08.17

İyidüşün Yayınları, yeni bir sinema kitabı yayınladı. Jeopolitiğin sinema ile etkileşimine odaklanan Uluslararası Politika ve Film: Mekân, Vizyon Güç, Sean Carter ve Klaus Dodds tarafından yazıldı.

Uluslararası politikanın boğucu dünyasının sinemayla ve diğer popüler kültür formlarıyla çok az ilişkisi olduğu düşünülse de, görselliğin devletlerin ve uluslararası arenanın kurulmasında çok önemli bir unsur olduğunun öne sürülebileceğini söyleyen yazarlar bu kitapta, jeopolitik gücün icrasından dünya liderlerinin koreografilerine ve basındaki görünümlerine; film çekimi için yer aramaya ve set kurulumuna kadar birçok farklı konunun görselliğin kritik rolüne ve kurucu işlevine işaret ettiğini söylüyor.

sinema kitap

——————————————————–

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up