66. Cannes Film Festivali İçin Geri Sayım Başladı

Festivaller Genel Manşet

cannes_muhtesem_gatsby_le_acilacak_h31637

Dünyanın en önemli sinema etkinliklerinden birisi olan 66. Cannes Film Festivali yarın başlıyor.

Dünyanın önemli sinema yıldızlarını ağırlayacak festival, 26 Mayıs’ta sona erecek. Festival dolayasıyla sinema dünyasının ünlü yıldızları ‘‘kırmızı halıda boy göstermek’‘ için adeta Cannes’a akın edecek.

Cannes’daki bir sinema hayranı festivalin açılışını merakla bekleyenlerden: ‘‘Sinema yıldızlarını görmek için buraya çok erkenden gelmek gerekiyor. Pazar günü kilise yerine bu kez buraya geleceğiz. Sabırsızlıkla çarşamba gününü bekliyorum. Zahmetli bir iş olacak ama buna değer.’‘

Yine başka bir izleyici duygularını şu şekilde dile getirdi: ‘‘Alain Delon’u görmek için sabırsızlanıyorum, Tabi aynı zamanda Leonardo Di Caprio ve yönetmen Steven Spielberg’i de göreceğim.

Festival, Avustralyalı yönetmen Baz Luhrmann’ın çektiği ve ünlü oyuncu Leonardo di Caprio’nun başrolde yer aldığı ‘‘The Great Gatsby’‘ isimli filmin  gösterimiyle  açılacak.

Festival alanında kurulacak sinema pazarındaysa dünyanın dört bir yanından gelen filmler ‘‘görücüye çıkacak’‘

Bu yılki festivalde, Türkiye’den bir film yarışmıyor. Ancak yönetmen Semih Kaplanoğlu, kısa metrajlı filmler yarışmasında jüride yer alacak.

Euronews

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up