62. Londra Film Festivali’nin Programı Açıklandı

Festivaller Günün Haberi

62. BFI Londra Film Festivali’nin seçkisi bu sene de dolu bir programla karşımıza çıkıyor.

Bu yıl 62. yılını kutlayacak olan BFI Londra Film Festivali’nin açılış filmi ‘Dul Kadınlar’ olacak. Viola Davis, Michelle Rodriguez, Elizabeth Debicki ve Cynthia Erivo dörtlüsünün başrollerini üstlendiği filmin yönetmenliğini ‘Açlık’, ‘Utanç’ ve ’12 Yıllık Esaret’ filmlerinin Oscar ödüllü yönetmeni Steve McQueen yapıyor.

Festivalin seçkisinde yılın merakla beklenen bir çok filmi yer alıyor. İşte programın detayları:

Açılış Filmi

Widows – Steve McQueen

Kapanış Filmi

Stan & Ollie – Jon S. Baird

Özel Galalar

The Favourite – Yorgos Lanthimos
The Ballad of Buster Scruggs – Coen Kardeşler
Beautiful Boy – Felix van Groeningen
Can You Ever Forgive Me? – Marielle Heller
Colette – Wash Westmoreland
The Front Runner – Jason Reitman
Life Itself – Dan Fogelman
Outlaw King – David Mackenzie
A Private War – Matthew Heineman
Suspiria – Luca Guadagnino

Galalar

Wild Rose – Tom Harper
Assassination Nation – Sam Levinson
Border – Ali Abbasi
Burning – Lee Chang-dong
Capernaum – Nadine Labaki
The Great Victorian Moving Picture Show
If Beale Street Could Talk – Barry Jenkins
The Man Who Killed Don Quixote – Terry Gilliam
Mirai – Mamoru Hosoda
Roma – Alfonso Cuarón
The White Crow – Ralph Fiennes

Özel Gösterimler

Been So Long – Tinge Krishnan
Fahrenheit 11/9 – Michael Moore
The Hate U Give – George Tillman Jr.
The Little Drummer Girl – Park Chan-wook
Out Of Blue – Carol Morley
Peterloo – Mike Leigh
They Shall Not Grow Old – Peter Jackson
Aquarela – Viktor Kossakovsky
Make Me Up – Rachel Maclean
Rafiki – Wanuri Kahiu

Yarışma

Birds of Passage – Cristina Gallego and Ciro Guerra
Destroyer – Karyn Kusama
Happy New Year, Colin Burstead – Ben Wheatley
Happy As Lazzaro – Alice Rohrwacher
In Fabric – Peter Strickland
Joy – Sudabeh Mortezai
The Old Man & The Gun – David Lowery
Shadow – Zhang Yimou
Sunset – László Nemes
Too Late To Die Young – Dominga Sotomayor

İlk Film Yarışması – Sutherland Ödülü

The Chambermaid – Lila Avilés
The Day I Lost My Shadow – Soudade Kaadan
Dead Pigs – Cathy Yan
Girl – Lukas Dhont
Holiday – Isabella Eklöf
Journey To A Mother’s Room – Celia Rico Clavellino
Only You – Harry Wootliff
Ray & Liz – Richard Billingham
Soni – Ivan Ayr
Wildlife – Paul Dano

Belgesel Yarışması – Grierson Ödülü

Bisbee ’17 – Robert Greene
Dream Away – Marouan Omara and Johanna Domke
Evelyn – Orlando von Einsiedel
John McEnroe: In The Realm of Perfection – Julien Farau
The Plan That Came From The Bottom Up – Steve Sprung
Putin’s Witnesses – Vitaly Mansky
The Raft – Marcus Lindeen
Theatre of War – Lola Arias
What You Gonna Do When The World’s On Fire? – Robert Minervini
Young and Alive – Mattieu Bareyre

Kısa Film Ödülü Yarışması

Another Decade – Morgan Quaintaince
De Natura – Lucile Hadžihalilovic
The Field (Le Champ De Mais) – Sandhya Suri
Hello, Rain – C J ‘Fiery’ Obassi
Lasting Marks – Charlie Lyne
Leash – Harry Lighton
Monelle – Diego Marcon
Salam – Claire Fowler
Solar Walk – Réka Bucsi
Veslemøy’s Song – Sofia Bohdanowicz

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up