60 salonda ‘Bir Zamanlar Anadolu’da’

Manşet Türkiye

Cannes Film Festivali’nde büyük ödül alan Bir Zamanlar Anadolu’da filmi 60 salonda 60 ayrı kopya ile gösterime giren ilk Nuri Bilge Ceylan filmi olacak.

Bir Zamanlar Anadolu'da ilk kez Altın Koza'da izleyicilerle buluşacak.

 

23 Eylül 2011’de izleyicisiyle buluşacak olan filmin prömiyeri Altın Koza Film Festivali’nde yapılacak. 17-25 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek olan festivalin bitmesine iki gün kala tüm Türkiye’de gösterime girecek olan filmin dağıtımını Tiglon firması yapacak.

Nuri Bilge Ceylan

Tiglon ile Ceylan’ın ilk kez birlikte çalışacak olması ise ilginç bir ayrıntı. Anrtakt Sinema Gazetesi’nin haberine göre, Nuri Bilge Ceylan’ın ilk filmi sinemalarda ticari gösterime girmedi. 24 bin kişinin izlediği Mayıs Sıkıntısı filmi Özen Film tarafından dağıtılmıştı. Yine Özen Film tarafından dağıtılan Uzak filmini 64 bin kişi, İklimler filmini ise 35 bin kişi izlemişti. Daha sonra Ceylan’ın Üç Maymun filmi UIP tarafından 57 ayrı sinemada gösterime sokuldu ve 127 bin kişi tarafından izlendi.

Bu istatistiklere göre Ceylan’ın son filmi ‘Bir Zamanlar Anadolu’da’nın 1 milyon seyirciye ulaşması hiç zor görünmüyor. Özellikle aldığı ödül e basında yer alan haber sayısına bakılacak olursa, Ceylan’ın filminin adını duymayan ve merka etmeyen sinemasever kalmadı. Ceylan’ın en popüler filmi diyebileceğimiz filmi ilk izleme şansına Altın Koza’dakiler sahip olacak.

Sinefesto Haber Merkezi 

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up