6. Malatya Uluslararası Film Festivali’ne Kısa Film Başvuruları Başladı

Festivaller

6. Malatya Uluslararası Film Festivali'ne Kısa Film Başvuruları Başladı

Malatya’da 6 – 12 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek festival, kısa film kategorisinde başvuruları bekliyor

Festival kapsamında düzenlenen Ulusal Kısa Film Yarışmasına katılacak filmler için son başvuru tarihi 25 Eylül Cuma olarak belirlendi.

Ulusal Kısa Film Yarışması’na katılım için başka festivallere katılmış, başvurmuş ya da ödül almış olmak engel teşkil etmiyor. Kurmaca filmlerin yanı sıra animasyon filmlerin de başvurabileceği yarışmaya, 1 Kasım 2014 tarihinden sonra çekilmiş, 30 dakikayı aşmayan kısa filmler kabul edilecek.

Festival yönetmeliği ve başvuru formları festivalin internet adresinden temin edilebilecek. Katılımcılar, Festival Yönetmeliği’ni dikkate alarak başvuru formunu ve formda istenen tüm materyalleri 25 Eylül Cuma günü mesai bitimine kadar Malatya Valiliği Film Festivali Bürosu Malatya adresine gönderebilecek.

Ön jürinin değerlendirmesi sonucunda yarışmaya kabul edilen 10 film, festival basın toplantısında, festival web sayfasında ve sosyal medya hesaplarından duyurulacak.

Birincinin Kristal Kayısı Ödülü yanı sıra 7.500 TL para ödülü de kazanacağı yarışmada, ödüle değer görülen film sahipleri ödüllerini 12 Kasım Perşembe gecesi yapılacak festival ödül töreninde alacak.

Yarışmaya katılmak isteyen kısa filmciler Kısa Film Yarışma Yönetmeliğinde yer alan ve iletişim bilgileri bulunan Ünal E. Güzel’den ayrıntılı bilgi alabilecek.

Bilgi için: malatyafilmfest.org.tr

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up