6. Kaunos Altın Aslan Türk Filmleri Festivali

Festivaller

 

 

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biri olan Köyceğiz’de sinema sektöründe bir devinim oluşturmak, ülkemizdeki sinemaya gönül vermiş sanatçılarla sinemaseverlerin buluşmasını sağlamak amacıyla film festivali gerçekleştirilecek.

T. C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, TRT, Köyceğiz Belediyesi ve Kültürler Arası İşbirliği ile Diyalog Derneği tarafından düzenlenen festival bu yıl 18 – 24 Haziran 2011 tarihleri arasında  ziyaretçilere kapılarını açacak.

İzzet Günay, Perihan Savaş, Lale Mansur, Derviş Zaim, Şerif Sezer, Güven Kıraç, Altan Erkekli, Settar Tanrıöğen, Seyfi Teoman, Agâh Özgüç, İlker Aksum ve Mehmet Ali Nuroğlu’nun konuk olacağı festivalde katılımcılar, film gösterimlerinin yanı sıra sergi ve konserlerle de buluşacak.

Festivalde gösterilecek filmlerden bazıları Aşk Tesadüfleri Sever, Bizim Büyük Çaresizliğimiz, Gişe Memuru, Gölgeler ve Suretler, Kar Beyaz, Kavşak ve Zefir.

Festivali düzenleyenler “Neden festival?” sorusunun cevabını anlamlı bir şekilde yanıtlayarak yapılacak olan festivalin önemini vurgulamaktalar.

“Sinema, herkesin aynı  kaderi paylaştığı dünya gemisinde; yolculuğumuzu farklı bir dille, sinema diliyle bizlere anlatıyor. Ve bu dili ortak bir tutku haline getirirken, neden ortak bir mekanda buluşulmasın diye düşünüldü. Yönetmenler bizlere düşlerini anlatmak isterken biz de birbirimizi bu düşlerde bulmayı umut ettik.”

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up