6. Boğaziçi Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu

Festivaller Günün Haberi Manşet Türkiye

6. Boğaziçi Film Festivali düzenlenen ödül töreniyle sona erdi.

6. Boğaziçi Film Festivali kapanış programını gerçekleştirdi. Festivalin sona ermesiyle birlikte festivalde yarışan en iyi filmler de düzenlenen ödül töreniyle onurlandırıldı. Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nın büyük ödülünü Murat Düzgünoğlu’nun yönettiği Halef kazanırken, Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması’nda zafere Filistinli yönetmen Bassam Jarbawi’nin Screwdriver filmi ulaştı.

İşte kazananların tamamı:

ULUSAL UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI
  • En İyi Film Ödülü: Halef – Murat Düzgünoğlu
  • En İyi Yönetmen Ödülü: Anons – Mahmut Fazıl Coşkun
  • FİYAB En İyi Yapımcı Ödülü: Güvercin – Mesut Ulutaş
  • En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Borç – İpek Türktan Kaynak
  • En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Halef – Muhammet Uzuner
  • En İyi Senaryo Ödülü: Halef – Murat Düzgünoğlu, Melik Saraçoğlu
  • En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Anons – Krum Rodriguez
  • En İyi Kurgu Ödülü: Borç – Naim Kanat
ULUSLARARASI UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI
  • En İyi Film Ödülü: Screwdriver – Bassam Jarbawi
  • Jüri Özel Ödülü: Land – Babak Jalali
  • En İyi Yönetmen Ödülü: Bomb, A Love Story – Payman Maadi
  • En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: The Queen of Fear – Valeria Bertucelli
  • En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Cold November – Kushtrim Hoxha
DİĞER ÖDÜLLER
  • Bosphorus Film Lab/Pitching Platformu Digiflame VFX Post Prodüksiyon Hizmet Ödülü: Değnekten At – Korhan Günay, Canan Çetin
  • Bosphorus Film Lab/Pitching Platformu TRT Ortak Yapım Ödülü: Bir Umut – Ümit Köreken
  • Bosphorus Film Lab/Work in Progress Platformu T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülü: Kapan – Seyid Çolak
  • Bosphorus Film Lab/Work in Progress Platformu CGV Mars Film Dağıtım Ödülü:Omar ve Biz – Mehmet Bahadır Er, Maryna Er Gorbach
  • Ahmet Uluçay Kısa Film Büyük Ödülü: Volte – Monika Kotecka, Karolina Poryzala
  • Ulusal Kısa Kurmaca Film Yarışması En İyi Kısa Film Ödülü: Titanyum – Gökçe Erdem
  • Uluslararası Kısa Kurmaca Film Yarışması En İyi Kısa Film Ödülü: Patision Avenue – Thanasis Neofotistos
  • Ulusal Kısa Belgesel Yarışması En İyi Kısa Belgesel Film Ödülü: Dönüş – Nesli Özalp
  • Uluslararası Kısa Belgesel Yarışması En İyi Belgesel Film Ödülü: Volte – Monika Kotecka, Karolina Poryzala
  • İstanbul Medya Akademisi Genç Yetenek Ödülü: Kaset – Serkan Fakılı
  • Onur Ödülü: Bent Hamer

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up