5000 TL Ödüllü Senaryo Yarışması

Manşet Türkiye

Antrakt, Türkiye sinemasına değişik ve çeşitli senaryoların kazandırılmak ve senaryo yazımı alanında çaba harcayan, bu işe kendini vermek isteyenlere katkıda bulunmak amacıyla bir uzun metrajlı film senaryosu yarışması daha gerçekleştiriyor.

Yarışmaya katılım koşulları ve detaylı bilgi internetteki www.antraktmatine.com adresinde ‘Senaryo Yarışmaları’ bağlantısından edinilebilir. Son senaryo gönderim tarihinin 1 Ekim 2012 olduğu yarışmanın büyük ödülü, 5 bin TL. Katılan bütün eserlerin SENDER’e (Senaryo Yazarları Derneği) tescilletileceği Antrakt, 4. Uzun Metrajlı Film Senaryosu Yarışması’nın değerlendirme jürisinde alanında uzmanlaşmış isimler yer alıyor. Ahmet Soner (senarist-yönetmen-sinema yazarı), Nilgün Öneş (senarist), Tamer Baran (senarist), Ercan Kesal (oyuncu-senarist), Selay Tozkoparan (yapımcı), Sema Fener (akademisyen) ve Selin Sevinç’ten (sinema yazarı) oluşan jüri, değerlendirmesini Ocak 2013’te yaparak birinci eseri açıklayacak. Yarışmaya gönderilecek eserlerin Amerikan tarzı senaryo yazım şekli olarak da bilinen formata uygun olarak tasarlanması ve başvuru şartlarına uygun olarak gönderilmesi gerekiyor. Sinopsis ya da kısa özet veya elle yazılan senaryolar yedi kopya olarak hazırlansa da jüriye gönderilecek eserler arasına giremiyor.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up