50 Yıl Sonra Sevmek Zamanı

Türkiye

Başrollerini Müşfik Kenter ve Sema Özcan’ın paylaştığı Sevmek Zamanı 50 yıl sonra titiz bir çalışmayla yenilendi. Film 50 yıl sonra Kulüp Sinema 7’de özel bir galada gösterilecek.

Sevmek Zamanı, sinema işletmecilerinin kabul etmemesi nedeniyle gösterime hiç giremeyen filmlerimiz arasında yer alıyor. Filmin restorasyonu, Prof. Sami Şekeroğlu’nun danışmanlığında, ileri dijital sinema ve restorasyon teknolojisi kullanılarak, genç öğretim üyelerinden ve öğrencilerden oluşan bir ekip tarafından yapıldı.

 

Filmin orijinal negatifi yüksek çözünürlükte tarandı ve 132.021 kareye ayrıldı. Her bir film karesi üzerindeki fiziksel ve görsel bozukluklar onarıldı, toz ve çizikler yok edildi. Planlar arasındaki yoğunluk farkları düzeltildi. Filmin sesindeki hışırtı ve gürültüler de temizlenerek görüntüyle eşlendi.

erksan-banner

 

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up