5. MİMARLIK VE KENT FİLMLERİ FESTİVALİ

Festivaller
Mimarlar Odası’nın, mimarlık kültürünün gelişmesi, tarihi mirasın korunması ve yaşam kalitesinin iyileştirilmesi için sürdürdüğü çalışmalara yeni bir boyut kazandırmak amacıyla düzenlediği İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali başlıyor. Başta mimarlar olmak üzere, bu alana ilgi duyan her kesimin etkinliğe aktif olarak katılımı hedefleniyor.

İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali kapsamında Ulusal ve Uluslararası olmak üzere iki ayrı kategoride yarışma düzenleniyor. Festival kapsamında, canlandırma ve belgesel filmlere yer verilirken yurtiçinden ve yurtdışından yarışmaya katılarak ön elemeyi geçmiş olan filmler seyirci ile buluşturulacak ve bu filmler arasında bir yarışma gerçekleştirilecek. Programı içinde çeşitli söyleşi ve etkinliklere yer verilecek festivalde yarışacak filmler için son başvuru tarihi 15 Ağustos 2011.

Ayrıntılı bilgi ve başvuru koşulları için: www.archfilmfest.org

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up