44. SİYAD Türk Sineması Ödülleri, 16 Ocak’ta Sahiplerini Bulacak

Manşet Türkiye

Sinema Yazarları Derneği – SİYAD, 44. Türk Sineması Ödülleri Töreni 16 Ocak 2012 Pazartesi gecesi Harbiye Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleştirilecek.

2011 yılında Türkiye’de gösterime giren bütün yerli yapımların on bir farklı dalda değerlendirileceği 44. SİYAD Türk Sineması Ödülleri Töreni, 16 Ocak 2012 Pazartesi gecesi Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Her sene olduğu gibi bu yıl da sinemamızın değerli ustalarına SİYAD Onur Ödülleri’nin takdim edileceği törende, 2011 yılı boyunca Türkiye’deki sinemalarda gösterime giren bütün yabancı yapımlar arasından eleştirmenlerin seçtiği ‘En İyi Yabancı Film’ de açıklanacak. Gecede, Ahmet Uluçay Umut Ödülü’nün yanı sıra ‘En İyi Kısa Film’ ve ‘En İyi Belgesel’ ödülleri de sahiplerini bulacak. Ödül kategorileri arasında yer alan En İyi Kadın Oyuncu Performansı dalı sinemamızın unutulmaz kadın oyuncusu Cahide Sonku adıyla anısına, En İyi Senaryo dalındaki ödül ise senarist, yazar Mahmut Tali Öngören’in adıyla anısına verilmekte.

SİYAD ödülleri, mevcut 89 üyenin oylarıyla, 2011’in vizyon takviminde sinemalarda gösterime girmiş 70 adet Türkiye yapımı filmin arasından belirlenecek. 16 Ocak’ta açıklanacak ödüllerden önce, 5 Ocak 2012’de bütün dallardaki adaylar açıklanacak.

Sinema eleştirmenlerinin yanı sıra, sektörün önemli simalarının ve değerli emekçilerinin de katılacağı 44. SİYAD Türk Sineması Ödülleri Töreni, 2012 yılının sinema alanında ilk ödül töreni olma özelliğini de üstlenecek.

sinefesto.com/Gizem Uyanık

 

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up