4. Uluslararası Kadın Yönetmenler Festivali’nin Yarışma Başvuruları Başladı

Festivaller Günün Haberi

1-7 Mart 2021 tarihlerinde İzmir’de gerçekleştirilecek olan “4. Uluslararası Kadın Yönetmenler Festivali”nin yarışma başvuruları başladı.

Bu sene 4. sü düzenlenecek olan Uluslararası Kadın Yönetmenler Festivali‘nin yarışma başvuruları başladı. Festival Direktörü Gülten Taranç, hem kadınların sinema sektöründe üretim yapmasının hem de bağımsız festival düzenlemenin aslında bir süper kahramanlık işi olmasına vurgu yapan “Süper Kahramanlık” temasıyla festivalin dördüncü yıl sloganını “Sığamıyoruz” olarak belirledi.

Festival Direktörü Gülten Taranç dördüncü yıl ile ilgili detayları şu şekilde paylaştı: “2018’den bu yana özveriyle sürdürdüğümüz ve İzmir’de uzun metrajlı güncel filmlerin gösterimi açısından öne çıkan Kadın Yönetmenler Festivali’mizi bu yıl uluslararası boyuta taşımayı hedefliyoruz. Bu bağlamda küresel Pandemi nedeniyle yurt dışı odaklı gösterim ve söyleşilerimizi çevrimiçi platformda gerçekleştirmeyi planlıyoruz. 2021’in Mart ayı itibariyle festivalimizi tüm hijyen koşulları üst seviyede sağlanmış biçimde hem fiziki ortamlarda hem çevrimiçi platformlarda gerçekleştirmek için çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz.Taranç ayrıca kadın yönetmenlerin sinemadaki üretimlerinin içinden geçtiğimiz sıra dışı günlerde de öne çıktığını vurgulayarak festivalin yarışmalı bölümü için “Ana karakteri kadın olan güçlü kadınları merkezine alan filmlerinizi bekliyoruz.” ifadesini kullandı. Festivalin İzmir’in farklı lokasyonlarına yayılması için de sürpriz çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

4. Kadın Yönetmenler Festivali, 9 Kasım 2020’den itibaren kadinyonetmenlerfestivali.com.tr adresi üzerinden başvuruları kabul edecek.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up