5 Türk Filmi Berlin Film Festivali’ne Gidiyor

Festivaller

Berlin film festivali logo

Almanya’nın başkenti Berlin’de, Şubat ayında 64. Berlin Film Festivali düzenlenecek. Berlinale’de* 5 Türk filmi de yer alıyor.

64. Berlin Film Festivali, Almanya’nın başkenti Berlin’de 6 Şubat’ta düzenlenecek. “Altın Ayı” ve “Gümüş Ayı” için 20 film yarışacak. Festivalde yarışacak ve yer alacak filmler daha tam olarak açıklanmış değil. Fakat seneni sürprizi, Türk yapımı 4 film festivalde yan bölüm Generation’da gösterilecek olması. Bu 5 film; “Mavi Dalga”, “Sesime Gel”, “Kuzu” “Ağrı ve Dağ” ve “Kumun Tadı”. Festivalde, 2013 yılında Reha Erdem’in “Jin”, 2012 yılında Reis Çelik’in “Lal Gece” filmi yer almıştı.

Berlin film festivali logo 2Festival’e Giden 5 Filmimiz!

Mavi Dalga: Antalya’da En İyi Film Ödülü dahil toplam 3 ödüle sahip film Zeynep Dadak ve Merve Kayan imzalı.

Sesime Gel: Çekimleri Van’da gerçekleşen, gözaltına alınan oğlunun ardından Berfe ve torunu Jiyan’ı anlatan film Hüseyin Karabey imzalı.

Kuzu: Kutluğ Ataman imzalı, Türk-Alman ortak yapımı olan film, Panaroma* bölümünde yer alacak.

Ağrı ve Dağ: Yönetmenliğini Hasan Serin’in yaptığı Sao Paulo Uluslararası Film Festivali’nde En İyi 10 Film arasına seçilen kısa film, festivalin Generation Kplus* bölümünde yer alacak.

Kumun Tadı: Yönetmenliğini Melisa Özel’in yaptığı film Forum bölümünde yer alacak. Ayrıca Berlin Film Festivali’nde “En İyi İlk Film” ödülü için de yarışacak.

*Berlinale: Berlin Film Festivali’nin diğer adı.

*Panaroma: Generation bölümünde yer alıyor. Art-house sinemada yeni eğilimlere yer veriyor.

*Kplus: Generation bölümünde yer alıyor. Kısa filmlerin gösterimlerine yer veriliyor.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up