Bizimle İletişime Geçin

Türkiye

4.Medya Akademisi Başlıyor!

Yayınlandı

tarihinde

MEDYA AKADEMİSİ; HERKES YERİNİ ALSIN

Genç Dergi ve İstanbul Gelişim Akdemisi (İLAM) işbirliği ile hazırlanan 4.Medya Akademisi başlıyor.
Kayıtlar 15 Haziran’da, ilk ders 29 Haziran’da, herkes yerini alsın!
Medya sektörünü yakından tanımak isteyenlerin uzmanlaşmalarına yardımcı olmak ve yeni iş fırsatları oluşturmak amacı ile yola çıkıldı.
Bu program medyada yer almak, medyacı olmak ya da medyaya ilişkin derli toplu bir kanaat sahibi olmak isteyenler için göz açıcı ve cesaretlendirici bir ortam sağlayacak. Toplam 5 hafta sürecek Medya Akademisi’ne medyayı profesyonel olarak tanımak,
bu alanla yakından ilgilenen, bu alanda çalışmak isteyen ve eğitimini almak isteyen herkes başvurabilecek.
29 Haziran’da başlayacak eğitim programı Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri,
saat 10.00 ile 16.00 arasında Çamlıca Sabahattin Zaim Merkezi’nde iki oturum şeklinde gerçekleşecek.
Eğitimlerde Türkiye’nin önde gelen gazetecileri, köşe yazarları, medya yöneticileri ders verecek.

USTALAR GENÇLERLE BULUŞACAK

Medya dünyasına ilgisi ve merakı olan medyadaki değişimi anlamak, haberciliğin temellerini kavramak,
gazete, televizyon ve internet yayıncılığının işleyişini öğrenmek,
yeni medya araçlarını tanımak ve basın özgürlüğü ile medya etiği konularında bilgilenmek isteyenler için kaçırılmaz bir fırsat.
Programa katılan katılımcılar ayrıca sertifika verilecek.
Medya sektörüne eleman da kazandırmayı hedefleyen bu program Uzman ve ustalar tarafından verilen seminerlerle atölye çalışmalarından oluşan
GENÇ Medya Akademisi medyaya ilişkin yerleşik algıları bir nebze değiştirebilecek bir gayret ortaya koyabilirse görevini yapmış sayılacak.
Başvurmak isteyenlerin bir özgeçmiş ve neden bu programa katılmak istediklerine dair bir yazı ile başvurmaları gerekmektedir.

5 Haftalık Kurs Ücreti: 150 TL
Son Başvuru Tarihi: 25 Haziran

Ön Kayıt için: Gülfem Hatun Mh. Aziz Mahmut Sk. No:5/3 Tel: 0216-492 69 29
gencdergiakademi@gmail.com GENÇ AKADEMİSİ

Programda Ders Verecek Diğer İsimler:

1. Ahmet Taşgetiren/Siyaset Haberciliği/ Bugün

2. Akif Emre/Dış Haberler/ Dünya Bülteni- Yenişafak

3. Ali Ural/Yazı Atölyesi/ Zaman

4. Arzu Cihangir/Yeni Medya Teknolojileri/ Sosyal Medya Uzmanı

5. Aslıhan Eker / Belgesel Yayıncılığı /Yönetmen

6. Aysun Ellidokuzoğlu/Metin Yazarlığı

7. Ayşe Böhürler/Modern Dünyada Medya Ve Kadın/ Yeni Şafak

8. Ayşe Karaköse /Medya Okur Yazarlığı

9. Betül Bozdoğan/ Televizyon Programcılığı/ Tvnet

10. Edibe Sözen/Bireysel Mesaj Ve Siyasette Sosyal Medya

11. Emeti Saruhan/ Kültür Haberciliği/ Yeni Şafak Pazar

12. Emine Eroğlu/Editöryal Bakış/ Timaş

13. Fatma Barbarosoğlu/Yazmak Okumak Dinlemek/ Yeni Şafak

14. Gaye Somuncu/Medya İletişim Stratejileri/Çalık Holding Kurumsal İletişim Müdürü

15. Gülizar Baki/ Gazetelerde Haftasonu Eki Muhabirliği&Gelecekteki Gazetecilik Tarzı/ Zaman

16. Gülsüm Kavuncu/Medyada Renkli Bir Dil Grafik Ve Karikatür/Cafcaf

17. Halime Kökçe/ Gazetecilik Nedir? /Star Gazetesi

18. Hanım Büşra Erdal/Adliye Haberciliği-Basın Özgürlüğü/ Zaman

19. İsmihan Şimşek/Yeni Medya Teknolojileri -Medya Ve Tanıtım/Basın Danışmanı

20. Leyla İpekçi/Köşe Yazarlığı/ Taraf

21. Melek Arslanbenzer/Türkiye’de Dergicilik Ve Dergi Yazarlığı/ Fayrap

22. Melike Günyüz/Çocuk Yayıncılığı Ve Önemi/ Erdem Yayınları

23. Merve Akbaş/Haftalık Dergide Dosya Hazırlama/Gerçek Hayat

24. Meryem Akbal/Televizyon Yayıncılığı/ Yumurcak Tv

25. Necla Saydam/ İnternet Haberciliği/ Kadınnews

26. Saniye Öztürk/ Radyo Yayıncılığı/ Burç Fm

27. Saray Süt/Ajans Haberciliği Ve Muhabirliği/Cihan Ajans

28. Semanur Sönmez Yaman/Televizyon Muhabirliği/Kanal 7

29. Ülkü Akagündüz / Saha Haberciliği/ Aksiyon

30. Ahmet Turan Alkan/Siyaset Haberciliği /Zaman

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye

4. Kadim Değerler Kısa Film ve Fotoğraf Yarışması’nda Ödüller Sahiplerini Bulacak

4. Kadim Değerler Kısa Film Yarışması ödül töreni 2 Ekim’de düzenlenecek.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

4. Kadim Değerler Kısa Film Ve Fotoğraf Yarışması

4. Kadim Değerler Kısa Film Yarışması ödül töreni bu sene 2 Ekim 2021 tarihinde düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.

STK’larda Kadın Birliği Platformu (KABİP) olarak “Öze Dönüş Hareketi” kapsamında “Kadim Değerler Kısa Film Yarışması” yolculuğuna bundan dört yıl önce çıktı. İlk sene Keçiören Belediyesi iş birliğiyle “Komşum ve Ben” temalı bir yarışma gerçekleştirdi. İkincisi Kahraman Kazan Belediyesi iş birliğiyle “Aile Olmak” temalı, üçüncüsü Mamak Belediyesi iş birliğiyle  ‘’Göç’’ temalı yarışmaları birbirinden kaliteli film ve fotoğrafları ödüllerle buluşturdu. Ödül törenlerinde jürilerin katkılarıyla temalarla ilgili bir farkındalık çalışması da yapılmış oldu.

Bu yılki yarışmanın teması ise “YALNIZLIK”  olarak belirlendi.  Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün destekleri ile birlikte, Çubuk Belediyesi, Akyurt Belediyesi ve Yunus Emre Enstitüsü’nün ana sponsorluğunda, Duyarlı Medya Platformu ve Keçiören Belediyesi’nin iletişim sponsorluğunda, Eğitici Valideler Derneği ve KABİP ortak işbirliğiyle gerçekleştirilen yarışmada 15 Eylül 2021 tarihine kadar başvurular kabul edildi. Ön inceleme kurulu tarafından ilk 20’ye kalan çalışmalar arasından dereceye girecekler ise jüriler tarafından değerlendirilecek.

Bu sene jüri üyeleri Kenan Olpak, Rıza Oylum, Nilgün Kiraz, Mehmet Ali Karga, Ömer Faruk Aksoy, Muhammed Uyar ve Okan Özbay’dan oluşmakta. Ön inceleme kurulu tarafından seçilen her iki kategoriden de ilk 20’ye giren eserler, jüri üyelerine elektronik ortamda gönderilecek. Jüri üyeleri eserler hakkında; tema, teknik ve duygu olmak üzere 3 kategoride, her eser için 10 üzerinden puanlama yapacak. Her bir katılımcının, 7 jüri üyesinden alacağı puan sıralamasına göre derecelendirme yapılacak.

Kısa Film dalında birinciye 20.000 TL, ikinciye 15.000 TL ve üçüncüye 10.000 TL destek sağlanacak. Fotoğrafçılık dalında birinciye 7000 TL, ikinciye 5000 TL ve üçüncüye 3000 TL ödül dağıtılacak. Ödül töreni 2 Ekim 2021 tarihinde gerçekleştirilecek.

Okumaya Devam Et

Türkiye

Tozkoparan İskender’in Oyuncuları TEKNOFEST’te Hayranlarıyla Buluştu

TEKNOFEST’te Tozkoparan İskender ziyareti!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’in son gününde TRT 1’in sevilen dizisi Tozkoparan İskender’in oyuncuları TRT standında imza gününde hayranlarıyla buluştu.

TRT standının önünde uzun kuyruklar oluşurken, ziyaretçiler sevdikleri oyuncular ile görüşüp imza almanın sevincini yaşadılar.

Çağan Efe Ak, Deniz Erayvaz, Tuana Naz Tiryaki, Yağız Kılınç, Mehmet Emin Kadıhan ve Yusuf Gökhan Atalay ile görüşme fırsatı yakalayan ziyaretçiler, oyuncularla bol bol fotoğraf çektirip sohbet etti.

Okumaya Devam Et

Türkiye

Gönül Dağı’nın Mucitlerine TEKNOFEST’te Büyük İlgi

Gönül Dağı dizisinin mucit gençleri TEKNOFEST’te!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’in beşinci gününde ziyaret eden Gönül Dağı dizisinin mucit gençleri, ilgi odağı oldu. Dizinin hayranları festival alanındaki TRT standında sergilenen “66” adlı uçağın önünde poz veren amcaoğullarıyla fotoğraf çektirmek için uzun kuyruklar oluşturdu.

Bozkırın ortasında bir Anadolu kasabasında yaptıkları icatlarla dikkat çeken ve hayallerini gerçekleştirerek müthiş girişimcilik projelerine imza atan Gönül Dağı gençleri Taner (Berk Atan), Ramazan (Cihat Süvarioğlu) ve Veysel (Semih Ertürk), TRT Stantı’nda TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı ile sohbet etti. Stantta, ziyaretçilerin sorularını da cevaplandıran amcaoğulları, kendilerine büyük ilgi gösteren seyircilere teşekkür ettiler.

Hayallerinin peşinde koşarak, kendi icatlarını gerçekleştiren, girişimcilik konusunda ülkemizdeki binlerce gence rehberlik yapan Gönül Dağı’nın amcaoğulları, TEKNOFEST’te her yıl Türkiye’nin dört bir yanından gelen ve yeteneklerini sergileyen mucit gençlerle, başarılarıyla ülkemizi gururlandıran şirketlerin çalışanlarıyla ve festivale gelen ziyaretçilerle sohbet etti.

“66”, festivalin en çok ilgi çeken uçaklarındandı

TEKNOFEST’in en çok ilgi çeken uçaklarından biri “66” oldu. Gönül Dağı’nda amcaoğullarının ürettiği meşhur uçak “66” önünde uzun kuyruklar oluşturan dizinin hayranları hatıra fotoğrafı çektirdi.

TRT standında hayranlarıyla sohbet eden Berk Atan, Cihat Süvarioğlu ve Semih Ertürk, dizinin çok iyi gittiğini belirterek, “Burada da gördüğümüz üzere teveccühünüz çok güzel, teşekkür ediyoruz. İnsanlara yaptığımız işi sevdirebilmek, emeğimizin karşılığını aldığımızı gösteriyor,” açıklamalarında bulundular.

“66 ile gençlerin hayallerini uçurduk”

Dizide amcaoğullarının ürettikleri “66” aracının çok önemli olduğunu vurgulayan Berk Atan (Taner), “66’yı aslında görsel olarak çok nitelemememiz lazım. Çünkü o görselden öte bir şey ‘66’, uçmuyor aslında biz hayal uçuruyoruz. 66’da bir sürü insanın hayali var” şeklinde konuştu.

Gönül Dağı dizisinde amcaoğullarından Veysel’i canlandıran Semih Ertürk, “TEKNOFEST bence çok değerli çünkü bizim dizide de geçen sezon yaptığımız şey aslında buydu. Geçen sezonun sonuna doğru gençler bize videolar göndermeye başladılar. İki kardeşimiz kendi araçlarını yaptılar. Bu tür güzel haberler bizi de çok mutlu ediyor,” dedi.

Dizinin sevilen karakteri Ramazan’ı başarıyla canlandıran Cihat Süvarioğlu ise etkinlikte yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Birebir aynı şeyi yapıyoruz. Aslında TEKNOFEST de sonuçta girişimcilere destek veren bir etkinlik. O açıdan bizim de zaten yaptığımız aslında bozkırın küçük kasabasında aynı şey. Dizimize büyük ilgi gösteren tüm izleyicilerimize, burada standımızı ziyaret eden herkese çok teşekkür ederiz. Sizlere, şu anda Eskişehir Sivrihisar’da olan diğer Gönül Dağı ailesinin, tüm ekip arkadaşlarımızın selam ve sevgilerini getirdik”

Oyuncular TRT standında katılımcıların yoğun ilgisiyle gerçekleştirilen söyleşinin ardından sahnede hayranlarıyla fotoğraf çektirdi.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler