4.İstanbul Uluslararası Sanat ve Kültür Festivali-Istancool

Festivaller

istancool

Istanbul’74, 06 – 09 Haziran tarihleri arasında bu yıl dördüncüsünü gerçekleştireceği Türkiye’nin ilk ve tek Uluslararası Sanat ve Kültür Festivali için hazırlıklara başladı!

“İstanbul Uluslararası Sanat ve Kültür Festivali – Istancool” bir kez daha dünyanın ve Türkiye’nin en önde gelen yaratıcı isimlerini İstanbul’da buluşturacak!

İstanbul Uluslararası Sanat ve Kültür Festivali, Demet Müftüoğlu Eşeli’nin kurucu ortağı olduğu ISTANBUL’74 çatısı altında, İngiltere merkezli AnOther Dergisi’nin kurucusu Jefferson Hack işbirliği ile; yine sanat, edebiyat, tasarım, moda, müzik ve sinema alanlarında, ücretsiz ve herkesin katılımına açık bir etkinlik olarak gerçekleştirilecektir.

İstanbul Uluslararası Sanat ve Kültür Festivali, dünyanın en yetenekli yazar, tasarımcı, oyuncu, şair, yönetmen ve müzisyenlerini İstanbul’da buluşturan Türkiye’nin resmi anlamdaki ilk uluslararası kültür festivali. IST. Festival yaratıcı sektörlerde çağa damgasını vuran işlere imza atan isimleri Türkiye’deki meslektaşları ile bir araya getirip ortak kültürel bir üretim alanı sağlaması açısından da küresel anlamda bir ilk.

Festival, nitelikli ve benzersiz içeriği ile, İstanbul’un ufku açık bir dünya şehri profilini destekleyerek şehre bambaşka bir anlam kazandırıyor.

Geçtiğimiz yıllarda, Türk ve uluslararası festival katılımcıları arasında; Andrew Dominik, Ferzan Özpetek, Mario Sorrenti, Mark Romanek, Carine Roitfeld, Terry Gilliam, Courtney Love, Serra Yılmaz, Michael Stipe, Kirsten Dunst, Sophie Calle, Tilda Swinton, Gore Vidal, Hanif Kureishi, Michael Nyman, Leyla Umar, Zaha Hadid, Franca Sozzani, Taner Ceylan, Elif Şafak gibi isimler bulunuyor. Festival geçen yıllarda olduğu gibi, bu yıl da dünyaca ünlü konuklarıyla büyük ses getirmeye hazırlanıyor.

istancool2

Sinefesto | Özlem Kaya

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up