39. İstanbul Film Festivali için geri sayım

Festivaller Günün Haberi Türkiye
39. İstanbul Film Festivali’nin Ulusal Yarışma ve Ulusal Kısa Film Yarışması 17-28 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirecek.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle düzenlenen İstanbul Film Festivali‘nin koronavirüs salgını nedeniyle ertelenen Ulusal Yarışma ve Ulusal Kısa Film Yarışması, 17-28 Temmuz’da gerçekleştirecek.

Sakıp Sabancı Müzesi (SSM) iş birliğiyle 17-28 Temmuz tarihlerinde gösterimleri yapılacak yarışmalarda, 11 uzun metrajlı ve 12 kısa film yer alacak.

SSM’de kurulacak açık hava sinemasında her gece 21.00’de bir uzun ve bir kısa metrajlı film birlikte gösterilecek. Gösterimler, film ekiplerinin katılımıyla yapılacak.

Yarışmalarda yer alan filmler, aynı tarihlerde festivalin çevrim içi gösterim sitesi filmonline.iksv.org’da gösterime açılacak. Festivalde yer alan diğer gösterimler ise 9-20 Ekim arasında yapılacak. Filmekimi ile gerçekleştirilecek festivalin programı ilerleyen tarihlerde festivalin sosyal medya ve kanallarında ve internet sitesinde duyurulacak.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up