36. İstanbul Film Festivali’ne Başvurular Açıldı

Festivaller Manşet

Festival denince ilk akla gelenlerden olan İstanbul Film Festivali‘nin 36’ıncısı bu yıl 5 Nisan’da start verecek. 2017’de 36. yaşını kutlayacak olan İstanbul Film Festivali‘ne başvurular açıldı.

Festival programında Türkiye Sineması bölümünde yer alacak filmler için son başvuru tarihi 31 Ocak 2017. Sadece internet üzerinden yapılacak başvurular için ayrıntılı bilgi festivalin resmi internet sayfası http://film.iksv.org‘da yer alıyor. 36. İstanbul Film Festivali’nde Türkiye Sineması bölümündeki filmler Ulusal Altın Lale Yarışması, Yeni Türkiye Sineması, Ulusal Belgesel Yarışması ve Ulusal Kısa Film Yarışması başlıkları altında izleyicilerle buluşacak.

 36. İstanbul Film Festivali, dünya sinemasının en çok konuşulan örneklerinden Türkiye sinemasının en yeni yapımlarına, klasiklerden yeni keşiflere, iz bırakan başyapıtlardan kült yapıtlara, söyleşiler ve özel gösterimlerle geliyor.

Bu yıl 5 – 16 Nisan 2017 tarihleri arasında düzenlecek olan 36. İstanbul Film Festivali‘ne dair gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up