36. İstanbul Film Festivali Programı Açıklandı

Festivaller Manşet
36. İstanbul Film Festivali Programı Açıklandı

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından gerçekleştirilen İstanbul Film Festivali bu yıl 36. yaşını kutlayacak. 5-16 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek festivalin programı açıklandı! 36. İstanbul Film Festivali, dünya sinemasının en yeni örneklerinden kült yapıtlara, usta yönetmenlerin son filmlerinden yeni keşiflere ve gizli hazinelere yine 186 uzun metrajlı ve 17 kısa filminden oluşan zengin programıyla festival takipçileriyle buluşacak.

Festivalde öğrencilere bu yıl güzel bir sürpriz var. Bu yıl gündüz seansları öğrencilere sadece 1 lira. Film gösterimleri Beyoğlu, Nişantaşı, Levent ve Kadıköy’de 9 salonda 11.00, 13.30, 16.00, 19.00, 21.30 seanslarında gerçekleşecek.

Festival kapsamında, 11 gün boyunca, 21 bölümde 61 ülkeden 207 yönetmenin toplam 203 filminin gösteriminin yanı sıra konuk yönetmen ve oyuncuların katılımıyla gerçekleştirilecek sohbetlerden konserlere ve özel etkinliklere sinemayla dolu günler yaşanacak.

mr-holmes

Sir Ian McKellen İstanbul Film Festivali’nin Onur Konuğu

Gods and Monsters, Yüzüklerin Efendisi serisive X-Men filmlerindeki rolleri ile akıllara kazınan, sinemanın en sevilen oyuncularından Sir Ian McKellen İstanbul Film Festivali’nin Onur Ödülü’nü almak üzere, British Council işbirliğiyle festivalin konuğu olacak. 4 Nisan Salı akşamı düzenlenecek Açılış Töreni’nde ödülünü alacak olan Ian McKellen İstanbul Film Festivali kapsamında gösterilecek olan Richard III’ün Beyoğlu Atlas ve Kadıköy’de Rexx’teki gösterimlerine da katılarak sinemaseverlerle buluşacak. McKellen, 7 Nisan Cuma günü Boğaziçi Üniversitesi’ndeki festival sohbetinde de hayranlarıyla bir araya gelecek.

mithat alam

Sinemayı seven adam, rahmetli Mithat Alam Sinema Emek Ödülü ile onurlandırılacak.

Sinemaya gönül ve emek veren isimlere takdim edilen Sinema Onur Ödülleri bu yıl Yeşilçam’ın en üretken yönetmenlerinden Barış Pirhasan, Türkiye sinema ve tiyatro tarihinin değerli oyuncusu Macit Koper ve sinemanın gelmiş geçmiş en güzel yüzlü aktrislerinden Selma Güneri, iki Altın Portakallı usta görüntü yönetmeni Çetin Tunca’ya layık görüldü. Yakın zamanda kaybettiğimiz, sinemaya gönül vermiş değerli eğitmen ve sinefil Mithat Alam ise Sinema Emek Ödülü ile onurlandırılacak.

36. İstanbul Film Festivali’nde yarışma heyecanı 8 Nisan’da başlayacak. Uluslararası ve Ulusal Altın Lale, FACE Sinemada İnsan Hakları, Ulusal Belgesel ve Ulusal Kısa Film yarışmalarında ödül kazanan filmler, 14 Nisan Cuma düzenlenecek 36. İstanbul Film Festivali Ödül Töreni’nde açıklanacak.

Festival programı ve etkinlikleriyle ilgili ayrıntılı bilgileri aktaran İstanbul Film Festivali Direktörü Kerem Ayan, Altın Lale Uluslararası Yarışma, Altın Lale Ulusal Yarışma, FACE Sinemada İnsan Hakları Yarışması, Ulusal Belgesel ve Ulusal Kısa Film Yarışması’nda yer alacak filmleri açıkladı.

chez-nous

Chez nous

ULUSLARARASI YARIŞMA / INTERNATIONAL COMPETITION

– Bu Ülke Bizim / Chez Nous / This is Our Land / Lucas Belvaux / Fransa-Belçika

– Benim Mutlu Ailem / Chemi Bednieri Ojakhi / My Happy Family /Nana Ekvtimishvili, SimonGros /Gürcistan-Almanya-Fransa

– Duvarlar Arasında / Bar Bahr / In Between / Maysaloun Hamoud / İsrail

– Elleri Olmayan Kız / La jeune fille sans mains / The Girl Without Hands / Sébastien Laudenbach / Fransa

– Cinsler / Weirdos / Bruce McDonald / Kanada

– Lady Macbeth / William Oldroyd / İngiltere

– Zer / Kazım Öz / Türkiye-Almanya

– Ornitolog / O Ornitólogo / The Ornithologist / João Pedro Rodrigues / Portekiz-Fransa-Brezilya

– Manifesto / Julian Rosefeldt / Almanya-Avustralya

– ‘93 Yazı / Estiu 1993 / Summer 1993 / Carla Simon / İspanya

– Ev / Home / Fien Troch / Belçika

– Kasting / Casting / Nicolas Wackerbarth / Almanya

– Hayvanlar / Tiere / Animals / Greg Zglinski / İsviçre-Avusturya-Polonya

the-white-helmets

Halep’in Son Adamları

SİNEMADA İNSAN HAKLARI YARIŞMASI / HUMAN RIGHTS IN CINEMA COMPETITION

– Halep’in Son Adamları / Last Men in Aleppo / Feras Fayyad, Steen Johannessen / Danimarka-Almanya

– Félicité / Alain Gomis / Fransa-Belçika-Senegal-Almanya-Lübnan

– Kol Saati / Slava / Glory / Kristina Grozeva, Petar Valchanov / Bulgaristan-Yunanistan

– Ayrılık / Raftan / Parting / Navid Mahmoudi / Afganistan-İran

– Newton / Amit Masurkar / Hindistan

– Mavi Sessizlik / Blue Silence / Bülent Öztürk / Türkiye-Belçika

– Sürgün / Exil / Exile / Rithy Panh / Fransa-Kamboçya

– Ben Senin Zencin Değilim / I Am Not Your Negro / Raoul Peck / ABD-Fransa-Belçika

– Amerika Meydanı / Plateia Amerikis / Amerika Square / Yannis Sakaridis / Yunanistan-Almanya-İngiltere

– Düğün / Noces / A Wedding / Stephan Streker / Belçika-Pakistan-Lüksemburg-France

inflame-kaygi

Kaygı / Inflame / Ceylan Özgün Özçelik

TÜRKİYE SİNEMASI 2016-2017 / TURKISH CINEMA 2016-2017

ULUSAL ALTIN LALE YARIŞMASI / NATIONAL GOLDEN TULIP COMPETITION

– Taş / The Stone / Orhan Eskiköy

– İşe Yarar Bir Şey / Something Useful / Pelin Esmer

– Mahalle / Inside / Buğra Gülsoy, Serhat Teoman

– Bütün Saadetler Mümkündür / All Felicities Are Possible / Selman Kılıçaslan

– Zer / Kazım Öz / Türkiye-Almanya

– Kaygı / Inflame / Ceylan Özgün Özçelik

– Mavi Sessizlik / Blue Silence / Bülent Öztürk / Türkiye-Belçika

– Sarı Sıcak / Yellow Heat / Fikret Reyhan

– Murtaza / Özgür Sevimli

– Martı / The Seagull / Erkan Tunç

– Tereddüt / Clair Obscur / Yeşim Ustaoğlu / Türkiye-Almanya-Fransa-Polonya

– Kırık Kalpler Bankası / The Bank of Broken Hearts / Onur Ünlü

 

YENİ TÜRKİYE SİNEMASI / NEW TURKISH CINEMA

– Paçi – Av Sanatı / Paçi – The Art Of Hunting / Elçin Elgür

– Göçebe / Nomad / Emir Mavitan

– Damat Koğuşu / Groom’s Block / İlker Savaşkurt

– Yeni Başlayanlar İçin Hayatta Kalma Sanatı /The Art Of Survival For Beginners /Burak Serbest / Türkiye-Romanya-Portekiz

– Orhan Pamuk’a Söylemeyin Kars’ta Çektiğim Filmde Kar Romanı da Var / Don’t Tell Orhan Pamuk That His Novel Snow Is in the Film I Made About Kars / Rıza Sönmez

– Eşik / Verge / Erkan Tahhuşoğlu, Ayhan Salar / Türkiye-Almanya

ULUSAL BELGESEL YARIŞMASI / NATIONAL DOCUMENTARY COMPETITION

– Mana Mou İstanbul / Nihan Arısoy

– Son Yaprak / The Last Leaf / Handan Erdil

– Yeşil Kırmızı / The Red Green / Ersin Kana

– Aşk Bitti / Acabou o Amor / Love is Over / Mert Kaya

– Sessizliğin Kardeşleri / Birayên Bêdengiyê / Brothers of Silence / Taylan Mintaş

– Derdo Ana ve Ceviz Ağacı / Mother Derdo and The Walnut Tree / Serdar Önal /Türkiye-Ermenistan

– Üçüncü Bölgeden Hücum Varyasyonları / Attack Variations from the Third Region / Sedat Şahin, Murat Adıyaman

– Ah / Mustafa Ünlü

– Blue / Mehmet Sertan Ünver

ÖZEL GÖSTERİMLER / SPECIAL SCREENINGS

– Kaybolan Bir Dil, Kaybolan Bir Mutfak / A Fading Language, a Fading Cuisine / Deniz Alphan

– Toprak / The Land / Nebil Özgentürk

ULUSAL KISA FİLM YARIŞMASI / NATIONAL SHORT FILM COMPETITION

PROGRAM I:

– Hinterlant / Outskirts / Sinan Kesova

– Rodi / The Roadie / Gözde Yetişkin, Emre Sert

– Siyah Çember / Black Ring / Hasan Can Dağlı

– Evbark / Lost in Transition / Pınar Öğün

– Beyaz perdeden Yeşil Sahaya / From the Silver Screen to Soccer Field / Özgür Demirci

PROGRAM II:

– İki Parça / Two Pieces / Murat Uğurlu

– Devrialem / Round the World / Dilek Aydın

– Nebile Hanımın Solucandeliği / Mrs. Nebile’s Wormhole / Pınar Yorgancıoğlu

– Zelal / Filiz Işık Bulut

– Kot Farkı / Ground Level / Ayris Alptekin

– Tavşan Kanı / Rabbit Blood / Yağmur Altan

TÜRK KLASİKLERİ YENİDEN / TURKISH CLASSICS REVISITED

– Anayurt Oteli / Motherland Hotel / Ömer Kavur

GALALAR / GALAS

– Hayalet Hikâyesi / Personal Shopper / Olivier Assayas / Fransa

– Dalida / Lisa Azuelos / Fransa

– Lodos / Notias / Mythopathy / Tassos Boulmetis / Yunanistan

– Rock’n Roll / Guillaume Canet / Fransa

– Richard III / Richard Loncraine / İngiltere-ABD

– İki Kadın / Sage Femme / The Midwife / Martin Provost / Fransa

– Derinliklere Yolculuk: Kaptan Cousteau / L’Odyssée / The Odyssey / Jérôme Salle / Fransa

– Saklı Kalanlar / The Secret Scripture / Jim Sheridan / İrlanda

– Son Portre / Final Portrait / Stanley Tucci / İngiltere

– Deha / Gifted / Marc Webb / ABD

– Ateş Serbest / Free Fire / Ben Wheatley / İngiltere

Karl Marx

Genç Karl Marx / Le jeune Karl Marx / Young Karl Marx / Raoul Peck / Fransa-Almanya-Belçika

YILLARA MEYDAN OKUYANLAR / CHALLENGING THE YEARS

– Fransızlar / Les Habitants / Raymond Depardon / Fransa

– Tuz ve Ateş / Salt and Fire / Werner Herzog / Fransa-Bolivya-ABD-Almanya-Meksika

– İz / Pokot / Spoor / Agnieszka Holland / Polonya-Almanya-Çek Cumhuriyeti- İsveç-Slovakya

– Sonsuz Şiir / Poesía sin fin / Endless Poetry / Alejandro Jodorowsky / Fransa-Şili

– Cennet / Rai / Paradise / Andrei Konchalovsky / Rusya-Almanya

– Genç Karl Marx / Le jeune Karl Marx / Young Karl Marx / Raoul Peck / Fransa-Almanya-Belçika

– Unutulmayan Aşk / Rückkehr nach Montauk / Return to Montauk / Volker Schlöndorff / Almanya-Fransa-İrlanda

Hungarian author and director Ildik' Enyedi, 'On Body and Soul' poses for photographers after winning the Golden Bear for Best Film at the awards ceremony of the 67th Berlinale Film Festival in Berlin, Germany, Saturday Feb. 18 2017. (Britta Pedersen/Pool Photo via AP)

Beden ve Ruh Berlin’de en iyi film ödülünü almıştı.

DÜNYA FESTİVALLERİNDEN / BEST OF THE FESTS

– Nilüfer’in Kararı / Varoonegi / Inversion / Behnam Behzadi / İran

– Bir Yaşam / Une Vie / A Woman’s Life / Stéphane Brizé / Fransa-Belçika

– Bay Kâinat / Mister Universo / Tizza Covi, Rainer Frimmel / Avusturya-İtalya

– Özgürlüğe Doğru / Le Voyage de Fanny / Fanny’s Journey / Lola Doillon / Fransa-Belçika

– Saygın Vatandaş / El ciudadano ilustre / The Distinguished Citizen / Gastón Duprat, Mariano Cohn / Arjantin-İspanya

– Beden ve Ruh / A Teströl és Lélekröl / On Body and Soul / Ildikó Enyedi / Macaristan

– Yaralı Kalpler / Scarred Hearts / Radu Jude / Romanya-Almanya

– Değişim / Sameblod / Sami Blood / Amanda Kernell / İsveç-Norveç

– Porto / Gabe Klinger / Fransa-Polonya-Portekiz-ABD

– Dağların Tepelerin Ardında / Me’ever Laharim Vehagvaot / Beyond the Mountains and Hills / Eran Kolirin / İsrail-Almanya-Belçika

– Gece Hayatı / Nocno zivljenje / Nightlife / Damjan Kozole / Slovenya-Makedonya Cumhuriyeti-Bosna-Hersek

– Ana, Sevgilim / Ana, Mon Amour / Cãlin Peter Netzer / Romanya-Almanya-Fransa

– Kesişen Hayatlar / Réparer Les Vivants / Heal the Living / Katell Quillévéré / Fransa-Belçika

– Kurtla Kuzu / Wolf and Sheep / Shahrbanoo Sadat / Danimarka-Fransa-İsveç-Afganistan

– Şafak Sökmeden / Vor der Morgenröte / Stefan Zweig, Farewell to Europe / Maria Schrader / Almanya-Avusturya-Fransa

– 14. Louis’nin Ölümü / La mort de Louis XIV / The Death of Louis XIV / Albert Serra / Portekiz-Fransa-İspanya

– Fixer / Fixeur / The Fixer / Adrian Sitaru / Romanya-Fransa

– Kundakçı / Pyromanen / Pyromaniac / Erik Skjoldbjærg / Norveç

– Yaşamak ve Diğer Şeyler / Vivir y otras ficciones / Living and Other Fictions / Jo Sol / İspanya

– Kendin ve Sen / Dangsinjasingwa dangsinui geot / Yourself and Yours / Hong Sang-soo / Güney Kore

– Gece Sahilde Tek Başına / Bamui haebyun-eoseo honja / On the Beach at Night Alone / Hong Sang-soo / Güney Kore

– Ardıl Görüntü / Powidoki / Afterimage / Andrzej Wajda / Polonya

– Ben Madame Bovary Değilim / I Am Not Madame Bovary / Feng Xiaogang / Çin

GENÇ USTALAR / YOUNG MASTERS

– La Soledad / Jorge Thielen Armand / Venezüela

– Elmas Adası / Diamond Island / Davy Chou / Fransa-Kamboçya-Almanya-Katar-Tayland

– Wùlu / Daouda Coulibaly / Fransa

– Kişisel Meseleler / Omor Shahsiya / Personal Affairs / Maha Haj / İsrail

– Günahın İzleri / Gukôroku / Traces of Sin / Kei Ishikawa / Japonya

– Mimozalar / Mimosas / Oliver Laxe / İspanya-Fas-Fransa-Katar

– Aşktan Sonra / Afterlov / Stergios Paschos / Yunanistan

– Vicdansız / Bezbog / Godless / Ralitza Petrova / Bulgaristan-Danimarka-Fransa

– Edepliler / Los decentes / A Decent Woman / Lukas Valenta Rinner / Arjantin-Güney Kore-Avusturya

– Yeni Bir Hayat / Katie Says Goodbye / Wayne Roberts / ABD

– Kış / El Invierno / The Winter / Emiliano Torres / Arjantin

– Av Köpekleri / Hounds of Love / Ben Young / Avustralya

NTV BELGESEL KUŞAĞI / DOCUMENTARY TIME WITH NTV

– Direnmeyin / Do not resist / Craig Atkinson / ABD

– Dansçı / Dancer / Steven Cantor / İngiltere-Rusya-Ukrayna-ABD

– Politika Kullanma Kılavuzu / Política, manual de instrucciones / Politics, Instructions Manual / Fernando León de Aranoa / İspanya

– Taşınma Sanatı / The Art of Moving / Liliana Marinho de Sousa / Almanya-Türkiye

– Kurtar Beni / Liberami / Federica Di Giacomo / İtalya-Fransa

– Kamerainsan / Cameraperson / Kirsten Johnson / ABD

– Thérèse’in Hayatları / Les Vies de Thérèse / The Lives of Thérèse / Sébastien Lifshitz / Fransa

– Austerlitz / Sergei Loznitsa / Almanya

– Mifune: Son Samuray / Mifune: The Last Samourai / Steven Okazaki / Japonya

– Karşı Yönetmen: Ken Loach / Versus: The Life and Films of Ken Loach / Louise Osmond / İngiltere

– Önemsiz Bir Adam / An Insignificant Man / Khushboo Ranka, Vinay Shukla / Hindistan-Hollanda

– Amerikalı Anarşist / American Anarchist / Charlie Siskel / ABD

– Beuys / Andres Veiel / Almanya

MAYINLI BÖLGE / MINED ZONE

– Sakatat / Gorge Coeur Ventre / Still Life / Maud Alpi / Fransa

– Raw / Grave / Raw / Julia Ducournau / Fransa-Belçika

– Vahşi Bölge / La Región Salvaje / The Untamed / Amat Escalante / Meksika-Danimarka-Fransa-Almanya-Norveç-İsviçre

– Oyun Alanı / Plac Zabaw / Playground / Bartosz M. Kowalski / Polonya

– Dağ / Monte / Amir Naderi / İtalya-Fransa

– Süper Karanlık Zamanlar / Super Dark Times / Kevin Phillips / ABD

– Safari / Ulrich Seidl / Avusturya

– Sonuncu / Akher Wahed Fina / The Last of Us / Ala Eddine Slim / Tunus-Katar-Birleşik Arap Emirlikleri-Lübnan

– Kékszakállú / Gastón Solnicki / Arjantin

ANTİDEPRESAN / ANTIDEPRESSANT

– Paris Büyüsü / Paris Pieds Nus / Lost in Paris / Dominique Abel, Fiona Gordon / Fransa-Belçika

– Grönland’a Yolculuk / Le Voyage au Groenland / Journey to Greenland / Sébastien Betbeder / Fransa

– Rocky 2 Nerede? / Where Is Rocky II? / Pierre Bismuth / Fransa-Almanya-Belçika-İtalya

– Bodoslama / Laavor et hakir / Through the Wall / Rama Burshtein / İsrail

– Aşk Gecesi / Una noche de amor / A Night of Love / Hernán Guerschuny / Arjantin

– Apne / Apnée / Jean-Christophe Meurisse / Fransa

– Kır Düğünü / Al Ma’ wal Khodra wal Wajh al Hassan / Brooks, Meadows and Lovely Faces / Yousry Nasrallah / Mısır

MUSİKIŞİNAS / MUSICIANS

– Django – Sürgün Melodiler / Django / Etienne Comar / Fransa

– Bir Yıldız Dönüyor / Souvenir / Bavo Defurne / Belçika-Lüksemburg-Fransa

– Haykır Saraybosna / Scream for me Sarajevo / Tarik Hodzic / Bosna Hersek

– Gimme Danger / Jim Jarmusch / ABD

– Miss Sharon Jones! / Barbara Kopple / ABD

– Kurtuluş Günü / Liberation Day / Ugis Olte, Morten Traavik / Norveç, Letonya

– Jota – Flamenkonun Ötesinde / Jota de Saura / Carlos Saura / İspanya

NERDESİN AŞKIM? / WHERE ARE YOU MY LOVE?

– Tekvando / Taekwondo / Marco Berger, Martín Farina / Arjantin

– Şeytan Tüyü / Handsome Devil / John Butler / İrlanda

– Dünyamın Merkezi / Die Mitte der Welt / Center of My World / Jakob M. Erwa / Almanya-Avusturya

– Gençlik Başımda Duman / Hjartasteinn / Heartstone / Gudmundur Arnar Gudmundsson / İzlanda-Danimarka

– Chavela / Catherine Gund, Daresha Kyi / ABD-Meksika-İspanya

– Erkek Düşmanları / The Misandrists / Bruce LaBruce / Almanya

– Tanrının Unuttuğu Yer / God’s Own Country / Francis Lee / İngiltere

VINCENT DIEUTRE: YALNIZLIK ALIŞTIRMALARI / VINCENT DIEUTRE: EXERCISES IN SOLITUDE

– Mağlup Hayatlarımızın Üçlemesi / Trilogie de nos vies défaites / Trilogy of Our Lives Undone / Vincent Dieutre / Fransa-Hollanda-Belçika

– Tarih Sonrasına Yolculuk / Viaggio nella dopo-storia / Journey into Post-history / Vincent Dieutre / Fransa

– Yaralı Orlando / Orlando Ferito – Roland blessé / Roland Wounded / Vincent Dieutre / Fransa-İtalya

– Jaurès / Vincent Dieutre / Fransa / 83’ / La huit

– Bologna Centrale / Vincent Dieutre / Fransa

– Kış Yolculuğum / Mon voyage d’hiver / My Winter Journey / Vincent Dieutre / Fransa

– Bonne Nouvelle / Vincent Dieutre / Fransa

– Karanlık Dersleri / Leçons de ténèbres / Tenebrae Lessons / Vincent Dieutre / Fransa-Belçika

– Harap Roma / Rome désolée / Desolate Rome / Vincent Dieutre / Fransa

GÖMÜLÜ HAZİNELER / HIDDEN GEMS

– Azgelişmişliğin Anıları / Memorias del subdesarollo / Memories of Underdevelopment / Tomás Gutiérrez Alea / Küba

– Korkuyla Uyan / Wake in Fright / Ted Kotcheff / Avustralya-ABD

– Her Şey Geçici / Nothing Lasts Forever / Tom Schiller / ABD

– Falstaff (Geceyarısında Çanlar) / Falstaff (Chimes at Midnight) / Orson Welles / İsviçre-Fransa-İspanya

– Gümüş Küre / Na srebrnym globie / On the Silver Globe / Andrzej Zulawski / Polonya

the godfather

CINEMANIA

– Suspiria / Dario Argento / İtalya

– Baba / The Godfather / Francis Ford Coppola / ABD

– Yol / Şerif Gören / Türkiye-İsviçre-Fransa

– Kayıp Ruhlar Adası / Island of Lost Souls / Erle C. Kenton

– Beni Eve Götür / Take Me Home / Abbas Kiarostami / İran / + Abbas Kiarostami ile 76 Dakika, 15 Saniye / 76 Minutes and 15 Seconds with Abbas Kiarostami / Seifollah Samadian

– Mulholland Çıkmazı / Mulholland Drive / David Lynch / Fransa-ABD

– Ghost in the Shell / Kokaku Kidotai / Ghost in the Shell / Mamoru Oshii / Japonya

– O da Beni Seviyor / Summer Love / Barış Pirhasan / Türkiye-Macaristan

– 1984 / Michael Radford / İngiltere

– F. Percy Smith’in Özel Dünyası / Minute Bodies: The Intimate World of F. Percy Smith / Stuart A. Staples / İngiltere

– Son Kuşlar / Last Birds / Erdoğan Tokatlı

iyi bir komşu / a good neighbour

– Taang / De’ang / Ta’ang / Wang Bing / Hong Kong-Fransa

– Vanda’nın Odasında / No Quarto da Vanda / In Vanda’s Room / Pedro Costa / Portekiz-Almanya-İsviçre

– Komşu Sesler / O Som ao Redor / Neighboring Sounds / Kleber Mendonça Filho / Brezilya

– Beyaz Bant / Das Weisse Band / The White Ribbon / Michael Haneke / Almanya-Avusturya-Fransa-İtalya

– 40 Günlük Sessizlik / Chilla / 40 Days of Silence / Saodat Ismailova / Özbekistan-Hollanda-Almanya-Fransa

– Elma / Sib / The Apple / Samira Makhmalbaf / İran-Fransa

– Youkali / Oswaldo Díaz Medina / Almanya

– Toponimi / Toponimia / Toponymy / Jonathan Perel / Arjantin

– Peki Şimdi? Hatırlat Bana / E Agora? Lembra-me / What Now? Remind Me / Joaquim Pinto / Portekiz-İspanya

– Dogville / Lars Von Trier / Hollanda-Danimarka-İngiltere-Fransa-Finlandiya-İsveç-Almanya-İtalya-Norveç

iyi bir komşu – KISALAR / a good neighbour – SHORTS

– Pornolaştırılmış Evler / Pornified Homes / Andrés Jacque

– Komşular / Neighbours / Norman McLaren

– Ateşli Anneler / Moms on Fire / Joanna Rytel

– Kimliğin Üçlü Kuralı / Der Dreisatz der Identität / Identity’s Rule of Three / Bertold Stallmach, Nina Fischer, Maroan el Sani

– 9 Gün–Halep’teki Penceremden / 9 Days–From My Window in Aleppo /Thomas Vroege, Floor van der Meulen, Issa Touma

Sinefesto

Sinefesto

Admin at Sinefesto
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.
Sinefesto

Latest posts by Sinefesto (see all)

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up