35. İstanbul Film Festivali Film Listesi

Festivaller

ULUSLARARASI YARIŞMA / INTERNATIONAL COMPETITION (15 FİLM / 15 FILMS)

– Sütak / Sutak / Heavenly nomadic / Mirlan Abdykalykov / Kırgızistan
– Eva’ya Huzur Yok / Eva Doesn’t Sleep / Pablo Agüero / Arjantin
– Bize Rüyalarımızda Huzur Ver / Peace to Us in Our Dreams / Sharunas Bartas / Litvanya
– Bir Liderin Çocukluğu / The Childhood of a Leader / Brady Corbet / İngiltere
– Kor / Ember / Zeki Demirkubuz / Türkiye
– Şeytanlar / Les démons / The Demons / Philippe Lesage / Kanada
– Son / The End / Guillaume Nicloux / Fransa
– Bin Başlı Canavar / Un monstruo de mil cabezas / A Monster With Thousand Heads / Rodrigo Pla / Meksika
– Susuzluk / Jajda / Thirst / Svetla Tsotsorkova / Bulgaristan
– Belgica / Felix Van Groeningen / Belçika-Fransa
– Aşk Birleşik Devletleri / Zjednoczone Stany Milosci / United States of Love / Tomasz Wasilewski / Polonya
– Ara / Interruption / Yorgos Zois / Yunanistan
– Bir Nefes / Ein atem / One Breath / Christian Zübert / Almanya
– Bir Aile Filmi / Rodinny film / Family Film / Olmo Omerzu / Çek Cumhuriyeti
– Ansızın / Auf Einmal / All of A Sudden / Aslı Özge / Almanya

SİNEMADA İNSAN HAKLARI YARIŞMASI / HUMAN RIGHTS IN CINEMA COMPETITION (10 FİLM / 10 FILMS)

3.000 Gece

– Beyaz İnsanlar / Det vita folket / White People / Lisa Aschan / İsveç
– Harikalar Diyarı / Heimatland / Wonderland / Michael Krummenacher, Jan Gassmann, Lisa Blatter, Gregor Frei, Benny Jaber, Carmen Jaquier, Jonas Meier, Tobias Nölle, Lionel Rupp, Mike Scheiwiller / İsviçre
– Akdeniz / Mediterranea / Jonas Carpignano / İtalya
– Sihirli Dağ / La montagne magique / The Magic Mountain / Anca Damian / Romanya
– Yılanın Kucağında / El Abrazo de la Serpiente / Embrace of the Serpent / Ciro Guerra / Kolombiya
– Dev Canavar / Bei xi mo shou / Behemoth / Zhao Liang / Çin
– Sorgu / Visaaranai / Interrogation / Vetri Maaran / Hindistan
– Kızıl Topraklar / La tierra roja / The Red Land / Diego Martínez Vignatti / Belçika / Latido
– 3000 Gece / 3000 Layla / 3000 Nights / Mai Masri / Filistin
– Kıyıdakiler / Coastliners / Erdem Tepegöz, Barış Pirhasan, Alphan Eşeli, Melisa Önel, Ramin Matin

TÜRKİYE SİNEMASI 2014-2015 / TURKISH CINEMA 2014-2015

ULUSAL YARIŞMA / NATIONAL COMPETITION (11 FİLM / 11 FILMS )

– Tarla / The Field / Cemil Ağacıkoğlu
– Benim Kendi Hayatım / My Own Life / Adnan Akdağ
– Rüzgarın Hatıraları / Memories of the Wind / Özcan Alper
– Siyah Karga / Black Crow / Tayfur Aydın
– Kalandar Soğuğu / Cold of Kalandar / Mustafa Kara
– Rauf / Barış Kaya, Soner Caner
– Mavi Bisiklet / Blue Bicycle / Ümit Köreken
– Toz Bezi / Dust Cloth / Ahu Öztürk
– Ana Yurdu / Motherland / Senem Tüzen
– Rüzgarda Salınan Nilüfer / Swaying Waterlily / Seren Yüce
– Kasap Havası / Wedding Dance / Çiğdem Sezgin

Saklı – Selim Evci

YARIŞMA DIŞI / OUT OF COMPETITION (4 FİLM / 4 FILMS)

– Kümes / The Coop / Ufuk Bayraktar
– Saklı / Secret / Selim Evci
– Uzaklarda Arama / Not So Far Away / Türkan Şoray
– Kıyıdakiler / Coastliners / Erdem Tepegöz, Barış Pirhasan, Alphan Eşeli, Melisa Önel, Ramin Matin

YENİ TÜRKİYE SİNEMASI / NEW TURKISH CINEMA (8 FİLM / 8 FILMS )

– Son Kuşlar / The Last Birds / Bedir Afşin
– Dolanma / Entanglement / Tunç Davut
– Melekleri Taşıyan Adam / Angels’ Shepherd / Cansel Elçin
– Çırak / The Apprentice / Emre Konuk
– Kötü Kedi Şerafettin / Bad Cat / Mehmet Kurtuluş, Ayşe Ünal
– Anadolu Masalları / Anatolian Tales / Emin Fırat Övür
– Enkaz / Under the Sky / Alpgiray M. Uğurlu
– Yemekteydim ve Karar Verdim / We Were Dining and I Decided / Görkem Yeltan

ULUSAL BELGESEL YARIŞMASI / NATIONAL DOCUMENTARY COMPETITION (12 FİLM / 12 FILMS)

Genç Pehlivanlar

– Hazır Ol! / Attention! / Onur Bakır & Panagiotis Charamis
– Rafet’in Çocukları / The Children of Rafet / Mümin Barış & Reşit Ballıkaya
– Başgan / Mr. President / Orhan Eskiköy
– Genç Pehlivanlar / Young Wrestlers / Mete Gümürhan
– Soluk / Sigh / Metin Kaya
– Koloni / Colony / Gürcan Keltek
– Beyaz Çınar / Çinara Sipi / White Sycamore / Kazım Öz
– Ötekiler / The Others / Ayşe Polat
– Sürgün Türküleri Yılmaz Güney / Ballad of Exiles Yılmaz Güney / İlker Savaşkurt
– Kayıp Zamanlar / Missing Times / Faysal Soysal
– Yok Devenin Pabucu: Bir Aşk Hikayesi / Holy Camel! : A True Love Story / Sibel Mary Şamlı
– Kara Atlas / Dark Atlas / Umut Vedat

ÖZEL GÖSTERİMLER / SPECIAL SCREENINGS (2 FİLM / 2 FILMS)

– Ve Perde! / And… the Curtain! / Selçuk Metin
– Kapalı Gişe: Türkiye’de Tekelleşen Film Dağıtımı / Only Blockbusters Left Alive: Monopolizing Film Distribution in Turkey / Şenay Aydemir, Evrim Kaya, Fırat Yücel, Kaan Müjdeci

ULUSAL KISA FİLM YARIŞMASI / NATIONAL SHORT FILM COMPETITION (10 FİLM / 10 FILMS)

– Merkür / Mercury / Melis Balcı, Ege Okal
– Asfalt / Asphalt / Süleyman Demirel
– Salı / Ziya Demirel / Türkiye-Fransa
– Balık Havuzu / Fish Pond / Ezgi Kaplan
– Karadeniz / Black Sea / Ulaş Karaoğlu
– Tik Tak / Tick Tock / Zeynep Koçak
– Timur Hakkında / About Timur / Özgü Özbudak
– Cemil Şov / The Cemil Show / Barış Sarhan
– Orman / The Jungle / Onur Saylak, Doğu Akal
– Jamais Vu / Levent Türkan

TÜRK KLASİKLERİ YENİDEN / TURKISH CLASSICS REVISITED (1 FİLM / 1 FILM)

– Sürü / The Herd / Zeki Ökten

SİNEMA ONUR ÖDÜLLERİ / CINEMA HONORARY AWARDS (3 FİLM / 3 FILMS)

– İki Gemi Yanyana / Two Ships, Side by Side / Atıf Yılmaz (Suzan Avcı)
– Gözleri Ömre Bedel / Eyes Worth a Life / Ülkü Erakalın
– Gırgıriye / Kartal Tibet (Perran Kutman)

AKBANK GALALARI / AKBANK GALAS (10 FİLM / 10 FILMS)

– Yüce Sezar! / Hail, Caesar! / Ethan & Joel Coen / İngiltere
– Brooklyn / John Crowley / İrlanda
– Truman / Cesc Gay / İspanya
– Zoraki Komşu / The Lady in the Van / Nicholas Hytner / İngiltere
– Bir Kadın Bir Erkek / Un + Une / One Plus One / Claude Lelouch / Fransa
– Kördüğüm / Maggie’s Plan / Rebecca Miller / ABD
– Midnight Special / Jeff Nichols / ABD
– Karışma Anne! / The Meddler / Lorene Scafaria / ABD
– Çete / El Clan / Pablo Trapero / Arjantin
– Gökdelen / High-Rise / Ben Wheatley

YILLARA MEYDAN OKUYANLAR / CHALLENGING THE YEARS (10 FİLM / 10 FILMS)

La Calle de la Amargura

– Kendi Kanım / Sangue del mio sangue / Blood of My Blood / Marco Bellocchio
– Hatırla / Remember / Atom Egoyan / Kanada
– Kadınların Gölgesinde / L’ombre des femmes / In the Shadow of Women / Philippe Garrel / Fransa
– Rabin’in Son Günü / Rabin the Last Day / Amos Gitai / İsrail
– Kış Şarkısı / Chant d’hiver / Winter Song / Otar Iosseliani / Fransa
– Korku Virüsü / El Virus de la Por / Virus of Fear / Ventura Pons / İspanya
– Acı Sokağı / La Calle de la Amargura / Bleak Street / Arturo Ripstein / Meksika
– 11 Dakika / 11 Minut / 11 Minutes / Jerzy Skolimowski / Polonya
– Francofonia / Alexander Sokurov / Fransa-Almanya-Hollanda
– Yaş 17 / Quand on a 17 ans / Being 17 / André Téchiné / Fransa

DÜNYA FESTİVALLERİNDEN / FROM THE WORLD OF FESTIVALS (21 FİLM / 21 FILMS)
Inhebek Hedi

– Köpeğin Kalbi / Heart of A Dog / Laurie Anderson / ABD
– Kibir / La vanité / Vanity / Lionel Baier / İsviçre
– Suyun Hatırası / La memoria del agua / The Memory of Water / Matias Bize / Şili
– Fransız Kanı / Un Français / French Blood / Diastème / Fransa
– Binbir Gece: Bölüm1, Huzursuz Adam / As Mil e Uma Noites: Volume 1, O Inquieto / Arabian Nights: Volume 1 – The Restless One / Miguel Gomes / Portekiz
– Binbir Gece: Bölüm2, Kasvetli Adam / As Mil e Uma Noites: Volume 2, O Desolado / Arabian Nights: Volume 2 – The Desolate One / Miguel Gomes / Portekiz
– Binbir Gece: Bölüm3, Büyülenmiş Adam / As Mil e Uma Noites: Volume 3, O Encantado / Arabian Nights: Volume 3 – The Enchanted One / Miguel Gomes / Portekiz-
– Bir Ejderha Uyanıyor! / Ejdeha Vared Mishavad! / A Dragon Arrives! / Mani Haghighi / İran
– Gelecek Günler / Things to come / L’avenir / Mia Hansen-Løve / Fransa
– Vicdanın Sesi / Chaharshanbeh, 19 Ordibehesht / Wednesday, May 19 / Vahid Jalilvand / İran
– Ötedekiler / The Other Side / Roberto Minervini / Fransa
– Alt Kat / Un etaj mai jos / One Floor Below / Radu Muntean / Romanya
– Ezgiler Ezgisi / Pesn pesney / Song of Songs / Eva Neymann / Ukrayna
– Küçük Adamlar / Little Men / Ira Sachs / Yunanistan
– Doğru Zaman / Ji-geum-eun-mat-go-geu-ddae-neun-teul-li-da / Right Now, Wrong Then / Hong Sang-Soo / Güney Kore
– Seni Seviyorum Hedi / Inhebek Hedi / Hedi / Mohamed Ben Attia / Tunus
– Mars’tan Haberler Var / Des Nouvelles de la Planète Mars / News From Planet Mars / Dominik Moll / Fransa
– Denizdeki Ateş / Fuocoammare / Fire at Sea / Gianfranco Rosi / İtalya
– Saraybosna’da Ölüm / Smrt u Sarajevu / Death in Sarajevo / Danis Tanović / Fransa
– Gayrimeşru / Illegitimate / Adrian Sitaru / Romanya
– 24 Hafta / 24 Wochen / 24 Weeks / Anne Zohra Berrached / Almanya

GENÇ USTALAR / YOUNG MASTERS (12 FİLM / 12 FILMS)

Underground Fragrance

– Toprağın Gölgesinde / La tierra y la sombra / Land and Shade / César Augusto Acevedo / Kolombiya
– Kara Tavuk / Kalo pothi / The Black Hen / Min Bahadur Bham / Nepal
– Dolaptaki Canavar / Closet Monster / Stephen Dunn / Kanada
– Yolculuk / Viaje / Paz Fábrega / Kosta Rika
– Dağ / Ha’har / Mountain / Yaelle Kayam / İsrail
– Neon Boğa / Boi Neon / Neon Bull / Gabriel Mascaro / Brezilya
– Yeraltı Kokusu / Underground Fragrance / Pengfei / Fransa
– Karar Kimin? / Keeper / Guillaume Senez / Belçika
– Ayrılış / Departure / Andrew Steggall / İngiltere
– Keder / Banat (Il Viaggio) / Adriano Valerio / İtalya
– Bundan Sonra / Efterskalv / The Here After / Magnus Von Horn / İsveç
– Ağabeylerimin Bana Öğrettiği Şarkılar / Songs My Brothers Taught Me / Chloé Zao / ABD

NTV BELGESEL KUŞAĞI / DOCUMENTARY TIME WİTH NTV (14 FİLM / 14 FILMS)

Lampedusa in Winter

– Büyükbabam Allende / Allende, mi abuelo Allende / Beyond My Grandfather Allende / Marcia Tambutti Allende / Şil
– De Palma / Noah Baumbach, Jake Paltrow / ABD
– Ben, Ingrid / Jag är Ingrid / Ingrid Bergman in Her Own Words / Stig Björkman / İsveç
– Lampedusa’da Kış / Lampedusa in Winter / Jakob Brossmann / Avusturya
– Ben Belfast’ım / I Am Belfast / Mark Cousins / Ingiltere
– Vatanım / Homeland (Iraq Year Zero) / Abbas Fahdel / Irak
– Steve Jobs: Makine Değil İnsan / Steve Jobs: The Man in the Machine / Alex Gibney / ABD
– Evimin Avlusu / El patio de mi casa / No Place Like Home / Carlos Hagerman / Meksika
– Hitchcock/Truffaut / Kent Jones
– Hiçbir Yere Ait Değilim / I Don’t Belong Anywhere: The Cinema of Chantal Akerman / Marianne Lambert / Belçika
– Ağustos Olayları / Sobytie / The Event / Sergei Loznitsa / Hollanda
– Güneşin Altında / V paprscích slunce / Under the Sun / Vitaly Mansky / Çek Cumhuriyeti
– Şimdi Nereyi İşgal Edelim? / Where to Invade Next / Michael Moore / ABD
– Tuz Gölü Hayalleri / I sogni del lago salato / Dreams of the Salt Lake / Andrea Segre / İtalya

MAYINLI BÖLGE / MINED ZONE (11 FİLM / 11 FILMS)

– Hüzünlü Gizem Ninnisi / Hele Sa Hiwagang Hapis / A Lullaby to the Sorrowful Mystery / Lav Diaz / Filipinler
– Semptom / Symptoma / Symptom / Angelos Frantzis / Yunanistan
– Ölümcül / Meurtrière / Philippe Grandrieux / Fransa
– Evrim / Evolution / Lucile Hadzihalilovic / Fransa
– Pek Ağır Yol İleri / Dead Slow Ahead / Mauro Herce / İspanya
– Tekir / Kater / Tomcat / Händl Klaus / Avusturya
– Vahşi / Wild / Nicolette Krebitz / Almanya
– Öğleden sonra / Na ri xia wu / Afternoon / Tsai Ming-Liang / Tayvan
– Uyku Yok Yok / Wu wu mian / No No Sleep / Tsai Ming-Liang / Tayvan-Hong Kong + Sis / Mok Mae Rim / Vapour / Apichatpong Weerasethakul / Tayland
– Tikkun / Avishai Sivan / İsrail
– Fısıldayan Yıldız / Hiso Hiso Boshi / The Whispering Star / Sion Sono / Japonya

GÖMÜLÜ HAZİNELER (4 FİLM / 4 FILMS)

Killer of Sheep / Charles Burnett

– Koyun Katili / Killer of Sheep / Charles Burnett / ABD
– Kum Saati Sanatoryumu / Sanatorium pod klepsydra / The Hourglass Sanatorium / Wojciech Has / Polonya
– Hüzünlü Belladonna / Kanashimi no Beradonna / Belladonna of Sadness / Eiichi Yamamoto / Japonya
– Out 1: Spectre / Jacques Rivette / Fransa

ANTİDEPRESAN / ANTIDEPRESSANT (10 FİLM / 10 FILMS)

– Ben ve Kaminski / Ich und Kaminski / Me and Kaminski / Wolfgang Becker / Almanya
– Apartman Hikâyeleri / Asphalte / Macadam Stories / Samuel Benchetrit / Fransa
– Allah İzin Verirse / Se dio vuole / God Willing / Edoardo Falcone / İtalya
– Florida / Floride / Philippe Le Guay / Fransa
– Yılbaşı Eğlencesi / Mi gran noche / My Big Night / Alex de la Iglesia / İspanya
– Bay Sim’in Çok Özel Hayatı / La vie très privée de Monsieur Sim / The Very Private Life of Mister Sim / Michel Leclerc / Fransa
– Yeni Öğrenci / Le Nouveau / The New Kid / Rudi Rosenberg / Fransa
– Güneş Şemsiyesi / Parasol / Valéry Rosier / Belçika
– Şövalye / Chevalier / Athina Rachel Tsangari / Yunanistan
– Schneider Bax’a Karşı / Schneider vs. Bax / Alex van Warmerdam / Hollanda

ÇOCUK MÖNÜSÜ / KIDS’ MENU (2 FİLM / 2 FILMS)

– Adama / Simon Rouby / Fransa
– Talihsiz Sophie / Les malheurs de Sophie / Sophie’s Misfortunes / Christophe Honoré / Fransa

GECEYARISI ÇILGINLIĞI / MIDNIGHT MADNESS (3 FİLM / 3 FILMS)

– Elm Sokağında Kâbus / A Nightmare on Elm Street / Wes Craven / ABD
– İblis / Demon / Marcin Wrona / Polonya-İsrail
– Paris 5:59 / Théo et Hugo sont dans le même bateau / Paris 05:59 / Jacques Martineau, Olivier Ducastel / Fransa

MUSİKİŞİNAS / MUSICIANS (8 FİLM / 8 FILMS)

Michael Jackson’s Journey From Motown to Off the Wall

– Tam Gözlerimi Açarken / À peine j’ouvre les yeux / As I Open My Eyes / Leyla Bouzid / Fransa
– Şehrin Şarkısı / Urban Hymn / Michael Caton-Jones / İngiltere
– Lecuona Çalmak / Playing Lecuona / Pavel Giroud, Juan Manuel Villar Betancort / İspanya
– İçinde Biraz Kırmızı Olan Mavi Renkte Yağmur / Akounak Tedalat Taha Tazoughai / Rain The Color of Blue With A -Little Red In It / Christopher Kirkley / Nijer
– Yabancıların Müziği / The Music of Strangers: Yo-Yo Ma and the Silk Road Ensemble / Morgan Neville / ABD
– Miles Ahead / Don Cheadle / ABD
– Doğuştan Kederli / Born to Be Blue / Robert Budreau / ABD
– Michael Jackson’ın Yolculuğu / Michael Jackson’s Journey From Motown to Off the Wall / Spike Lee / ABD

IŞIĞIN PEŞİNDE: 70’LER AMERİKAN AVANGARD SİNEMASI /
IN PURSUIT OF LIGHT: AMERICAN AVANTGARDE CINEMA OF THE 70S (9 SEANS / 9 SCREENINGS)

– Işığın Metni / The Text of Light The Text of Light / Stan Brakhage, 1974
– La Région Centrale / Michael Snow, 1970-1971
– Litvanya Seyahatinden Hatıralar / Reminiscences of a Journey to Lithuania Reminiscences of a Journey to Lithuania / Jonas Mekas, 1971-1972
– Öyle Bir Kadın ki… / Film About a Woman Who… / Yvonne Rainer, 1974
– Yıkıcı Dürtü / The Destructive Impulse
– (nostalgia) / Hollis Frampton, 1971
– S:TREAM:S:S:ECTION:S:ECTION:S:S:ECTIONED / Paul Sharits, 1971
– Pelikülün Sınırları / The Edges of Film
– Corridor / Standish Lawder, 1970
– Globe / Ken Jacobs, 1971
– Serene Velocity / Ernie Gehr, 1970
– Robert Breer Seçkisi / Robert Breer Selected Works – 70 (1970), Gulls and Buoys (1972), Fuji (1973) , 77 (1977) , LMNO (1978), T.Z. (1979)
– Dişiliğin Muktedirliği / The Mighty of Her
– Soft Fiction / Chick Strand, 1979
– Near the Big Chakra / Anne Severson, 1971
– Double Strength / Barbara Hammer, 1978
– Sanat Olarak Video / Video as Art
– Stan VanDerBeek’ın Video Çalışmaları (Seçki) – Newsreel of Dreams: Part I (1976), Strobe Ode (1977), Vanishing Point Left (1977), Color Fields Left (1977), Mirrored Reason (1979)
– Global Groove / Nam June Paik, John Godfrey, 1973

OTTO PREMINGER: BİR YÖNETMENİN ANATOMİSİ /
OTTO PREMINGER: ANATOMY OF A DIRECTOR (10 FİLM / 10FILMS)

– Kanlı Gölge / Laura / Otto Preminger / ABD /
– Kaldırımlar Bitince / Where the Sidewalk Ends / Otto Preminger / ABD
– Dönüşü Olmayan Nehir / River of No Return / Otto Preminger / ABD
– Bir Cinayetin Anatomisi / Anatomy of a Murder / Otto Preminger / ABD
– Günaydın Hüzün / Bonjour Tristesse / Otto Preminger / ABD-İngiltere
– Küçük Kız Kayboldu / Bunny Lake Is Missing / Otto Preminger / İngiltere
– Washington’da Fırtına / Advise and Consent / Otto Preminger / ABD
– Kardinal / The Cardinal / Otto Preminger / ABD
– Altın Kollu Adam / The Man With the Golden Arm / Otto Preminger / ABD
– Aziz Jan / Saint Joan / Otto Preminger / ABD

ANILARINA / IN MEMORIAM (6)

– Gizemli Ada / The Wicker Man / Robin Hardy / İngiltere (Christopher Lee)
– Grey Gardens / Albert Maysles, Ellen Hovde, David Maysles, Muffie Meyer / ABD
– Zengin Mutfağı / Rich Man’s Kitchen / Başar Sabuncu
– Balo / Le Bal / Ettore Scola / İtalya
– Üç Arkadaş / Three Friends / Memduh Ün
– Kosmos / Cosmos / Andrzej Zulawski / Fransa

Sinefesto

Sinefesto

Admin at Sinefesto
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.
Sinefesto

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up