35. Bağımsız Ruh Ödülleri Adayları Açıklandı

Hollywood
Bağımsız Ruh Ödülleri’nin bu yılki adayları belli oldu. Uncut Gems ve The Lighthouse, aldıkları beşer adaylıkla ön plana çıkan yapımlar oldu.

Bağımsız Ruh Ödülleri’nin bu seneki adayları açıklandı. Uncut Gems ve The Lighthouse beş dalda aday gösterilerek zirvede yer aldı. 

Netflix yapımı olan Marriage Story En İyi Film başta olmak üzere üç dalda adaylık kazandı.

35. Bağımsız Ruh Ödülleri, 8 Şubat günü düzenlenecek ödül töreniyle sahiplerini bulacak.

En İyi Film

A Hidden Life
Clemency
The Farewell
Marriage Story
Uncut Gems

En İyi İlk Film

Booksmart
The Climb
Diane
The Last Black Man in San Francisco
The Mustang
See You Yesterday

John Cassavetes Ödülü 

Burning Cane
Colewell
Give Me Liberty
Premature
Wild Nights with Emily

En İyi Yönetmen

Robert Eggers – The Lighthouse
Alma Har’el – Honey Boy
Julius Onah – Luce
Benny Safdie – Josh Safdie – Uncut Gems
Lorene Scafaria – Hustlers

En İyi Senaryo

Marriage Story
To Dust
Uncut Gems
Clemency
High Flying Bird

En İyi İlk Senaryo

Yesterday
Driveways
Blow the Man Down
Greener Grass
The Vast of Night

En İyi Görüntü Yönetimi

Hustlers
The Lighthouse
Honey Boy
The Third Wife
Midsommar

En İyi Kurgu

The Third Wife
Uncut Gems
Sword of Trust
The Lighthouse
Give Me Liberty

En İyi Kadın Oyuncu

Karen Allen – Colewell
Hong Chau – Driveways
Elisabeth Moss – Her Smell
Mary Kay Place – Diane
Alfre Woodard – Clemency
Renee Zellweger – Judy

En İyi Erkek Oyuncu

Chris Galust – Give Me Liberty
Kelvin Harrison Jr – Luce
Robert Pattinson – The Lighthouse
Adam Sandler – Uncut Gems
Matthias Schoenaerts – The Mustang

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Jennifer Lopez – Hustlers
Taylor Russell – Waves
Zhao Shuzhen – The Farewell
Lauren “Lolo” Spencer – Give Me Liberty
Octavia Spencer – Luce

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Willem Dafoe – The Lighthouse
Noah Jupe – Honey Boy
Shaif LeBeouf – Honey Boy
Jonathan Majors – The Last Black Man in San Francisco
Wendell Pierce – Burning Cane

En İyi Belgesel

American Factory
Apollo 11
For Sama
Honeyland
Island of the Hungry Ghosts

En İyi Uluslararası Film

Invisible Life
Les Miserables
Parasite
Portrait of a Lady on Fire
Retablo
The Souvenir

Robert Altman Ödülü

Marriage Story
Yönetmen: Noah Baumbach
Oyuncu Seçimi: Douglas Aibel, Francine Maisler
Oyuncu kadrosu:Alan Alda, Laura Dern, Adam Driver, Julie Hagerty, Scarlett Johansson, Ray Liotta, Azhy Robertson, Merritt Wever

Kurmacadan Daha Gerçek Ödülü

Khalik Allah – Black Mother
Davy Rothbart – 17 Blocks
Nadia Shihab – Jaddoland
Erick Stoll & Chase Whiteside – America

Takip Edilmesi Gerekenler

Rashaad Ernesto Green – Premature
Ash Mayfair – The Third Wife
Joe Talbot – The Last Black Man in San Francisco

Yapımcılar Ödülü

Mollye Asher
Krista Parris
Ryan Zacarias

Bonnie Ödülü

Marielle Heller
Kelly Reichhardt
LuLu Wang

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up