33 madencinin öyküsü film oluyor

Dünya Manşet

İki ay göçük altında kaldıktan sonra kasım ayında mucizevî bir şekilde kurtulan 33 Şilili madencinin öyküsü film oluyor.

Madencilerin, bir tünelin çökmesi sonucu 69 gün boyunca tutsak kaldıkları göçük altından burunları bile kanamadan kurtulmaları dünyada büyük ilgi yaratmış ve kurtarma operasyonu televizyonlardan canlı olarak yayınlanmıştı.

Uzun süredir nefes kesici ölüm kalım savaşının film haklarını elde etmek üzere Brad Pitt de dâhil olmak üzere pek çok Hollywood ismi uğraşmaktaydı. Sonunda Black Swan/ Siyah Kuğu filminin yapımcısı Mike Medavoy film haklarını elde etti. Medavoy, “Dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca insan gibi, ben de bu mücadeleye kendimi kaptırmıştım. Bu hikâye, Şilililerin azim ve cesaretinin zaferidir” dedi. Motosiklet Günlükleri filminin ödüllü senaristi Jose Rivera, öyküyü beyazperdeye uyarlayacak.

[on5yirmi5]

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up