32. Avrupa Film Ödülleri’nin Adayları Açıklandı

Avrupa Sineması Günün Haberi

32. Avrupa Film Ödülleri adayları açıklandı. 

Avrupa’nın en iyi filmlerini belirleyen Avrupa Film Ödülleri’nin bu yılki adayları belli oldu.

Pedro Almodóvar imzalı Dolor y gloria, Yorgos Lanthimos’un The Favourite filmi, tartışmalı yönetmen Roman Polanski’nin yeni filmi J’accuse ve Marco Bellocchio’nin Il traditore, dört dalda adaylık elde etti.

32. Avrupa Film Ödülleri 7 Aralık’ta ödül töreniyle sahiplerini bulacak.

Adayların tamamı:

En İyi Film

J’accuse – Roman Polanski
Les misérables – Ladj Ly
Dolor y gloria – Pedro Almodóvar
System Crasher – Nora Fingscheidt
The Favourite – Yorgos Lanthimos
Il traditore – Marco Bellocchio

En İyi Yönetmen

Pedro Almodóvar – Dolor y gloria
Marco Bellocchio – Il traditore
Yorgos Lanthimos – The Favourite
Roman Polanski – J’accuse
Céline Sciamma – Portrait of a Lady on Fire

En İyi Belgesel

For Sama – Waad Al Khateab, Edward Watts
Honeyland – Tamara Kotevska, Ljubomir Stefanov
Putin’s Witnesses – Vitaly Mansky
Selfie – Agostino Ferrente
The Disappearance of My Mother – Beniamino Barrese

En İyi Kadın Oyuncu

Olivia Colman – The Favourite
Trine Dyrholm – Queen of Hearts
Adèle Haenel ve Noémie Merlant – Portrait of a Lady on Fire
Viktoria Miroshnichenko – Beanpole
Helena Zengel – System Crasher

En İyi Erkek Oyuncu

Antonio Banderas – Dolor y gloria
Jean Dujardin – J’accuse
Pierfrancesco Favino – Il traditore
Levan Gelbakhiani – And Then We Danced
Alexander Scheer – Gundermann
Ingvar E. Sigurdsson – A White, White Day

En İyi Senaryo

Pedro Almodóvar – Dolor y gloria
Marco Bellocchio, Valia Santella, Ludovica Rampoldi – Il traditore
Robert Harris, Roman Polanski – J’accuse
Ladj Ly, Giordano Gederlini, Alexis Manenti – Les misérables
Céline Sciamma – Portrait of a Lady on Fire

En İyi Komedi

Ditte & Louise – Niclas Bendixen
Tel Aviv on Fire – Sameh Zoabi
The Favourite – Yorgos Lanthimos

En İyi Animasyon Film

Buñuel in the Labyrinth of the Turtles – Salvador Simó
I Lost My Body- J érémy Clapin
Marona’s Fantastic Tale – Anca Damian
The Swallows of Kabul – Zabou Breitman, Éléa Gobbé-Mévellec

Avrupa Keşif – FIPRESCI Ödülü

ANIARA – Pella Kågerman, Hugo Lilja
Atlantique – Mati Diop
Blind Spot- Tuva Novotny
Irina – Nadejda Koseva
Les misérables – Ladj Ly
Ray & Liz – Richard Billingham

En İyi Kısa Film

Dogs Barking at Birds – Leonor Teles
Reconstruction – Jiří Havlíček, Ondřej Novák
The Christmas Gift – Bogdan Mureşanu
The Marvelous Misadventures of the Stone Lady – Gabriel Abrantes
Watermelon Juice – Irene Moray

Halkın Seçimi Ödülü

Border – Ali Abbasi
Cold War – Paweł Pawlikowski
Dogman – Matteo Garrone
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald – David Yates
Girl- Lukas Dhont
Happy as Lazzaro – Alice Rohrwacher
Mamma Mia! Here We Go Again – Ol Parker
Dolor y gloria – Pedro Almodóvar
Sink or Swim – Gilles Lellouche
The Breadwinner – Nora Twomey
The Favourite – Yorgos Lanthimos
The Purity of Vengeance Journal 64 – Christoffer Boe

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up