31. Avrupa Film Ödülleri’nin Adayları Açıklandı

Avrupa Sineması Festivaller

Avrupa Film Ödülleri’nin bu yılki adayları açıklandı.

Avrupa’nın en iyi filmlerini belirleyen Avrupa Film Ödülleri’nin bu yılki adayları belli oldu.

Beş adaylık elde eden Pawel Pawlikowski’nin yeni filmi Soğuk Savaş adaylıklarda başı çekiyor. Dört adaylık toplayan Border, Dogman ve Mutlu Lazzaro filmleri ise zirveyi takip ediyor.

31. Avrupa Film Ödülleri 15 Aralık’ta ödül töreniyle sahiplerini bulacak.

Adayların tamamı:

En İyi Film

Border (İsveç, Danimarka) – Ali Abbasi
Soğuk Savaş (Polonya, İngiltere, Fransa) – Pawel Pawlikowski
Dogman (İtalya, Fransa) – Matteo Garrone
Gırl (Belçika, Hollanda) – Lukas Dhont
Mutlu Lazzaro (İtalya, Fransa, Almanya, İsviçre) – Alice Rohrwacher

En İyi Belgesel

A Woman Captured (Macaristan, Almanya) – Bernadett Tuza-Ritter
Bergman – A Year In A Lıfe (İsveç, Almanya) – Jane Magnusson
Of Fathers And Sons (Almanya, Suriye, Lübnan, Katar) – Talal Derki
The Dıstant Barkıng Of Dogs (Danimarka, Finland, İsveç) – Simon Lering Wilmont
The Sılence Of Others (İspanya, Abd) – Almudena Carracedo & Robert Bahar

En İyi Yönetmen

Ali Abbasi, Border
Matteo Garrone, Dogman
Samuel Maoz, Foxtrot
Paweł Pawlikowski, Soğuk Savaş
Alice Rohrwacher, Mutlu Lazzaro

En İyi Kadın Oyuncu

Marie Bäumer, 3 Days In Quıberon
Halldóra Geirharðsdóttir, Woman At War
Joanna Kulig, Soğuk Savaş
Bárbara Lennie, Petra
Eva Melander, Border
Alba Rohrwacher, Mutlu Lazzaro

En İyi Erkek Oyuncu

Jakob Cedergren, Suçlu
Rupert Everett, The Happy Prınce
Marcello Fonte, Dogman
Sverrir Gudnason, Borg/Mcenroe
Tomasz Kot, Soğuk Savaş
Victor Polster, Gırl

En İyi Senarist

Ali Abbasi, Isabella Eklöf & John Ajvide Lindqvist, Border
Matteo Garrone, Ugo Chiti & Massimo Gaudioso, Dogman
Gustav Möller & Emil Nygaard Albertsen, Suçlu
Paweł Pawlikowski, Soğuk Savaş
Alice Rohrwacher, Mutlu Lazzaro

En İyi Komedi Filmi

Le Sens De La Fete (Fransa) – Eric Toledano & Olivier Nakache
Dıamantıno (Portekiz, Fransa, Brezilya) – Gabriel Abrantes & Daniel Schmidt
Stalin’in Ölümü (Fransa, İngiltere, Belçika) – Armando Iannucci

En İyi Animasyon

Another Day Of Lıfe (Polonya, İspanya, Belçika, Almanya, Macaristan) – Raul De La Fuente & Damian Nenow
Taş Devri Firarda (İngiltere) – Nick Park
Pervane (İrlanda, Kanada, Lüksemburg) – Nora Twomey
Beyaz Diş (Fransa, Lüksemburg) – Alexandre Espigares

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up